Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Szerintetek reális adat, hogy...

Szerintetek reális adat, hogy a BME VIK-en végzettek átlagos kezdőfizetése jelenleg bruttó 600 000 Ft?

Figyelt kérdés

2020. febr. 9. 19:46
1 2 3 4 5 6 7 8
 1/73 anonim ***** válasza:
36%
Parasztvakítás, főleg hogy ott semmit nem is tanítanak, csak szopat agyba főbe a sok megkeseredett beképzelt majom, aki ott tanít (tisztelet a kivételnek). Szerencsére már végeztem az egésszel. Ha ilyen kezdőfizetést szeretnél, akkor már az egyetemi éveid alatt érdemes "releváns szakmai tapasztalatot" szerezni, mert az IT cégek erre verik maguknak és egymásnak, illetve nem árt ha jól tudsz mellé angolul és Budapest-i munkában gondolkozol.
2020. febr. 9. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/73 anonim ***** válasza:
23%
*Budapesti
2020. febr. 9. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/73 anonim ***** válasza:
35%

Lazán. Ez amiatt van, hogy a programozók onnan jönnek ki.

Iparági standard, hogy fejlesztőként nettó 300k alatt nem állunk szóba senkivel.

Én személy szerint bruttó 800-at keresek, 2 éves tapasztalattal.

2020. febr. 9. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/73 anonim ***** válasza:
85%
1-2, így se jött össze, helyesen: "budapesti" :D
2020. febr. 9. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/73 anonim ***** válasza:
45%

VIK-en végzett biztosan rákérdezne, elvégre mérnökként a kéttizedes pontosságot szokták emlegetni, hogy mesterként? Vagy a balkezes után?

De VIK-en végzett talán azt is tudná, hogy VIK nem egyenlő programozó...

2020. febr. 9. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/73 anonim ***** válasza:
92%

Diákmunkásként nekünk úgy kellett adatokat feldolgozni, hogy megadtak egy összeghatárt és az az alattiakat nem vehettük bele a számításba.


Mindenkinek kiment az adatkérő, aki 10 éve végzett, durván 4-5% válaszolt a kérdésekre, ebből mi szelektáltuk, előszűrtünk:

-kuka, ha alacsony a fizetés

-kupac 1-es, ha nem a szakmában helyezkedett el, de a megadott összeg min. 75%-át eléri

-kupac 2-es, ha szakmában helyezkedett el és eléri a megadott min. összeget


Majd ezen szűrési paraméterek után 3-an megszámoltuk és ha mindenkinek ugyan annyi jött ki, lepapíroztuk a beérkezett válaszok darabszámát (ami nem a kukában landolt). Ezt kellett továbbítani a statisztika számításhoz.

2020. febr. 10. 06:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/73 anonim ***** válasza:
65%

# 6-os által vázolt esetet tudom elképzelni!!


Programozóknak inkább nettó 250, bár ha egyetem mellett már dolgozott szakmában, biztos több valamennyivel.

Villamosmérnököt nem tudom.

Van végzett villamosmérnök ismerősöm, programozóként dolgozik, nagyon lelkes, van is programozó papírja is amúgy. A nettó 300-at se éri el asszem.

2020. febr. 10. 06:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/73 anonim ***** válasza:
69%
Pályakezdőként szerintem ez még nem általános. 2-3 év tapasztalattal már lehetséges.
2020. febr. 10. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/73 anonim ***** válasza:
36%
Hát ez rohadt nagy skálán mozoghat, attól függően, hogy egyetem mellett mit csináltál, szereztél-e releváns munkatapasztalatot, értesz-e egyáltalán valamihez, vagy csak végigvitted az egyetemet. Ha ezek közül egyik sem, akkor örülj hogy felvesznek egyáltalán, ha viszont letettél valamit az asztalra (nem, a diploma nem az...) és értesz is hozzá akkor akár br. 700-800k is meglehet simán.
2020. febr. 10. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/73 anonim ***** válasza:
62%
Reális, de ebben benne vannak azok is, akik már egyetem alatt munkatapasztalatot szereztek, így ők gyakorlatilag nem pályakezdők. Meg ugye az MSc is benne van, ott meg már a többség dolgozik mellette.
2020. febr. 10. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!