Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Ti mennyit költötök élelmiszer...

Ti mennyit költötök élelmiszerre, háztartási termékekre egy hónapban?

Figyelt kérdés
Elsősorban olyanok felé szólna a kérdésem, akik 2 fős háztartást vezetnek. Kíváncsi lennék mennyi megy el élelmiszerre, amiben van zöldség és gyümölcsfogyasztás is, hétvégi nagyobb főzés, valamint hétközben kisebb főzések, és nem vega életmód :D Továbbá háztartási termékek, mint pl. WC-papír, mosogatószer/mosogató kapszula, tisztító szerek, stb...

2020. febr. 15. 17:48
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
58%
sose szoktam kiszámolni...
2020. febr. 15. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
83%

2 fö/háztartás = 120-150 K/hó


Minden nap frissen fözünk. Kiemelném a "fözést", tehát nem félkész- vagy kész elelmiszerek melegítése. Hús, hal, zöldség, gyümölcs, vaj, joghurt, méz, Nutella, Oliva olaj, parmezán sajt, Mozarella, ... mindent megveszek amit megennénk. Télen minden nap frissen préselt narancslevet fogyasztunk. Citrom mindig van itthon, mert az ásványvizbe naponta egy fél kicsavart citromot teszek. Más italt nem fogysztunk. Reggel kávé, tea. Ritkán egy pezsgö, nyáron néha 1-1 sör de nem rendszeresseggel. Hétvégen mindig jól bevasarolunk a következö hétre. Naponta frissen veszünk felvagottat, peksütemenyeket, néha kenyeret, nyáron zöld salátát. Mi a kaján nem sporolunk.

2020. febr. 15. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
85%
Januárban 105 ezer forint volt élelmiszer és tisztálkodo szerek. Két kisgyerekünk is van.
2020. febr. 15. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
82%
Nekünk körülbelül 80-100 ezer forint között van kettőnkre. 2-3 naponta főzünk viszonylag változatosan, elég sok zöldség-gyümölcs, néha nasi, sok hús. Amit eszünk az minőségi, de azért igyekszünk spórolni és nem mindent megvenni, ami megtetszik.
2020. febr. 15. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
58%
200-250 körül
2020. febr. 15. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
76%
Nekünk 80-120ezer között változó. Mi is magunknak főzünk, úgy nagyjából 2 naponta.
2020. febr. 16. 00:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%

Én ehhez képest olyan keveset költök 4 emberre, hogy nem is merem leírni, mert akkor megköveznek megint!


Kérdező a kereső használatával, csak az elmúlt 7 napot nézve találsz még +1000 választ!

2020. febr. 16. 06:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
87%

Mi ketten lakunk, a bevásárlásokat úgy osztottuk el, hogy a párom fizeti a heti bevásárlásokat, ilyenkor veszünk meg mindent a hétvégi főzéshez, plusz amiket írsz, wc papír, tisztítószerek, stb. Ez 50.000 forint körül jön ki neki havonta.

Én pedig intézem a mindennapi bevásárlásokat, főleg pékáru és zöldség-gyümölcs, emellett kozmetikumok és dohányáru (párom pipázik), így nekem 30.000 forint körül jön ki ez havonta.

Hétköznapokra a párom rendeli az ebédjét (kb. 20.000 forint havonta), én vagy étteremben eszek (ez mondjuk havi 5.000 forint), vagy csomagolok a már bevásárolt dolgokból, főzök valami gyorsat előző este.


Összesen tehát olyan 100.000 forint környéke kettőnknek.


Én vega vagyok, a párom nem az, nem tudom hogy így számít-e, igazából veszünk húsféléket is, a költségvetésben ott van. :)

2020. febr. 17. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Kb 50 ezer ft havonta 2 főre.
2020. febr. 21. 07:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Mi minden nap vasarolunk 3000ft korul. Van amikor tobbre koltunk.3-5e ft korul minden nap tudunk venni vmit.

Ebbe a haztartasi cuccok is bele szamitodnak .Ha 4e ft-al szamolok ami egy atlagos kiadas 1nap akkor:

4000x6(mert vasarnap nem.szoktunk vasarolni)x4=96000ft

Tehat 2szemelyre 100.000 elmegy 1honapba nalunk es ez csak olyan atlag.


Szerintem mindenkinel ennyi elmegy az ismeros koromben

2020. febr. 21. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!