Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Szerettem volna jelentkezni...

Szerettem volna jelentkezni egy tanfolyamra, ami a munkaügyiben indul, erre közölték, hogy nem jelentkezhetek, mert más a célcsoport, tényleg ennyire nem számít, hogy 1 éve munkanélküli az ember és szívesen elvégezné, mert érdekli?

Figyelt kérdés
2020. febr. 13. 14:28
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
55%
Mivel sem magadról, sem a képzésről nem írtál semmit, nem tudok mit mondani. Az mindenesetre fura, hogy egy éve semmi állást nem találsz.
2020. febr. 13. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
47%
Nem a munkaügyi találja ki a képzéseket, ahogy a beválogatható embereket sem. Kiadják nekik, hogy mire van pénz, milyen célcsoportba vonhatnak be embereket, ha egyikbe sem tartozol bele, akkor nem tudnak mit csinálni.
2020. febr. 13. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 A kérdező kommentje:

DK-i régió, nem igen van erre munka, ezért is szerettem volna tanfolyamra menni, az álláskeresési lejárta után csak ezért maradtam regisztrált.

Az ügyintéző szerint ezeket a tanfolyamokat az aluliskolázottaknak szánják, de amit kinéztem, ahhoz érettségi kell, nekem meg pechemre diplomám van. Azt nem értem, hogy lehet, hogy egy barátnőm egy műkörmös tanfolyamot simán elvégezhetett diplomával, én meg egy magasabb iskolát kérő tanfolyamhoz "túlképzettnek" lettem nyilvánítva?

2020. febr. 13. 14:45
 4/18 anonim ***** válasza:
8%
Diplomával nem találsz munkát egy éve? Milyen büfészak ez? Add lentebb az igényeid és lesz munkád. Aki akar dolgozni az tud is.
2020. febr. 13. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
33%
Igazából az ügyintéző mindent elmondott.Ennek a tanfolyamnak nem te vagy a célcsoportja. Ha diplomás vagy És nem találsz munkát akkor valószínűleg a tudásoddal van a gond lejjebb kellene adniElmenni egy szakmába vágó helyre alsóbb beosztásba és fejlődni, hogy később legyen esélyed diplomás munkára is. Vagy olyan szakra jártál ami helyett érdemesebb lett volna meg otthon ülni is. Ebben az esetben keress egy gyárat vagy bármilyen munkát ahova felvesznek érettségivel és abból a pénzből amit megkeresel félre tehetsz a tanfolyamra.
2020. febr. 13. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 A kérdező kommentje:
Már rég lejjebb adtam, de hiába jelentkezem eladónak, árufeltöltőnek, ha ezekre a helyekre interjúra sem hívnak :(, leginkább gyorsan jön egy nem önre esett a választás e-mail. Gondolom ott meg hátrány lehet az eddigi munkatapasztalatom, ami távol áll a kereskedelemtől.
2020. febr. 13. 15:00
 7/18 anonim ***** válasza:

Milyen diplomád van?

Közigbe nem tudsz menni?

Aztán mellette keresel jobbat, de addig is keresel valami pénzt...

2020. febr. 13. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 A kérdező kommentje:

Szívesen mennék, csak sajna onnan kényszerültem távozásra 3 év után. Határozott idejű szerződésem volt, utolsó napig úgy volt, hogy kapok újat, végül máshogy alakult.

A diplomám inkább csak egy papír, sosem dolgoztam benne, van okj-és végzettségem is, de dettó, részben kapcsolósó feladatokat végeztem néha. Nincs nagy összehang a végzettségeim és a tanulmányaim között, tudom ez is hátrány, ezért is mennék akár pl árufeltöltőnek.

2020. febr. 13. 16:30
 9/18 anonim ***** válasza:
100%
Én egy szimpla középfokú nyelvvizsga megléte miatt nem mehettem OKJ infós szakra, szóval igen, van ilyen.
2020. febr. 13. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
73%

#2 vagyok: milyen indokkal is lettem lepontozva? :D Foglalkoztatási osztályon dolgozom, csak tudom már mi a dörgés errefelé, nem? ;)

Amúgy kérdező: nem tudom, milyen diplomád és OKJ-d van, de az igaz, hogy ilyenekkel már általában túlképzettnek számítasz a munkaügyi által szervezett képzésekre, mert ott az a cél, hogy az olyanoknak legyen valami kézzelfogható végzettsége, akik gyakorlatilag semmit nem tudnak magukkal kezdeni (lásd cigány, 8 általános, annyi se, stb.). Ez lehet, hogy igaz rád munkahelyileg, de a projektek tekintetében, aminek keretében a képzés létrejön, senkit nem érdekel, mert van egy OKJ-d, meg egy diplomád, ezért nem fognak tudni ilyen képzésekre betenni.

Ha már így ennyire kiragadtad az árufeltöltőt, miért nem próbálkozol amúgy Penny, Lidl, Aldi, Spar üzletekkel? A legtöbb helyről azért utasítanak vissza diplomásként automatikusan, mert egy magasabb végzettséggel rendelkező alkalmazottnak több bért kell kifizetni, és arra nem kapnak 100%-os támogatást (már amelyik cég így csinálja, ez általában nem jellemző a külföldi székhelyű cégekre, és a kevésbé szarrágó cégekre). Ha meg van ilyen lehetőség, hogy nekik semmi pénzbe ne kerüljön alkalmazni egy embert, akkor gondolhatod, hogy azt fogják választani, és akkor beérik egy érettségis munkanélkülivel is.

Viszont a Lidl az pont nem egy olyan hely, ahol támogatással foglalkoztatnának embereket, szóval nem látom esélytelennek, hogy oda, vagy a fentebb felsoroltak egyikébe ne lehetne elhelyezkedni. A környékeden meg biztos akad valamelyikből :P

2020. febr. 14. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!