Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Jo elni most Magyarorszagon?...

Jo elni most Magyarorszagon? Megeri hazakoltozni Londonbol?

Figyelt kérdés

Sokat valtozott az orszag, azt turistakent is latom. De van aki azt mondja jo iranyba, mas meg, hogy rossz fele.

A lakasarak az egekben azt latom, es a boltok is dragak, nagyon sok minden dragabb, mint Londonban. 😳


Arra rajottem, ha csak el nem kezdem a vallalkozast, amit terveztem, nekem London elheto reszen: Westminster, Hampstead nem lesz sajat otthonom. Na meg itt eleg furcsan vannak a lakasok jogi helyezete is, nem tetszik. A hazak meg par millio fonttol indulnak, szoval milliard forint felett.


Viszont Budapesten mar tudnek venni szep lakast vagy kertes hazat normalis kornyeken.

Kerdes mennyi lenne a keresetem?

Amit itt vallalkoznek azt otthon nem igazan lehet.


Uzlet es managementet tanulok egy jo nevu brit egyetemen.

Apolokent itt £20/orat kapok, de most csinaltam egy raepitest, amivel maganban kb. felora alatt £100 kereshetek also hangon.


Szoval jol elvagyok, a Hyde Park mellett lakom nagyon szep lakasban, jo draga is, de ez biztonsagos, kellemes kornyek.


Viszont ha nem kezdem el a vallalkozast itt pl. soha nem tudnek lakast se venni, nem hogy hazat, mert olyan draga es ebbe kezdek beleorulni.


Budapesten meg tudnek amit osszegyujtottem

+ hitel.


Apolokent tudom Budapesten kb. sorba allhatok a Blahan etelosztasnal.


Brit egyetemen szerzett Uzlet es management diplomaval otthon kelendo lennek?

Kb. felsofok-anyanyelvi szintu angollal.

Brit-magyar allampolgarkent.


Vagy ha csinalok egy Masters kepzest?


Lehet inkabb Penzugyet kellett volna tanulni?



2020. febr. 18. 15:33
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
94%

Én ennél a mondatnál leakadtam:


"Budapesten meg tudnek amit osszegyujtottem


+ hitel."


Úgy akarsz itthon lakást venni, hogy hitelt veszel fel?

Ne tedd...


"Brit egyetemen szerzett Uzlet es management diplomaval otthon kelendo lennek?"

Ha befejezted, akkor igen, esetleg (bár gyakorlat nélkül, nem tudom...


Mindenesetre a helyedben befejezném az egyetemet, KINTRŐL megpályáznék itteni állásokat és ha valamelyik anyagilag is megfelel, akkor ESETLEG hazajönnék.



"Apolokent itt £20/orat kapok"

20 font nagyjából 8 ezer ft - ez itt, Magyarországon kb. egy átlag munkás EGY NAPI nettó BÉRE. Most ehhez még vedd hozzá azt, amit írtál:

"a boltok is dragak, nagyon sok minden dragabb, mint Londonban."

2020. febr. 18. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 feco8888 ***** válasza:
100%

Pènzt gyujts,gyere haza ha végeztél,de elôte mär kint kezd el èpiteni a valalkozast.... Cselekedj kezd el a vègèn csak azt bänod amit nem tettel meg

Legyen több onbizalmad, gyerunk megtudhatnám csinalni

2020. febr. 18. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 A kérdező kommentje:

Koszonom szepen a valaszokat! ❤️


Nagyon jo kedvre deritettetek. 🥰


Sajnos kicsit magam alatt vagyok mostanaban a sajat tulajdonu ingatlan hianya miatt.

Na meg, hogy Budapesten is igy elszabadultak az arak, lemaradtam rola.

Itt Londonban is kozel duplajara nottek az ingatlan arak.

2020. febr. 18. 16:15
 4/16 anonim ***** válasza:
85%

En abszolut nem vagyok kulfoldre vandorlas/koltozes parti, nem taglalnam miert. De ha mar van kint egy elkepzelesed amit nem a nullarol kell elkezdened, biztosan nem jonnek haza. Elso sorban nem az anyagiak miatt. Hanem azert mert a lakossag egymas iranti gyulolete, a kivagyisag es a kulonbozo tarsadalmi reteg kozotti kulonbsegek, olyan merteket oltottek az elmult ~3-5 evben, hogy mar mi is kulfoldon gondolkozunk. Szinten nem elso sorban az anyagiak miatt.

