Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Igazi munkaerőhiány csak...

Igazi munkaerőhiány csak Budapesten van az országban?

Figyelt kérdés

Legalábbis, én úgy látom.

Olyan, mintha a budapesti munkaerőpiac és a vidéki nem is egy országban lenne.Nem csak bérek tekintetében, hanem több szempontból is.



Budapesten én azt látom,hogy sok helyen az álláshirdetés tartalmazza a béreket.

Egy ismerősnek van vállalkozása Budapesten, azt mondja, nettó 250 ezerért nem talál furgonra sofőrt, napi 8 órás munkára.


Én nemrég költöztem Pestre, nekem még annyira új minden.

Nekem műszaki diplomám van, Veszprém megyéből költöztem fel.Én először helyben akartam váltani, de bemondtam az interjúkon bruttó 530-at (nettó 350) és csak néztek.


Van több év tapasztalatom, angol , német nyelvtudásom.

A mostani helyemen meg bemondtam bruttó 610-et és azt mondták őőőőőőőőőőőőőőőő ,oké.



Itt, ha valakinek van gazdasági vagy műszaki diplomája, akkor válogathat a munkákban, sőt a cégek bombázzák is az embert ajánlatokkal.Még akiknek másfajta diplomája van, bölcsészek ők is elvannak az SSC cégeknél.

Ha akarnék 1 hónapon tudnék váltani.Veszprémben meg nem, hiába van jónak mondott diplomám, nem sokat ér, mert nincs hova váltani.


A régi munkahelyemen, vidéken (egy gyár volt), ha kiírtak bármiféle szellemi munkát, akár pénzügyest, akár mérnökit, mint a sáskák, 100+ jelentkező volt.És ez a fizetésekre is rányomta a bélyeget.


2020. febr. 14. 16:38
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Nagyon sokan kényszerültünk vidékről Bp-re költözni. Bár én már 15 évvel ezelőtti "bevándorló" vagyok, de Borsodban kb. semmi esélyem nem lett volna normális munkát találni.
2020. febr. 14. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Egyrészt én is úgy tudom, hogy lényegében csak Budapesten van munka.


Másrészt itt se minden területen, vagy a betanított rabszolgamunkákban, vagy pedig egy-egy konkrét területen, pl. pedagógus.

2020. febr. 14. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

2#


Én leginkább azt látom,hogy minden területen.

Az előbb említett eset, hogy nem talált valaki sofőrt.

De, Budapesten volt balhé nem is olyan régne, hogy nincs munkaerő a kormányablakokban.

2020. febr. 14. 17:21
 4/7 anonim ***** válasza:
82%
Székesfehérvárra is már analfabéta, magyarul nem tudó ukránokat hoznak a gyárakba.
2020. febr. 14. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Nem, nem minden területen.


A második területen szereztem meg nemrég a papíromat és a korábbival nem sikerült, de ezzel is esélytelennek tűnik, pedig a média is nagyon hype-olja.


Sok ismerősöm nem tud szakmában elhelyezkedni.

2020. febr. 14. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

Az egyik válaszoló jól írta, Székesfehérváron lasszóval kell fogni a munkaerőt. Nem csak a gyári munkást, építőipari munkást, hanem irodába is. Székesfehérváron kb 2 hét alatt 2 állásajánlatot is kaptam pár éve, most meg Budapesten 2 hónapja keresek, jelentkezek és semmi. A szakmabeli ismerőseim sem találnak évek alatt sem kb. Az én szakmámban az álláshirdetések 80%ában kérnek bérigényt. Hacsak nem nettó 200 ezret adsz meg, akkor másnap már kapod az elutasító e-mailt. Nettó 250-et akarnak adni egy olyan pozícióra,ahol több 100 ezer eurós megrendelésekért vagy felelős és mindezt angolul. A Lidls árufeltöltő meg a pultos is keres 300-at, de a felelősségteljes, 3-5 éves szakmai tapasztalatot kérő munkákra meg 250-el akarják kiszúrni a szemedet. Székesfehérváron meg a hasonló munkakörökben már 300-at adnak egy kezdőnek is, csak tudjon angolul.

Én is naívan azt hittem, hogy Pesten mekkora a munkaerőhiány, de 2 hónap keresgélés után már látom, hogy ez nem igaz. Egyre jobban kezdem azt érezni, hogy itt inkább a 2 kezi munkát fizetik csak meg + az informatikai/mérnöki munkákat.

2020. febr. 15. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%
Bp-en sincs kolbászból...Itt 1-1- állásra több100 jelentkező van (nyilván nem IT területen). 45 felett pedig kb. esélytelen, a multik nem alkalmaznak ennyi idős diplomás embert.
2020. febr. 16. 07:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!