Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Szerintetek mennyire gyakori...

Szerintetek mennyire gyakori az, hogy a kicsit kevésbé kompetens, de a jobbképűbb, szebb, dekoratívabb jelentkezőt veszik fel, ugyanannál az álládsnál?

Figyelt kérdés
2020. febr. 13. 19:10
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Nagyon gyakori. Sokan tudatosan szebb, csinosabb munkatársakat/alkalmazottakat szeretnének maguk körül látni, a többiek meg tudat alatt választják a szebb embereket.
2020. febr. 13. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Gyakori. De női munkahelyen olyan is van, hogy nem akar a női csapat szép nőt beengedni maguk közé és akkor a rondább a nyertes.
2020. febr. 13. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Ha ferfi akkor inkabb a szebbet valasztja tudatosan vagy akar tudat alatt.


Ha no, akkor meg inkabb forditva igaz. A rondabb nem lesz vetelytars. Kitartast kivanok a mas nok alatt dolgozo szep beosztottaknak. :D

2020. febr. 13. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
87%

Úgy, ahogy a #2-es írja.

Tapasztalatom, ahol nők interjúztattak sehova nem vettek fel. Álláskeresésnél a kinézet inkább hátrány, mint előny. Egy alkalommal pl. már azt hittem, hogy felvettek - az interjúztató csapat férfi tagja úgy beszélt. Aztán jött az elutasító e-mail. Majd eltelt egy fél év és ugyanarról a helyről újra hívtak. Elfogadtam az állást. Együtt kellett dolgoznom azzal a kolléganővel aki interjúztatott (nem HR) Mar az első héten úgy megterhelt munkával (nem felettesem), hogy hazavittem a munkát. Folyton sasolta a képernyőm, mit- mien dolgozom. Ha telefonáltam, kivel beszéltem, ha a kollégával beszélgettem, akkor pont akkor kellett neki arra mennie, ha egy másik kolléganőmnek kellett segítenem, akkor pont arra volt dolga és az ajó elött fülelt. Mindez annyira feltűnő volt, hogy nem lehetett elviselni és felmondtam.

Irigy volt, féltékeny volt rám és féltette a pozicióját. Egy kolléganőm szerint kompetensnek akart tűnni, de buta volt. Sokszor ha a feladat meghaladta a kompetenciáját akkor átpasszolta másnak a munkát.

2020. febr. 14. 05:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Nagyon gyakori, sőt alap és a legtöbb főnök nem is szereti, ha okos(abb) a beosztott, mert nehezebb átverni, ezért alapból a dekoratív a nyerő, akit jól lehet irányítani és nem gondolkodik túl sokat.
2020. febr. 14. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!