Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Nagyon kevés a fizetésem,...

Nagyon kevés a fizetésem, hogyan kereshetnék több pénzt alkalmazottként, mit csináljak?

Figyelt kérdés

Nincs diplomám,csak érettségim.

Nem vagyok fiatal,30+ elértem.

Középszintü irott angol nyelvü szövegeket megértek de szóban 0 vagyok.

Nincs jogositványom.

Nagyon nehéz vagy nehéz fizikai munkát nem bírom,ahogy a sok tanulást sem.

Jelenlegi szakmámban (szakács) gyenge-középszerü vagyok.

Nagyon jól türöm a monotonitást,egészségi állapotom kiváló,beteg szinte sose vagyok,rengeteg idöm van,nincs se család se hobbi,azt élvezem ha hónapról hónapra a lehetö legtöbb pénzt takarithatom meg,de már nem tudom tovább faragni az összeg ami kevés netto 200 alatt,mindenképpen többre van szükségem.

Vállalkozás és külföld kizárt.

Mit csináljak hogy több legyen?



2020. febr. 20. 22:58
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
22%
Tanulj, idődből kitelik, levelezőn még fiatal is lennél. Angolt felsőig hajtsd meg és egy bsc diploma kell. 3 év és dupláztad a jelenlegi fizud.
2020. febr. 20. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:

Az elméleti dolgokra csak csekély mértékben vagyok fogékony,magolni utálok a tanulás nem megy jól,sose ment jól.


Szóval diploma esetén valami olyan kellene amit ellehet végezni extrém magolás 0-24 tanulás nélkül és van is értelme.


De igen nyilván vmi diplomával és idegen nyelvvel ha más nem sscben meglenne 300 nettó.


Viszont preferálnám ha lenne vmi megoldás ami nem igényel rengeteg tanulást, viszont hogyan is érhetnék el legalább a jelenlegi tudással legalább netto 200-225-öt

2020. febr. 21. 06:37
 3/12 anonim ***** válasza:
42%
Azt kellene tudni, mihez értesz, mit tudnál megcsinálni. Én azt látom, a tanulás számodra nem opció, azonban a vezetői engedély megszerzése nem ártana, ezzel többre mész mint bármelyik képzéssel. Vállalkozóit miért zárod ki teljesen?
2020. febr. 21. 06:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
44%
Szerintem még aki minimum tanulni lusta az ne is akarjon több fizetést.
2020. febr. 21. 07:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:

Hiába tudnám fizetni illetve lenne naponta 8 órám legalább ha tanulás nehezen megy, ülhetnék fellette minden szabad percemben mert nem fog olyan jól a fejem mint az átlagnak,hamar el is felejtem a tanultakat. Csak olyan dolgokat tudtam megjegyezni ami érdekelt ami nem csak kényszerböl ideig óráig.


Jogosítványt elvetettem eddig,a szegényes keresetem okán,hiszen egy autó fenntartása nem kis összeg,elképesztö összegek jöttek ki,mikor utána számoltam. Tömegközlekedéssel a költségek jóval alacsonyabbak, mégha kényelem és idö szempontból rosszabb is de megéri anyagilag.


Nagyon jó kérdés hogy mihez értek ha van olyasmi egyáltalán.

Vállalkozás nagyon kockázatos pár év és 90% elbukik,fogalmam sincs a jogi dolgairól és nincs olyan szektor amibe eléggé bele látok hogy vállalkozni kezdjek az pedig mindennek alapja. Az olyasféle kamu dolgoknak hogy árulják a sikert webshop meg STB nem dölök be ha annyira jó lenne, csinálná, nem árulná a siker receptjét. Kapcsolati tökém nincs,nem vagyok talpraesett .

2020. febr. 21. 08:45
 6/12 anonim ***** válasza:
75%
@5 Majdnem biztos vagyok benne, hogy nem veled van a baj, hanem az ex-tanáraiddal. Nem tanítottak meg tanulni, de azt beléd nevelték, hogy lassabb vagy másoknál, meg hogy lusta vagy tanulni. Próbálj keresni 1-2 területet, amely amúgy is érdekel és próbálj azon belül tanulni.
2020. febr. 21. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
89%
Ha inkább gyakorlatias vagy, legyél villanyszerelő, festő, hegesztő, azok jól keresnek és fizikailag se nehezebb, mint szakácsnak lenni.
2020. febr. 21. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
76%
képezd magad a szakács irányban,mert te magad írtad gyenge vagy e téren. legyél kiemelkedő és többet fogsz keresni.
2020. febr. 21. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
86%

Ugyanazt akartam írni, amit a #6-os válaszoló is írt, a "fantasztikusan" működő oktatási rendszerünk egyetlenegy dologra nem tanítja meg a diákokat, hogy hogyan kell(ene) tanulni. A hatékony tanulás módszertanával már jóval a tanulmányaim befejezése után egy Agykontroll-tanfolyamon találkoztam. Félálomban végeztem a főiskolai tanulmányaimat, állandóan csak a magolást várták tőlünk, a kreativitást még csírájában igyekeztek elfojtani bennünk (tanárképző főiskolán). Tanítási módszertanra lettek volna kreatív/innovatív ötleteim annak idején, de az lett az eredménye, hogy még örülhettem, hogy nem buktattak meg :/


Bocsánat az offért, én megértem, ha a Kérdező nem szeretne tanulni.

2020. febr. 21. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
81%

Pedig csak akkor tudsz fejlődni, ha tanulsz...

Ha a jelenlegi szakmádban akarsz többet keresni, ahhoz is valószínűleg tanulnod kell.

Esetleg ha tényleg mondegy, hogy mit csinálsz, akkor szerezz targoncavezetőit... Azzal 250 nettót mindenképpen meg tudsz keresni, de az is nagyon fárasztó, főleg három műszakban.


Esetleg valóban iratkozz be egy villanyszerelő, vagy burkoló OKJ képzésre, csak arra figyelj, hogy azok hónapokon belül több évesek lesznek, akár 3 évesek... Cserébe viszont jobban kitanulod a szakmát, de így már viszont lehet, hogy érdemesebb egy egyetembe kezdeni, levelezőn.

Ha érdekel egy szak, akkor nem olyan nehéz elvégezni, tudom mert nekem sem valami magas az IQ-m.

2020. febr. 21. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!