Nem tunsz sikertelennek es celtalannak, inkabb vallalkozz Londonban.

2020. febr. 18. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
60%

A1 diplomádat mindenképpen fejezd be, anélkül ne gyere haza.


Az egészségügyi dolgozókat tényleg semmibe sem nézi az állam Magyarországon.Nagyon nincsenek megbecsülve.


Ha befejezed a diplomát, akkor pályázgass.Mivel brit diploma, illetve magas szinten beszélsz angolul,bruttó 800-900 ezer forintos állásokat is betudnál tölteni.

2020. febr. 18. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
100%

"Mivel brit diploma, illetve magas szinten beszélsz angolul,bruttó 800-900 ezer forintos állásokat is betudnál tölteni."

Abszolut nem kotekedesbol, de hogy erted ezt az osszefuggest? Palyakezdokent, diplomatol es nyelvismerettol fuggetlenul a kozel br. 1 millios fizetes azert elegge az irracionalitas talaja. Szerintem legalabbis. Inkabb a fele lesz a realis. De javits ha tevedek, csak hangosan gondolkodom.

2020. febr. 18. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
38%

Kedves 6,


Nagy Britanniában elég jó az oktatási rendszer, különösen a felsőoktatás ahhoz, hogy egy frissen diplomázott eltudjon vezetni egy részleget, osztályt.


Nem olyan diplomát adnak, mint a magyar egyetemek, hogy kb egy felturbózott titkárnői állás betöltésére alkalmasak.



Unixnál egy munkaügyi vezető bruttó 850-et kap és az még nem is akkora cég.

2020. febr. 18. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem is, itthon egyre rosszabb a helyzet :(
2020. febr. 18. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
100%
Te miről beszélsz kérdező? 13 éve élek Angliában. 6 évet Londonban, jelenleg Oxfordban élek. Pár millió fontos házak azok milliomos negyedek. De 200-300 ezer fontért már lehet kapni 2-3 szobás jó kerületben házakat. Nagyon nagyzolsz az házárakkal kapcsolatban. Lakások jogi helyzetére mit gondolsz? Mert itt kint csak a vásárlás bonyolult egy kicsit ha hitellel veszel. De ez otthon is érvényes ha hitellel akarsz házat venni. Vettem lakást Angliában és Magyarországon is. Abban sincs igazad, hogy otthon sokkal drágább a megélhetés mint itt kint. Élelmiszer olcsóbb otthon mint itt. A szórakozás lehetősége is jelentősen olcsóbb Magyarországon. Ruhák azok amik vagy olcsóbbak vagy egyárasak.
2020. febr. 18. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 A kérdező kommentje:

9-es Londonban hol tudok 200-300 000 fontert 2-3 szobas lakast/hazat venni jo keruletben? Vagy Oxfordra erted?


A leasehold az a koncepcio, ami nekem nem tetszik. Ahol lakunk ott is szidjak a freeholdert, semmit nem csinalnak meg rendesen. Tavaly megkerdeztek tolem, hogy miota nem egnek a lampak a hatso veszkijaratnal. Mondtam, hogy tobb, mint 1 eve elek itt, de sose egtek. Szoval vicc. Kozben meg a ground rent es a service charge gondolom az egekben. A videos kaputelefon beszereleserol is olyan osszegek repultek, hogy gondoltam felajanlom beszerelem en es nem kellett volna ra 10 honapot varni, meg 2x kijonniuk, mert nem jol voltak a vezetekek. 😏

Teljes arban veszed meg az ingatlant, de van feletted meg 1 fotulaj. Na meg fogynak az evek a leaserol, lehet hosszabbitani penzert. A freeholder megtilthatja a kisallatot is pl. Szoval sokkal nem vagyok elorebb.

2020. febr. 18. 18:38
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!