Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Miért nem emelik a mérnöki...

Miért nem emelik a mérnöki fizetéseket?

Figyelt kérdés
röhejes hogy 5 éve audiban dolgozó gépészmérnök nettó 300-at kap. Vagy hogy egy építész vagy egy vegyész kevesebbet keres egy gyári munkásnál...
2020. febr. 8. 20:53
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
16%
TEljesen reálisak a mai fizetések, mindenki annyit kap, amennyit megérdemel, megtermel, már nem a szocializmusban élünk, hogy mesterségesen kelljen meghatározni a béreket.
2020. febr. 8. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
Menj komáromba vagy tatabányára dolgozni. Ott kétszer ennyit keresnek a tapasztalt mérnökök az ipartelepen és folyamatosan szakember hiány van.
2020. febr. 8. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
78%
Az a mérnök, aki 5 év alatt nem tudott érdemi béremelést elérni az meg is érdemli.
2020. febr. 8. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
Főleg győrben nem lehet azt mondani, hogy nincsenek lehetőségek, ha valakinek nem tetszik a jelenlegi munkahely vagy bérezés.
2020. febr. 8. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
60%
Külföldön is lehet szerencsét próbálni.
2020. febr. 8. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
63%

Nyuszika, minőségügyi mérnök vagyok.... (vagyis, legyünk reálisak: a mérnöki szakma legalja)... fejvadászos megkereséseknél (nem keresek állást) az az első, hogy csak olyan pozíciókról beszélgetünk, ami érdekel, és csak akkor, ha az elég bérigényemet tudják teljesíteni (senior pozíciók, junior manageri pozíciók).... a br. bérigényem 7 számjegyű és nem 0 a második számjegy... 5 olyan megkeresésből, ami érdekelhet 3 simán megadná a kért összeget... ha elmegyek interjúra, akkor az kb ajánlatot is jelent számomra


Szóval, ha én, minőségügyesként megkapom a bérajánlatot, amit kérek, te meg gépészként 30-40 % keresed annak, amiért én hajlandó vagyok dolgozni, az a te problémád, nem a munkáltatódé ....


Különbség köztünk, hogy én tudom mennyit érek és erről a munkáltatókat is meg tudom győzni

2020. febr. 8. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
Ez butaság. Mérnökök között dolgozom, valamennyit mindegyiknek emelnek évente, az élelmesebbje meg egész szép emeléseket harcol ki magának.
2020. febr. 8. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
ha 5 év alatt ez volt a max amit el tudott érni, akkor inkább álljon be a gyártósorra, az való neki
2020. febr. 9. 01:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:

A fizetéseket nem adják, azt bértárgyaláson kell emeltetni.

Ha 5 év alatt 300-ig jutottál, akkor érdemes elbeszélgetned egy szakemberrel arról, hogyan kell és érdemes tárgyalnod, mert ebben írtó gyenge lehetsz. Megint egy kérdés, ahol másokat okol a kérdező ahelyett, hogy a megoldást magában keresné.

2020. febr. 9. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:

Hagyjuk már ezt. Gondolom itt sokan dolgoztak kutatásban, termelésben, építőiparban, vegyiparban, hogy tudják mi a helyzet. Sajnos tényleg vannak olyan szegmensek, ahol nem lehet többet kapni, még ha fizetésemelésnél a legkultúráltabb módon veri ki az ember a tam-tamot. A vidéki bérezéseket meg ne is említsük, mert az sokak számára még hihetetlenebb! Brutálisan Budapest központú lett minden és erre még rájön az, hogy vidéken iszonyatosan kevés cég van ami versenyképesen fizet, audi, mercedes, eon, paks, stb.

Aki meg a minőségügyi mérnök, inkább az a kérdés, hogy boldog vagy-e, hogy nem a saját tanult munkakörödben dolgozol, hanem örülsz annak, hogy a diploma az diploma, a feladatot elvégzed, nem annyira megterhelő és jön a lóvé, a váltásnál meg jöhetne a 7 számjegyű összeg, kérdés ez bejelentve...

2020. febr. 9. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!