Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Hogyan tudok tullepni azon az...

Hogyan tudok tullepni azon az szörnyű érzésen, h hiába dolgozok megsincs pénzem?

Figyelt kérdés

Alacsony a fizetésem, nettó 300ezret keresek. Egyszerűen semmire nincs pénzem, felretenni nem tudok. Egy ideje próbálok masodallast keresni, csak elég kevés van amit a be tudnék vállalni.

Nagyon rosszul érzem magam, már szinte egész nap ez jár a fejemben :( el vagyok keseredve


2020. febr. 16. 07:42
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
77%
Megnyugtatásul közlöm, hogy ez nem azért van mert 300.000et keresel, ez akkor is így lesz, ha már többet fogsz. Nekem most kb 2.5 millio a nettom (nem Magyarországon persze), ami amúgy nem lenne rossz, de van pl haverom, aki dupla ennyit kapar össze havonta, és ez frusztrál. Az ember mindig többet akar.
2020. febr. 16. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
74%
Akkor gondolj arra, hogy mások mennyire örülnének kevesebbnek is... Sokan nem találnak munkát, vagy sokkal kevesebbért dolgoznak. Én pl nettó 180-at keresek és ebből 100 ezer az albérletem, 6 ezer az internetszámlám. Mégsem vagyok boldogtalan, van pénzem kajára és tudom magam fejleszteni, tanulni. Sok gazdag ember nem tud magával mit kezdeni és drogozni kezd stb. Én nem irigylem őket, ha egész életemben alberletben kell laknom, akkor is élhetek tartalmas életet. Mert sok programom van, járok koncertekre, színházba, kirándulni, pár utazás is belefér olcsó repülőjeggyel és spórolással. Tudom, hogy nehéz, nekem sem megy mindig, de ne mérd magad elérhetetlen magasságokhoz, hanem mindig kisebb léptékben próbálj előrébb lépni. Tanulj, fejleszd magad, az mindig megfizetődik, legalább abban, hogy intelligensebb leszel, de sokszor anyagilag is.
2020. febr. 16. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
77%

Nettó 300 ezer mióta kevés?

Még albérletben se feltétlen az, ha 120 az albi, marad 180 minden másra.

Sajátban meg álom a nettó 300.


Mikor a főkérdést megláttam, írni akartam, hogy nekem is fogy a pénzem, eddig nettó 130-200 között volt a bevételem. Jogsit csináltattam, fizetős OKJ-kat. A jogsi kellett volna a szakmákhoz, a szakmák pedig csak fizetős OKJ-n voltak tanulhatóak. Nem tudtam velük elhelyezkedni és nem merek vezetni.

A fogászaton is sokat hagytam ott, mert rettentő rossz fogakat örököltem + közeli rokon bántott kiskoromban, ez betett + már eleve hidam volt, amúgy rosszul megcsinálva, alatta tovább romlottak a fogak.

Iskolákra eddig több, mint 1 millió ment.

Az elmúlt 5 hónapban meg... Ha nem akarok magyarázkodni, egyszerűbb, ha azt mondom, munkanélküli voltam.


Szóval van, amikor csak megy el a pénz, de nem jön.


A nettó 300 baromi jó fizetés.

2020. febr. 16. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
62%
Kevés valóban én se kapok többet. Nem is hírdetnek a cégek 500 ezer ft fizetésű munkákat tehát már itt kivan lőve az egész. Meg kell próbálni vállalkozni mert csak úgy lehet több pénzhez jutni én szerintem. Cégek azért nem akarnak fizetni mert egyrészt kell a több bevétel a tulajdonosoknak másrészt a sok adó amit fizetnek a cégek tehát nekik sem könnyű hiába jó a munkád vagy ér többet hogyha a cégnek vagy nincs kapacitása többet fizetni vagy több haszon kell a tulajdonosoknak.
2020. febr. 16. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
66%
Írj ki egy kérdést egy noname oldalra és sajnáltasd magad.. Egodnak jót fog tenni.
2020. febr. 16. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
62%
Úgy tudsz rajta átlépni, hogy Hegyeshalom felé veszed az irányt és átlépsz Magyarországról Ausztriába.
2020. febr. 16. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Szerintem sehogy nem kell túllépni rajta. Azon kell törni a fejed, hogy hogyan tudsz többet keresni vagy többet spórolni, esetleg mindkettő. Miért kellene beletörődni? Nem is értem.

[link]

2020. febr. 16. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%
Az a baj a legtobb ember ha penzkeresesrol vagy bevetel novelesrol van szo, egybol a munka mennyisegenek noveleseben vagy a kulfoldre koltozosben latja a kiutat. Meg mindig kevesen gondolkoznak az egysegnyi munka ertekenek noveleseben. Tedd fel magadnak a kerdest, hogy az elmult 2-3 evben mit tettel annak erdekeben, hogy ertekesebb tudast tudj eladni a munkaero piacon?
2020. febr. 16. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
80%
Nettó 300.000 nagyon nem kevés meg kellene tanulnod gazdálkodni a pénzeddel
2020. febr. 16. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%

Alacsony? A 300????


Nettó 140-et kapok 6 év egyetem után. Albérlet és rezsi kifizetése után enni is alig marad.


Hitelt nem kapok, mert a csodás tanári fizum kevés ahhoz, hogy hitelképesnek tűnjek...

2020. febr. 16. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!