Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Mennyit keresnék orvosként?

Mennyit keresnék orvosként?

Figyelt kérdés
Sziasztok. Mostanában sokat gondolkodtam orvosi egyetemen. Budapestre szeretnék menni, de mivel nem igazán van pénzem, koliba mennék és állami támogatásra lenne szükségem. Nem tudom sikerül e bekerülnöm. Na és akkor a kérdésem az lenne, hogy sebészként (vagy más orvosként) mennyit keresnék az egyetem elvégzése után? Milyen munkát fogok kapni? Tudom nem ez a lényeg, de fontos szempont a fizetés is. Illetve még halottam olyanokat, hogy van hogy egy orvos kb 400 000-et keres, míg a másik a milliót karcolgatja? Ez hogy lehetséges, és utóbbit hogy lehet elérni?

2020. febr. 9. 19:57
 1/9 anonim ***** válasza:
53%
Szerintem azzal, hogy ez a kérdés egyáltalán megfogalmazódott benned inkább azt javaslom, hogy ne válaszd ezt a pályát. Egy hivatásának élő, elhivatott leendő orvostan hallgatót baromira nem fogja érdekelni, hogy mennyit fog keresni. Ráadásul az orvosi egyetem előtt "nem gondolkodni" szoktak, akik odavalók hanem azt mondani, hogy én az orvosi egyetemen FOGOK VÉGEZNI. Innentől pedig nincs értelme tovább firtatni a dolgot.
2020. febr. 9. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim válasza:
59%
az elsővel egyetértek valamilyen szinten. én 3éves koromtól tudtam hogy orvos leszek. így lett idén lett meg a szakorvosi.
2020. febr. 9. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Nem mindenki olyan szerencsés, hogy kiskorától tudja. És egy szóval nem mondtam, hogy nem érdekel, csak felmérem, nehogy hülyeséget csinálok. Illetve, csak megkérdeztem mennyit keres egy orvos, nem tudom mi rossz van ebben. Na nembaj azért köszi a válaszokat...
2020. febr. 9. 22:02
 4/9 anonim ***** válasza:
25%
Kérdésed alapján nagyon éretlen lehetsz még, nem sok fogalmad van életről, ami persze nem baj. Az orvosi pálya anyagilag biztosan jó lesz a jövőben is, de az sok idő is lehet mire sok pénzt keresel vele és ahogy előttem is írták elhivatottság nélkül az nehezen fog menni.
2020. febr. 9. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
0%
Szánalmas a kérdésed. Ne menj orvosi pályára.Nem látod a fától az erdőt.
2020. febr. 10. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
84%
Miért lenne szánalmas? Szerintem inkább a ti válaszotok az. Jól teszed, hogy így előre tervezel. Egy orvos nem keres sokat itthon. Eleve az egészségügyről beszélünk, oda a szeretetszolgálat emberek mennek. Az én ismeretségi körömben, aki az orvosira megy, általaban gazdag és már saját háza van hallgatóként utána meg megy ki Japánba vagy más országba. Csak egyet ismerek, aki szerény körülmények között élt. Ez olyan, mint a jog. Általában öröklik a kapcsolatokat, az irodát... Nagyon nehéz több évnyi tanulás után magyarországi bérek alapján és kevés ismeretséggel karriert építeni. Igen van, aki milliókat keres magánrendelés által, de gondolj bele. Saját korszerű eszközök, berendezések és rendelő is kell. Nem kis pénz.... Meg jó hírnév. Szerintem okos vagy, hogy már a végzés utáni esélyeidet próbálod kimatekozni.
2020. febr. 10. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Az első válaszoló kicsit álomvilágban él. Màrmint szerintem is hivatásból kellene szakmát választani, ez nem kétséges. Viszont nekem több haverom jár orvosira és a jövőbeli pénz miatt, illetve a külföldi lehetőségek miatt. Sőt, nem egy szülő van, aki kifejezetten orientálja a gyerekét erre a pályára a pénz miatt. Belőlük is orvosok lesznek, csak mondom. Szép az, ha valakit nem ez motivál, de ne éljünk álomvilágban, mert minimum az 50%-t a pénz is motiválja ha nem többet.
2020. febr. 11. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
16%

"Sőt, nem egy szülő van, aki kifejezetten orientálja a gyerekét erre a pályára a pénz miatt"


Ja csakhogy akikről te írsz vszeg alapból gazdag család sarjai, akiknek lesz pénzük magánrendelésre, komoly anyagi támogatásra a karrierjükben és azt se fogja őket meghatni, ha esetleg a 15-20 milliós tandíjat a szülők állják, hogy utána egyből dobbantsanak külföldre. De feltételezem a kérdező csak egy "egyszerű" szorgalmas/okos emberke. Ő családi anyagi támogatás nélkül orvosként csak szenvedni fog itthon a nem éppen kiemelkedő állami fizetések ismeretében.

2020. febr. 12. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Igen, de nyitva áll a lehetőség előtte, hogy dobbantson külföldre. Főleg ha okos és szorgalmas, sokkal jobb karrierlehetőség, akár kutatás várja kint. Senki nem mondta, hogy itthon kell maradni, sőt, jobban teszi ha kint próbálkozik...
2020. febr. 12. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!