Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Ingatlanosnak megéri elmenni?

Ingatlanosnak megéri elmenni?

Figyelt kérdés

2020. febr. 18. 11:51
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Engem pontosan 1 éve foglalkoztatott ez a kérdés. Az ,,Otthon Centrum'' nevű cégnél mentem el egy interjúra. Erre ha gondolod menj el te is, miután jelentkeztél, behívnak. Információgyűjtésre jó volt. Kiderült, hogy ők 4% sikerdíjjal dolgoznak. Ami pl. 20,000,000 ft-s lakás esetén 800,000 ft (szerintem brutális összeg), ha ez az adás-vétel általad jött létre. Az összeg fele kerülhetne hozzád, de az első hónapban ennek is csak egy bizonyos %-a jut hozzád (erre már nem emlékszem pontosan), de 3 hónap múlva, ez a % magasabb lenne.)


Először csak úgy kezdhetsz el foglalkozni ingatlanokkal legalábbis az Otthon Centrumnál, hogy az ő képzésükön részt veszel, ami talán kb 30ezer körül volt. Ezen kívül az egyéni vállalkozás ügyintézős + 22ezer forint körül.


+ 1 éven belül le kell raknod az ingatlanközvetatő OKJ-t, ami állami elvárás. Ez kb 40 ezer.


Ennek alapján döntsd el, hogy mennyire tetszik. Szerintem a 4% nagyon sok, és a legrosszabb az, hogy nagyon kevés kerül belőle hozzád. :( Biztos vannak még irodahasználati költségek, de erről nem beszéltünk. A telefont is magadnak fizeted stb.


Találkoztam már olyan ingatlanközvetítővel, aki nem cégen keresztül dolgozott, hanem egymaga. Pl. személyesen elment a 2. kerületbe bejárta a társasházakat, megkérdezte, hogy ki mit akar eladni. Ő lett a közvetítő, 3%-ért dolgozott. De ez mind hozzá került. Nyilván ő már akkor tapasztalt volt, amikor ebbe egyedül belekezdett. Vett vagy 4-5 lakást. Még jelenleg is ingatlanozik. Olyanokat mesélt, hogy régebben cégen keresztül dolgozott Nyíregyházán, és ők is vettek fel újakat, aki pl 300,000 forint alatt keresett egy hónapban azt nem tartották kifejezetten jónak. De volt olyan újonc, aki nem akarta kifizetni a cég számára, a céget megillető %-ot. És jogi következményei sem lettek.


Néha előfordult olyan, hogy nem akarták megfizetni az ingatlanost megillető %-ot az ügyfelek. Ilyenkor általában bíróságra megy az ügy. És nem mindig állnak ki az ingatlanosok mellett. Ilyenkor gyakorlatilag ingyen dolgoztt a közvetítő.)


Összességében: ha jelenleg van X felhalmozott pénzed. és megengedheted magadnak, hogy kísérletezz új területen való elhelyezkedéssel, akkor javaslom. Ha nagyon szükséged van a pénzre, és csak 300,000-400,000 ft van a számládon, akkor nem javaslom, mert nem ritka, hogy az új ingatlanosoknak akár 2-3 hónapba is telik, mire az első sikeres adásvétel megtörténik.


Elvileg a szakmában nagyon jól szoktak szerepelni, akik pincérek voltak korábban, rendőrök, vagy értékesítők, vagy akiknak csak egyzerűen jó a kommunikácója, aki intelligens látszatot kelt. Esetleg jól tudja, hogy milyen pszichológiai trükökkel lehet eladni egy lakást/házat. Sok ingatlanos úgy tartja, hogy nem a lakást/házat adod el a vásárlónak, hanem magadat.

2020. febr. 18. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
100%
Nem éri meg. Van, hogy mínuszban végzel, főleg az elején, vagy hogyha pangás van a piacon.
2020. febr. 19. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!