Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Ha megcsinálnám ezt a mestersz...

Ha megcsinálnám ezt a mesterszakot az Oxfordon, akkor biztosan felvennének egy junior quantitative analyst/data analyst pozícióba, Lodonban vagy New Yorkban?

Figyelt kérdés

[link]


Vagy még egy Oxford diploma sem garantál egy ilyen állást?



2020. febr. 11. 19:36
1 2
 1/12 A kérdező kommentje:
Olyasmi vállalatokhoz mint mondjuk a BlackRock, Citadel, Bank of America, vagy akár a Bloomberg...
2020. febr. 11. 19:46
 2/12 anonim ***** válasza:
93%
sajnos a legtöbb ide járó Cambridge-en végzett így erre nem fog tudni válaszolni
2020. febr. 11. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
87%
A papír önmagában nem garancia semmire.
2020. febr. 11. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
78%

A 3as választ a helyes, azt megjelölném... :)

Attól, mert az Oxfordon vagy az MIT-n vagy a világ legjobb egyetemén tanul valaki még ugyanúgy végig kell menni a jelentkezési procedúrán. A jelentkezőn múlik mennyire jó az interjúkon, a papír semmit sem jelent, ha az interjúkon egy katasztrófa, vagy jó, de van nála jobb.

Annyi, hogy előny, elég valószínű, hogy behívják az illetőt ha azt látják az önéletrajzában, hogy a világ egyik legjobb egyetemén tanult. Vagy lehet hátrány is, mert úgy gondolják, hogy kösz, de mi úgyse tudunk neki annyit adni, amennyit kérne, be se hívjuk.

2020. febr. 11. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:

De most komolyan... Mennyi az esély arra, hogy valaki úgy végez egy ilyen egyetemen, hogy közben nem ért a dolgához?


Egy interjún szerintem egy ilyen illető max a szociális készségei, azaz inkább azok hiánya miatt tud elhasalni... De nem tudom, hogy ez egy juniornál mennyire fontos.


Ezek a vállalatok amúgy nagyon nem arról híresek, hogy sóherek lennének.

2020. febr. 11. 20:53
 6/12 anonim ***** válasza:
83%
Tudod hány egyetemen végzett van, akinek fingja sincs arról mit tanult évekig?
2020. febr. 11. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
78%

Ha gyakorlattal rendelkezőt keresnek, akkor inkább felvesznek valakit gyakorlattal, mint valakit, aki Oxfordon végzett - persze ha az interjún is jól szerepel a gyakorlatos.

Ha pályakezdő kell nekik, akkor biztosan kevesebbet kér egy helyi egyetemen végzett, mint egy oxfordi.

Aztán vannak azok a cégek, akik a legjobbakat keresik, de ők meg azt is nézik, hogy milyen eredménnyel végzett az illető, nem elég az, hogy Oxfordon végzett, de éppenhogy.

Londonban és New Yorkban van sok jó egyetem, nem gondolom, hogy elájulnának egy oxfordi diplomától. Nem olyan ritka az. 24ezer diák tanul ott. Akik ilyen tudással rendelkező jelentkezőt keresnek, azok jól tudják, hogy mennyivel nyújt többet / többet nyújt-e egy oxfordi képzés és végzettség ebben a pozícióban. Londonban és NY-ban rengeteg a jelentkező a jó pozíciókra, nagy a verseny, nem úgy van az, hogy meglátják, hogy valaki Oxfordban végzett és elájulnak tőle. Szerinted az ott végzettek Budapesten, Bécsben akarnak elhelyezkedni vagy inkább Londonban, NY-ban?

2020. febr. 11. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
86%
Ami messze van és nagynak látszik, azt isteníted. Gyerekes gondolkodásmód.
2020. febr. 11. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
93%

Nem az a gond, hogy csomó diplomás nem ért a szakmájához, ezt én nem állítom. Jártam egyetemre, szóval tudom, hogy az alapokat ad, de a szakmát valójában a munkahelyen tanulja meg az ember.


Az a gond, ahogy írtam, hogy a papír semmire sem garancia. Lehet valaki a diplomája ellenére egy büdös gyökér, akivel véletlenül sem akar az ember együtt dolgozni. De az is lehet, hogy szimplán van nála jobb. Sokszor van egy nagyobb hal.

2020. febr. 12. 04:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%
Hat en mar lattam olyan quant allaskiirast ahol a kovetelmenyek koze beraktak, hogy top egyetem, szoval jo lesz az az Oxford. De ez ott nem elony, hanem gyakorlatilag a minimum, aminel szoba allnak veled, ezen felul meg villantanid kell mast is.
2020. febr. 12. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!