Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » 20 éves párok akik együtt...

20 éves párok akik együtt élnek, ti mennyiből gazdálkodtok havonta?

Figyelt kérdés

Én és a párom 20 évesek vagyunk. Párom 250ezret keres én meg most veszítettem el az állásomat, 175 ezret kerestem. Lényegesen szegényebben élünk. Autót tartunk fent, édesanyáméknál élünk, 25-25 ezret fizettünk rezsire. Plusz az ételt mi álltuk magunknak az is kb. 50ezer volt havonta. Illetve tisztálkodási szerek, gyógyszerek, benzin, autó karbantartása( szerelés, alkatrészek).


Részletesebben:

5-5 ezer lakbér

50 ezer rezsi

50 ezer élelmiszer

40 ezer benzin

10 ezer gyógyszer

19 ezer tisztálkodási szerek, betét, öblítő, mosószer, hypo, wc papír stb.

15 ezer párom tbje+ telefon előfizetése

5 ezer telefon töltésem

40 ezer cigaretta



2-3 havi kiadások:

15 ezer autó illatosító, kárpít tisztító, autómosás, ablaktisztító stb

50 ezer vezérlést kellett megcsináltatni,

18 ezer fékdob csere

25 ezer fényezés

25 ezer biztosítás

5 ezer ablakmosó folyadék



Ezek voltak mostanában, nyilván tudom ezeket nem minden hónapban kell megcsináltatni de ugye spórolni kell rá havonta, hogy tudjunk mihez nyúlni ilyen esetben. :)


Plusz: havonta egy mekit, vagy egy mozit, esetleg fehérneműt vagy olyan ruhadarabot vásárlunk meg ami vagy tönkre ment már, vagy pedig kell, pl téli kabát, vagy bakancs, esetleg fürdő ruha, vagy rövid nadrág stb. Párom rendszeresen jár horgászni, illetve horgász versenyekre( 250 ezres horgászbotja van) szóval elég sok pénzt fektett bele.


Az a gondom, hogy nem igazán jövünk ki a pénzből, és főleg most, hogy nincs állásom, a páromra hárul minden. Szörnyű bűntudatom van, de felmerült bennem a kérdés, hogy mások vajon mennyiből élnek. Esetleg nálunk nem jó a pénz beosztása.


Ti mennyiből éltek?



2020. febr. 14. 14:47
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Mi 620-ból élünk, lakást bérlünk, mindketten dolgozunk, alkalmazottak vagyunk. Hogy-hogy ti fizetitek a párod TB-jét? Vállalkozó, vagy feketén van alkalmazva? Ha be voltál jelentve, és dolgoztál legalább egy évet, akkor jogosult vagy álláskeresési támogatásra. Van jó néhány felesleges kiadásotok (pl cigi). Rengeteget lehetne ebből faragni.

2020. febr. 14. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
66%

"19 ezer tisztálkodási szerek, betét, öblítő, mosószer, hypo, wc papír stb."


Ez nagyon sok egy hónapban, ezen bőven lehetne fogni.

Pl. Lidlben 2 l-es Dussy öblítő akciósan 500 körül szokott lenni és még jó is :-)

3 vagy 4 kg-os mosópor 1400 körül van és azt nem kell minden hónapban venni.


No meg a cigaretta - ha nem is leszokni, de kevesebbet szívni...

2020. febr. 14. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
63%
Lidl mosópor LEL, van színes és fehér külön.
2020. febr. 14. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim válasza:
75%

De az ilyen kérdéseket sosem ertettem, most miért jobb neked ha én megmondom h mennyiből elek? Amúgy 45 nap múlva neked is TB-t kell fizetni! Szóval +7710, mert emelkedett mostmár!

Vállalkozó vagyok, párom is felsővezető 1 500.000 Ft minimum befolyik havonta ez a fix van h 2,2,2-2,5 M-ig megy fel!

Spórolj élj megszerényebben! Vegyél olcsobb wc papírt, ha az autó ilyen rozoga, bontószökevény, járjatok busszal! Illatosító minek a kocsiba? Fújják be parfümmel,fényezés meg auto mosás minek? Ezeken simán lehet spórolni pár éves mercim van én joggal mondom h márpedig mosoba viszem... nekem is volt suzukim egy vedér víz hatnaszirozo kedd aztán le mosod.. ok nem lesz olyan szép mintha mosobol jött volna de ez van... vagy kerti slaggga l atmosatod! 40 ezer cigi... mi a fenének? Így sincs pénzeltek pedig ha ennyit elfustoltok már orvosra kell gyűjteni :D mondjatok le a büdös bagóról, hidd el ez a + 40 ezer sokmindent fedezne!

2020. febr. 14. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
97%

Nem akarok parttalan vitát kezdeni, de a cigi témára mindig is allergiás voltam. Valószínű azért, mert ameddig otthon éltem és szegények voltunk, addig is mindig szívták a szüleim akkor is, ha krumplilevest ettünk cukros tésztával a hónap felében.

Egyáltalán nem piszkálásból, de amikor leírod, hogy kajára 50ezret költötök, meg hogy cigire 40-et, akkor ezt nem érzed rossznak? Nem akarok hegyi beszédet intézni, de az az 50ezernyi kaja biztos nem jó minőségű, ergo melegágya rengeteg betegségnek. A cigi szintén. Két végéről égetitek a gyertyát. A cigit le kéne tenni és jobb minőségű kajákat enni, különben a későbbiekben nagy eséllyel ennek az összegnek a sokszorosát költhetitek gyógyszerekre, vagy lehettek akár táppénzen tovább, mint szeretnétek. Ezt fiatalon még nem tudja elképzelni az ember, de 30-40 között már a bőrén érzi.

Minden jót és sikeres életrendezést kívánok!

2020. febr. 14. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
100%
Tisztálkodási szerek nekünk 10e pedig két gyerek is van.
2020. febr. 14. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
79%

Mint látszik nem tudjátok fenntartani az autót, akkor meg minek?

Autó lemondásával spóroltok: 178 ezer Forintot. Ez irgalmatlanul nagy luxus a ti bevételeitekhez képest. Konkrétan te azért dolgozol(tál) egy hónapban, hogy autót tartsatok fenn. Szerinted normális?

A másik a cigi, amivel havi 40 ezret spórolnátok. Ez együtt már 218 ezer Ft!!! Ezt mind elautózzátok és elfüstölitek. Későbbi egészségkárosodással még nem is számolva. Ez már verdesi a párod fizetését.

Jó nagy luxusban éltek ti lány, nem értem, hogy miért vagytok szegények. Most számold ki, ha ezt a pénzt magatokra, az egészségetekre és megtakarításra költenétek. Megtakarítást egyébként hó elején kell eltenni, nem a hó végén, ami marad!

A tisztálkodási szerek szerintem is sok, ezt felezni lehetne.

2020. febr. 14. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
100%

Egy kis olvasnivaló: Milyen autó fér bele a költségvetésedbe?

[link]

2020. febr. 14. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
51%
Hehh :) En is versenyhorgasztam sokaig:) Az irgalmatlan sok pénz tudom, de ez van... A hobbi fontos! Autót nyugodtan tartsatok fenn! Nagyon fontos dolog az életbe!
2020. febr. 14. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
38%
Már ne is haragudj, de miért kell felsorolni hogy “betét, WC-papír..” nem akarod esetleg leírni hogy hányszor szexeltek, milyen óvszert haszáltok hozzà és az mennyibe kerül?
2020. febr. 15. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!