Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Hogy kezdjek el külföldön...

Hogy kezdjek el külföldön munkát keresni?

Figyelt kérdés
Érdemes egyedül mennem, vagy keressek társat? Szeretném, ha olyanok írnának minél többet, akik külföldön dolgoznak.
2008. nov. 20. 13:36
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
100%

Epito jellegu valaszhoz tudnunk kene a nemedet, korodat, vegzettsegedet es nyelvtudasodat. Talan akkor tudnank adni hasznos tippeket.


Belgiumbol

2008. nov. 20. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 A kérdező kommentje:
Nő, 30 alatt, középfokú spanyol és angol nyelvzudással. Vagyis Rigó utcán középfok, az életben max erős alapfok. Bölcsészdiplomával.
2008. nov. 20. 13:48
 3/22 anonim ***** válasza:
100%

szió

tapasztalatok

-egyik ismerosomnek maniaja volt egy bizonyos orszag, nevezzuk Anglianak. Többször már magyarországról küldött önéletrajzokat, sokszor volt telefonos interjúja. Az egyik bejött, kiment a párjával, bár munkahelyet váltott (jobbra), jól érzi magat kinn, boldog, stb. a feleségének kb egy év (kicsivel több) után lett munkája


- párom kiment angliaba csak úgy, ilyen előzetes rákészülés nélkül, több munkaközvetítőnél járt, stb, nem tudott elhelyezkedni, kinn draga, meg hiányoztam is neki, 20 nap után hazajött :D


ha mész, mindenképpen úgy menj, hogy már van hova menned szerintem. lelkileg mindenképpen jó,hogy többen mentek, de nem feltétlen szükséges.


(elnezest, én nem kinn dolgozok, remelem azert nem baj, hogy igy is valaszoltam)

2008. nov. 20. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
100%

Kulfoldon elek, innen irok Neked.

Nagyon tudom ajanlani neked, hogy menjel ki au-pair-nek kulfoldre, es amikor kint leszel, akkor mar konnyebben fogsz tudni talalni masik munkat magadnak. Otthonrol nagyon nehez, es ugy is, hogy van valamennyi penzed, nekivagsz, es a veletlenre bizod (de fontos hogy hiszed hogy fogsz talalni, mert muszaj).

Kimesz mondjuk Angliaba, azert gondoltam ezt, mert beszelsz angolul, es nincs messze Magyarorszagtol.

Keresel egy csaladot, mondjuk egy gyerekkel (az eleg, nem kell hogy tul hajtsd magad). A csaladnal neked meglesz a szobad, de jobb esetben egy apartmant kapsz.

Meglesz a kajod is, ugyhogy mar arra se kell koltened.

Ezek az alapok, de ugye a legfontosabbak. Amikor a csaladnal "dolgozol", akkor vallalsz "mellek" allast is, van boven.

Eltudsz jarni nyelvtanfolyamra is.

A 6 vagy 12 honap alatt, amig az au-pair csaladnal leszel, nyitott szemmel jarsz, es munkat keresel.

A lenyeg hogy itt legyel, mert otthonrol nagyon nehez elindulni csupan annyival, hogy jo lenne kimenni.

De hova, merre, kihez, mennyibe kerul, mi lesz ha...

Rengetegen csinaljak igy, ez az au-pairkedes nagyon jo dolog arra, hogy megismerd az orszagot, megismerd a RENDSZERT.

Au-pairkent termeszetesen nem kapsz "rendes" fizetest, bar vannak csaladok, akik tisztaban vannak ennek a munkanak is a sulyaval, es igenis megfizetnek.

De ne felejtsd el, hogy a szallast, kajat is ok fizetik, es sok esetben meg nyaralni is elmehetsz veluk.

Ugrodeszkanak szerintem ez az allas kituno, 6 vagy 12 honap utan pedig ott lesz a jol fizeto munkad, amit talalni fogsz!

