Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Valóban ekkora a szakmunkás...

Valóban ekkora a szakmunkás munkaerőhiány az országban?

Figyelt kérdés
Sógorom autó villanyszerelőként dolgozik, de van mellette valami mérnöki végzettsége is. Remek szakember, érti a dolgát, de a munkamorálja szégyelnivaló. Rendszertelenül jár be dolgozni, gyakran elkésik, és havonta előfordúl, hogy csak azért nem jelenik meg a munkahelyén, mert berúgott. Különböző konfliktusok miatt többször felmondott a jelenlegi munkahelyén, de később a főnöke visszakönyörögte, mert állítólag nem boldogúlnak nélküle. Alig dolgozik valamit, heti 35 munkaórával 300 ezer a nettója vidékén. Értém én, hogy az országban kevés jó szakember maradt, de már ott tartunk, hogy az ilyen munkásokért verekednek a cégek?

2020. febr. 15. 09:53
1 2
 1/13 Koplárovics Béci ***** válasza:
Egy jó(!) villanyszerelő nem 300-at keres vidéken sem. Igazából az olcsó munkaerőből van inkább hiány. Nem találkozik a keresleti és a kínálati ár.
2020. febr. 15. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
Szabolcsban a 300nettó kiemelkedően jó. Itt egy pék, vagy felszolgáló 140et keres. Ráadásul sógorom csak napi 7 órát dolgozik, hétfőtől péntekig.
2020. febr. 15. 10:06
 3/13 anonim ***** válasza:

A jó szakemberből hiány van. Nálunk a fürdőszobában egy kádat kellet kicserélni. A kád frontját csempéztettük. Csak egy alkoholista mestert találtunk. Mikor nem volt feltöltve remegett a keze. Kapott 1 deci pálinkát és olyan szépen felrakta csempét, hogy teljesen elámultam.


Ebből csak azt akarom leszűrni, hogy igen néha a piás/késős/trehány mester is jobb, mint a senki.

2020. febr. 15. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:

Ez tényleg nem jó fizetés. Szabolcsban sem.

Hajdú-Bihari vagyok, villanyszerelő.

Tudom, te autoelektromost írtál, de mindegy, szakmunka.

Áramszolgáltatónál dolgozom, egy 10-20 éve itt dolgozó villanyszerelő nettója 400 és 500 között van.

Nem nehéz kitalálni, melyik cég, de nem írom ki.

Pontosan ugyanaz a szolgáltató Hajdúbiharban is, mint Szabolcsban.

Ráadásul azt írod, hogy ő mérnök.

A mérnökök ugyanennél a cégnél nem 300-at keresnek. Ki is röhögnék egymást. Az irodisták érettségivel keresnek ennyit, nem mérnökök.

azt se hidd el, hogy egy pincér 140-et keres.

Ott a rengeteg ipari park mindkét megyében, szalag mellett többet megkeres az ember, mint 140. Az ipari parkokban gyári munkásként összejön a 300 nettó, pedig ez egy elmaradott része az országnak.

Pincért meg lasszóval kell fogni, simán megkeresi a dupláját annak, amit írtál.

A sógorod lehet nehéz ember, de jó szakember, ezt te is elismered. Az ilyeneknek meg sok mindent elnéznek, az se jobb, mikor valaki állandóan táppénzen van, vagy ellógja a munkaidejét. Ha 7 órát rendesen ledolgozza, az több mint jó, a többiek is hiába járnak 8 órát, ha abból 2-3-4 óra ebédszünet meg kávé meg cigi.

2020. febr. 15. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:

Nezz utana a neten. Nem reprezentativ felmerest vegeztek es sok olyan vallalkozas van aki lecserelne az alkalmazottat ha kapna jobbat de nincs jobb es tobben vannak akik folyamatosan keresnek ember. Szamokat nem tudok pontosan milyen arany.

Ha nincs ember aki dolgozzon akkor az is jo aki csak neha jar be dolgozni. Munkas nelkul nem termel penzt a vallalkozas, hiaba ulnek a mernokok, konyvelok, managerek az irodaban.

2020. febr. 16. 04:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:

Karosszérialakatos a szakmám , jelenlegi hazai árakat / fizetéseket nézve köszi nem kerék belőle . 140-160 ezerért napi 10 órában geccsöljön csak a főnök , ha neki ez így jó .

Nem fizetik meg a jó szakembert így nem is lesz .

Első munkahelyem jól fizetett nagyon jó cég volt , tulaj halála után a fia el herdálta az egészet meg szűnt a cég . Mentem másik céghez dolgozni csak amikor fél év után sem lett normális fizetés hanem 140-160’ ezreket adott napi 10 órás munkára döntöttem úgy , hogy jó nekem ebből nem kell pedig mind a 2 cégnél meg voltak velem nagyon elégedve , előző meg szűnt utánna lévő meg egy kalap lutri volt . Inkább el jöttem kamion sofőrnek 400 ezer körül keresek le dolgozom a napi x munkaórát belföldön minden este itthon vagyok , negyede annyi a stressz , nem csesztet sem a főnök sem senki , hát akkor lakatoljon fillérekért aki akar ...

majd ha meg fizetik akkor esetleg .

2020. febr. 16. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:

Ugyan dehogy van munkaerőhiány, akkor a pályakezdők is tudnának valamennyire érvényesülni.


De nem tudnak.

2020. febr. 23. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

Te miről beszélsz?

Egy pályakezdő után két kézzel kapnak, sőt már egyetem alatt leszerződtetik.

A szakmunkás meg kiesik az iskolából, és már aznap van munkája.

Aki ma pályakezdőként nem talál munkahelyet, azzal baj van, életképtelen.

2020. febr. 23. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

#8


Kelj már fel a telefon elől, és nézz körbe a való világban!


Pályakezdőt NEM alkalmaznak, vagy eléggé szegényes fizetésért!

2020. febr. 23. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
Nyíregyházi vagyok, nem tudom miről beszélnek itt egyesek. Nem tudok statisztikát felmutatni, csak ismerős körben tudom mondani, hogy a netto átlagfizu itt magyon maximum 180e-re jön ki. A legtöbb munkáltató még normálisan be se jelent, nemhogy még kapkodjon az emberek után. Pincérnők után főleg nem.
2020. márc. 4. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!