Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Szerintetek a magyar fizetések...

Szerintetek a magyar fizetések teljesen korrektek csak a fiatalok nem tudják beosztani a pénzüket?

Figyelt kérdés
Szóval teljesen élhető ez az ország simán lehet egy albérletet fizetni, gyereket vállalni, semmi gond a kerestünkkel csak a szülők szerint az ifjak nem tudják beosztani a pénzüket jól mondom?

2020. febr. 15. 00:13
1 2 3 4
 21/34 anonim ***** válasza:

Egy része megy, egy nagyobb része pedig marad.


Budapesten pedig egész pontosan 4 éve fizettünk 45 ezret. Ez ha esetleg azóta duplája akkor 90,de ez két embernek nem túl sok szerintem.

A fizum is nőtt az utóbbi években. 4 éve bruttó 300, most bruttó 600 plusz még cafeteria is.

2020. febr. 15. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/34 anonim ***** válasza:
100%
#21, szerintem inkább szerencsés vagy, az olcsó albérlet / jó fizetés inkább a ritkább kategória, nem annyira általános.
2020. febr. 15. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/34 anonim ***** válasza:

#20

"Tökmindegy, a fiatalok akkor is kimennek külföldre."



Jóóó menjenek, aztán külföldröl küldik haza a zsetont. (lakás hitel, svájci hitel) Növelik a GDP-ét, de nem használják a magyar infrastruktúrát.

2020. febr. 15. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/34 anonim ***** válasza:
100%

Szomorú, hogy egy rendőr, tűzoltó, óvodapedagógus, pedagógus (tanító, tanár, gyógypedagógus) ennyire siralmasan rosszul keres. Pedig ők is tanultak, küzdöttek és ezek mindig csak elhivatottan végezhető munkák!


Ok, hogy a gazdaság működése miatt érthető, hogy nem ők tartoznak a top keresők közé, de azért nettó 150 vagy az alatt jelenleg már nevetséges.


Ezt a véleményt eddig objektívnek gondolom.


Szubjektív véleményem, hogy hadd legyen már alap, hogy egy pl. 25 vagy 27 éves ember se nem szülőkkel, se nem vadidegenekkel, de haverokkal se akar együtt lakni. Egyedül vagy a párjával.


Pedig ezt a "luxust" egy programozó is akkor engedheti magának kezdőként, ha már az egyetem alatt annyit dolgozott, amennyit csak bírt. Báár szerintem diplomázás után még ebben az esetben se lesz nettó 300-as fizetése, hanem csak 220-250 környékén.

2020. febr. 15. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/34 anonim ***** válasza:
61%

#12-es


"Azt kell nézni mennyit keresnek Ausztriában, Németországban."



Pont nem azt kell nézni, ... mert körtét az almához ...


Ha már nézed, akkor nézd meg azt is, hogy ott mennyit fizetnek ki lakbérre, energiára, szolgáltatásokra.


Ha a keresetemböl indulok ki, akkor most pont a felét keresem annak, amit Németországban kerestem. Nemeto.-ban a fele elmenne lakberre, rezsire, energiára, biztositasokra. Itt Mo.-on mar eleve a lakbert megsporolom. Villany 6ezer, Németorszagban kb. most az 5X-e. Rezsi ott 230 € volt, itt 40ezer Ft.

Szerintem, akinek itt Magyarorszagon a lakhatása biztosított, hitelmentes ingatlana van, annak nem érdemes kimennie külföldre dolgozni es alberletet fizetni. Tapasztalatot szerezni okay, de a fizetésért nem éri meg. Ott is csak kapitalizmus van + piac. Ott is a munkaeröhöz a legolcsóbban akarnak hozzájutni.

2020. febr. 15. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/34 anonim ***** válasza:

Hülyeség, ezt olyanok találták ki, olyanoknak, akik mindig csórók voltak, és azok is maradnak.


A pénz egy eszköz, azért van, hogy vegyél belőle dolgokat.

Nem 100-200 forintokon kell spórolni, hanem normálisan kell keresni.


Mire elég havi 30 ezer Ft, amit az átlag nagy kínok árán félre tud tenni?

10 ev alatt összejön belőle 5 misi, aminek a mostani infláció mellett ~3 misi jelenértéke. Ennyit keresek 2 hónap alatt, szerencsétlen gyökér meg gyűjtögessen 10 évig, mert elhiszi, hogy nem szarul keres, csak rosszul tesz félre, önámítás...

2020. febr. 15. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/34 anonim ***** válasza:
51%
Az átlag könnyedén rak félre 30-at,sőt, többet. Akinek kín a 30 az a mélyszegény réteg, egyáltalán nem az átlag. Arra például bőven elég, hogy ne kelljen hirtelen hitelt felvenni, mert elromlik a hűtő, mosógép, autó stb.
2020. febr. 16. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/34 anonim ***** válasza:
"Nincs Budapesten 50-70-ért másfél szobás albérlet, 90-ért sem. ," Pedig de,csak szét kell nézni. Most nem akarok itt különböző oldalakat linkelgetni,tök fölösleges,úgy is megvan rà a kifogàs,hogy az miért xar és miért nem jó...Fogalmazzunk akkor úgy,hogy olyan nincs,olyan-abban az àrkategóriàban-ami az ő egyéni ìzlésének és elképzelésének megfelel.Egészen màs ugye. Nekem egy autò pl úgy 1m fölfelé kezdődik,ettől függetlenül nem jelentem ki,hogy ez alatt nem lehet autót venni,hiszen rengetegen jàrnak 20+ éves tucatautókal..
2020. febr. 17. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/34 anonim ***** válasza:
"A jól teljesítőkhöz kell magunkat mérni." Akkor mérjük a németet vagy osztràkot egy svàjci vagy luxemburgi bérhez.Ahhoz képest akkor ők is csóringerek...Hagyjuk afrikàt,maradjunk európàban. Nézd meg egy moldàv vagy ukràn melós fizetést akkor...:-) Mondom,minden viszonyìtàs kérdése...
2020. febr. 17. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/34 anonim ***** válasza:
Ja, van 90-ért Pesten albérlet, csak olyan környéken, ahol éjszaka nem mersz az utcára menni. Már a 8. kerület legputrisabb részén is minimum 100 ezer az albi.
2020. febr. 17. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!