Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Közigazgatás szervező diploma...

Közigazgatás szervező diploma tényleg olyan széleskörű tudást ad ami a legkeresettebb képzettséggé teszi?

Figyelt kérdés
Ezt az egyetemi szakot jelöltem be a felvételi jelentkezésnél,mivel itt rengeteg felé tudományt tanítanak. Van közgázas, jogi, pszichológiai stb tantárgyak. Nyílt napon azt mondták, hogy emiatt sokkal keresettebbek az itt végzett emberek, mivel sokkal több mindenhez értenek. Így könnyebben kapnak meg bármilyen pozíciót és bármekkora fizetést. Ráadásul azt is mondták, hogy csak a nevében van benne a közigazgatás, de gyakorlatilag a versenyszférában megtalalhato tudást is lefedi a szak. A kérdésem az lenne, hogy tényleg így van-e? Van aki végzett ott és úgy érzi, hogy ezzel minden ajtó megnyílt előtte?

2020. febr. 21. 20:01
 1/10 A kérdező kommentje:
18/f
2020. febr. 21. 20:02
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Ez viccnek is rossz.
2020. febr. 21. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Nem kell minden szart elhinni, amit a nyílt napokon mondanak.
2020. febr. 22. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 Estádio de Felchút ***** válasza:
100%
Közszférában teljesen jó. Versenyszférában bármelyik műszaki, vagy üzleti diploma mérföldekkel hasznosabb. De még a nyelvszakok is.
2020. febr. 22. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

Sajnos ez így van, ahogy a többiek írják.

Ez a végzettség nem nyitja, hanem zárja előtted az ajtókat a versenyszférában, méghozzá légmentesen...

Bárcsak engem is figyelmeztetett volna valaki, amikor annak idején elkezdtem ezt tanulni.

Hiába tanultunk sokféle tárgyat, nem csak közigest, nem lettünk tőle például közgazdászok. (Versenyszférában ezerszer előbb vesznek fel akármilyen közgazdászt, mint egy államigazgatási diplomást.)

A közigszerv elődszakja az igazgatásszervező volt, azzal talán egy kicsit jobbak voltak az esélyek, de mióta a közigszerv szakot akkreditálták helyette, azóta már a diploma neve is ellenszenvet vált ki a versenyszférában a munkáltatóknál. (Tapasztalatból mondom.)

2020. febr. 22. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
Kár, hogy nem lehet laugh reactot nyomni a kérdésre.
2020. febr. 22. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Akkor szerintem nem megyek ide suliba. Viszont akkor nem értem miért mondják ezt, hogy mennyire jó diploma ez meg hogy mennyire jól el lehet vele helyezkedni. Azt is mondták, hogy ezzel a miniszteri pozícióig ki van kövezve az út, illetve, hogy a versenyszférában is a felső vezetői pozíciókra is ilyen embereket keresnek. Keserű csalódás ez, hogy ekkorát hazudtak. Csak nem értem miért jó ez nekik, hogy emberek karrierjét, jövőjét teszik tönkre ezzel.
2020. febr. 22. 15:08
 8/10 anonim ***** válasza:
100%
Hát majdnem elnevettem magam, ahogy elképzeltem ezt a szituációt. Egy jó tanács: egyetemi nyílt napokon elhangzottakra csak minimálisan alapozz. Hallgatóvadászat folyik elég keményen. Én inkább a mennyitkereselponthu oldalt ajánlom, ha egy szektoron belüli fizetés érdekel. Rengeteg beszámoló van.
2020. febr. 22. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%

Otthon nem és én is kerülném.


Hollandiában a versenysférában használható, sok helyre pénzügyes/közgáz vagy állam igazgatásos diplomát kérnek.


Ezel leginkább valami lightos pénzüggyel kapcsolatos munkák.

2020. febr. 23. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%
Nyílt napokra semmi értelme járni :D Minden egyetem minden szakán ferdítenek, legalább egy kicsit.
2020. febr. 25. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!