2008. nov. 20. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
76%

Utolso vagyok, ha beirod a googleba hogy au-pair Angliaban, akkor millio lehetoseget kapsz, ezek ingyenesek. Jelentkezz be rajuk, es majd a csaladok kivalasztanak. A keresot, google hivd segitsegul, ne fizess ezert egy ugynoksegnek se (szerintem).

Nem kozvetitovel jutottam ki kulfoldre, szerintem nem szabad ezert fizetni.

2008. nov. 20. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
76%
Nem érdemes,de kell.Ha lemeszelnek,hogy feketézel,toloncolnak is vissza az országba.Ha szabadúszóként mész ki,nincs biztosításod,ha beteg leszel,rád se néz a kinti orvos,ha balaeset ér,nem látnak el.Ja,és az ügynökség azért is jobb,mert lehet,hogy leszedi a pénzed egy részét,de ha pl.nem tetszik az adott család (ilyen is van),kiközvetít másikhoz.Ha kiész "fű alatt" és nem jön be,jöhetsz vissza-ha tudsz.Ráadásul mindenféle melót elvégeztethet Veled a család,az istálópucoláson keresztül a kerti munkákig,mint egy cseléddel.Végülis az au-pair is az,csak ki így szebben hangzik.
2008. nov. 20. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
48%

Szia a férjem is ki ment, de nem nagyon tudtak neki munkát adni, meg a fizi se olyan jó, mint amit beharangoznak, sok a költség, mondjuk Angliában a kaját olcsón meg lehet úszni, ha odafigyelsz, de a szállás az kemény pénz. Ott hetente van fizetés.

Jobb ha többen mentek, mert számíthattok egymásra.

A férjem egy románhoz került, aki igérgetett fűt.fát, 3 hónapra haza is jött, mert sok volt az ámítás.

Mindenképp érdeklődj, mielőtt elindulsz, és a munkaügyön kaphatsz egy tájékoztatót, hogy ha bajba kerülsz, hova tudsz fordulni, tel. számok, címek, konzuloknak, stb. Jól jöhet, érdemes elkérni.

2008. nov. 23. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
73%
Az 5. válaszolónak teljesen igaza van, nem tudom miért lett lepontozva.
2008. nov. 23. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
100%

En is az au pairkedest ajanlom, remek ugrodeszka. Sem szallast, sem kajat nem kell fizetned, megis kapsz penzt, gyakorlod a nyelvet (vagy megtanulsz egy teljesen ujat). Egy ismerosom is igy keztde 20 evvel ezelott, ma az EU Bizottsagnal dolgozik bolcseszdiplomaval.


Nagyon jo kapcsolatokra is szert tehetsz kulfoldon, ami a tovabblepes egyik alapfeltetele. En is au pair vagyok, ezutan megyek egyetemre, fordito szeretnek lenni, s mar volt szerencsem a szakma nagyjaival megismerkedni. Kicsi a vilag, hoditsd meg!

2008. nov. 23. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
48%
Azért lett lepontozva az 5.válaszoló,mert totál rátapintott a lényegre.Egyet felejtett el odaírni:ha nincs kapcsolatod,és feketézel,borotvaélen táncolsz.Akik lepontozták,kívánom,hogy a saját bőrükön tapasztalják meg a leírottakat,mikor feketén,semmi nyelvtudás nélkül kimész,aztán nemhogy a nyelviskoládat nem fizeti a család,időd meg nincs rá,hiszen papír sincs róla,hogy neked elvileg ennyi + annyi a munkaidőd,addig nem is kommunikálnak veled - nem vagy egyenrangú - csak a munkával kapcsolatban,amíg tökéletesen nem beszéled a nyelvet.Briteknél számíts erre,hogy kevésbé tolerálják,németek talán elnézőbbek,az olaszokkal nagy szerencséd van,ők nagyon lazák és rugalmasak.Sok szerencsét!
2008. nov. 23. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!