Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Az hogy sikerül e szereznem...

Az hogy sikerül e szereznem egy nagyon jól fizető szoftverfejlesztői állást, vagy egy banki quant melót, az csak rajtam és a szorgalmamon múlik, vagy adottság kérdése is?

Figyelt kérdés
2020. febr. 8. 14:26
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
61%
Tanulás, gyakorlás, önfejlesztés (pl kommunikáció, interjú technikák), gyakorlás, tanulás és még gyakorlás. És még gyakorlás.
2020. febr. 8. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
64%
Szerintem nagyrészt szorgalom és gyakorlás kérdése.
2020. febr. 8. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
56%
Es szerencse.
2020. febr. 8. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
39%
adottság, sokan belekezdenek a prog bizniszbe de nem mindenkinek van érzéke, és akinek van sem mindenkit köt le annyira hogy éveken át ezt csinálja mire jól fizetett senior lesz (szvsz)
2020. febr. 8. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
66%
A gond a kitartás hiánya, nem az adottság hiánya, ne keverjük! A kitartás hiánya miatt nem tesznek bele elég gyakorlást, és aztán az adottság hiányára fogják a sikertelenséget és nem vállalnak érte felelősséget. Szóval nem, gyakorlás és belefektetett energia kérdése, nem adottság. De kifogásnak ez a kártya mindig ott lesz, ha már lusta vagy csinálni!
2020. febr. 8. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:

A szerencsén milyen esetben múlik?


Ha elég hozzá az, hogy tanulok, mondjuk napi 10 órát matematikát és angolt, majd megcsinálok egy itthoni BSc-t kitűnőre, majd jelentkezem egy erős-közepes brit egyetem mester szakjára, akkor már csak alkalmaznak valahol, nem?

Ez esetben mondhatjuk, hogy elég a szorgalom...


Ha mondjuk olyan IQ, vagy gondolkodásmód kell ezek megvalósításához melyek nem általánosak, akkor mondhatjuk, hogy adotság...


A szerencse az hogy jön ide?

2020. febr. 8. 16:57
 7/13 anonim ***** válasza:
100%
Úgy, hogy az adottság után a második legjobb kifogás, hogy nem votl szerencsére, mert: az állam, a város, ahol lakik, az anyja hatása az életére, ahova született, amiken átment, stb. stb. stb. Ennek minden létező verzióját hallottam már az elmúlt években annak indoklására, miért nem sikerült valakinek programozóvá válnia.
2020. febr. 8. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
Ezek a nagyon jó melók nincsenek minden esetben meghirdetve.. Nálunk is megüresedett egy supervisor pozíció és nem hirdették meg, hanem cégen belül oldották meg.
2020. febr. 8. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
Nyilván. Ettől még lehetsz te az, aki ott van és készen áll a váltásra. Menni kell, csinálni kell.
2020. febr. 8. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

Tehetség meg szorgalom alap, de nagyon sok múlik a szerencsén is.

Én három éve bejutottam az egyik svájci nagybank egyik top projekjébe külső konzultánsként, borzasztó jó projekt volt, és nagyon elégedettek is voltak velem, szerintem ott marha magasra lehetett volna jutni, de sajnos két év után valamelyik nagyfőnök úgy ébredt, hogy költséget kell csökkenteni, és válogatás nélkül minden külsőst kirúgtak, így engem is.


Utána nem sokkal felvettek egy másik hasonló kaliberű céghez, de itt a projekt sokkal szarabb, és a cég sokkal statikusabb, előrelépési lehetőség nyista. Most erősen azon gondolkozom, hogyan tovább.


Szóval ezek ilyen szerencse központú dolgok, pusztán tehetséggel meg szorgalommal el lehet jutni sokáig, de onnantól már nagyon számít, hogy jó helyen legyél jó időben. és ez a pályafutásodra egészére igaz. A főnököm pl kb egykorú velem, nagyjából tudásban is hasonlóak vagyunk, a különbség köztünk annyi, hogy ő svájcban járt egyetemre és az UBSnél kezdte a karrierjét, én meg egy a dél dunántúlon, egy vidéki mikrovállalkozásnál.

2020. febr. 8. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!