Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » A nettó 300 ezres fizetés...

A nettó 300 ezres fizetés tényleg kevésnek számít?

Figyelt kérdés
2020. febr. 16. 09:43
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
87%

Ha gyorsabban akarsz 1 ről a 2 re jutni akkor igen.


Ha van 20 felesleges éved rá akkor nem.


Ha a lakbér elviszi a felét akkor igen.

2020. febr. 16. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
59%
Ha az adott szemely eletszinvonalahoz eleg es a jovobeli penzugyi tervei megvalosithatok belole (megtakaritas), akkor nem keves. Ha ez nem eleg az illetonek, akkor keves. Ha azt veszed alapul, hogy a dolgozo magyar lakossag nagy resze osszeszerelo munkat vegez minimalberert, sok. Ha azt veszed alapul, hogy mennyien keresnek folotte, keves. Ha az arakhoz viszonyitasz, akkor is tobb dolog fuggvenye. Lehet kapni hazat az orszagban 5 mft meg 500mft aron is. Azaz semmi ertelme ezen filozni.
2020. febr. 16. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
70%
Budapesten ebből simán megvan egy lakbér és a napi 3 zsömle.
2020. febr. 16. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
49%

Lakbér nem a felét viszi el, hanem többet.

Így ez mocskosul kevés.

2020. febr. 16. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
89%

Ez több körülménytől is függ.


Ha van saját, tehermentes ingatlanod, akkor nem kevés.


Albiban laksz-e?Vidéken vagy BP-n?

Ha BP-n, akkor ez a pénz kevés, a felét elviszi az albérlet,aztán még kellene enni, ruházkodni, szórakozni, sportolni.Netán, ha képzésre mész, azt fizetni...stb

2020. febr. 16. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
81%
Budapesti vagyok, albérletben vagyok, mégis azt mondom, hogy ez egy jó fizetés. Ennyiből már igenis lehet félrerakni is. Jó, nem százezreket, de lehet.
2020. febr. 16. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
90%

Attól függ mire? És milyen végzettséggel?


Nekem kevés lenne

2020. febr. 16. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 A kérdező kommentje:

Én mióta dolgozom, átlagban ennek a kb. 60%-át kerestem. Már amikor nem munkanélküli voltam.


Az ismerősi körömben sokan nem albérletben élnek; igen, van, akinek vettek lakást (zömmel azért az árrobbanás előtt); igen, van, aki örökölt; de volt, ahol "parlagon heverő" lakást kaphattak meg a fiatalok.

Másrészt pont egyedülállóként írom ezt, de akik ketten vannak... Pláne ha mindketten keresnek nettó 300-at. 600-ból nehogy ne jöjjön ki az albi.


Egyedül, albérletben szűkösebb, de nem hinném, hogy ne lehetne ennyiből megélni.


2018. decemberében én is nettó 150-et kerestem, plusz cafeteria, aminek a felét kapásból nem tudtam mire használni...

2020. febr. 16. 10:10
 9/19 anonim ***** válasza:
74%

Volt amikor örültem volna neki, most viszont többet keresek, tehát így kevés lenne számomra. Minden relatív ugye.

Megélhetésre persze bőven elég, sőt ebből kb 100 kényelmesen félrerakható. Kicsit több megszorítással 150 is. (Gondoljunk csak bele mennyien élnek 150-200 vagy még kevesebb fizetésből, tehát el lehet rakni ennyit)

2020. febr. 16. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 A kérdező kommentje:
Én a 200-ból már félre tudtam rakni.
2020. febr. 16. 10:31
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!