Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Mennyi esélyem van egy jól...

Mennyi esélyem van egy jól fizető pénzügyi állásra?

Figyelt kérdés
Már van egy alapdiplomám viszont nem pénzügyi területen. A gazdasági egyetemen most vagyok első éves, levelezőn. KB 2,5 éve dolgozom viszont nem pénzügyi területen. De mindenképp ez a terület érdekel, amit most csinálok azt nem szeretem. Viszont a levelező miatt nem tudnék gyakornoki helyre pályázni mert nincs nappalis diák igazolványom és szükségem van a teljes fizetésre. Van affinitasom a gazdasági, pénzügyi dolgokhoz, jó felfogo képességem van és tudok sokat dolgozni. Szerintetek hova lenne esélyem pályázni és mekkora eséllyel? 25/F

2020. febr. 21. 22:26
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Amíg iskolád és tapasztalatod sincs hozzá, szerintem kevés eséllyel pályázhatnál. Azokkal a pénzügyesekkel versenyeznél, akiknek már a végzettségük is megvan, tapasztalatuk is, esetleg mérlegképessel is rendelkeznek, szóval szerintem ez még nem a megfelelő idő neked a pályamódosításra.
2020. febr. 22. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Szerintem mindenképp érdemes megpróbálni pályázni az ilyen állásokra. Vannak olyan pénzügyi állások, ahol középfokú végzettséget kérnek, és kevés tapasztalattal rendelkező jelölteket keresnek. Ha látják, hogy kellőképpen motivált vagy az is előny lehet.

Érdemes viszont a fizetési igényt lejjebb vinni, úgy gondolom.

Én is hasonló helyzetben vagyok, van egy diplomám egy teljesen más területről, és jelenleg tanulok, egy pénzügyi OKJ képzésen veszek részt. Igaz, nem könnyű a pályaváltás, már néhány hónapja pályázok és még nem sikerült megfelelő helyet találnom.

A jó viszont az, hogy már több helyre behívtak interjúra pénzügyi állásokra, remélem csak idő kérdése, és sikerülni fog elhelyezkednem. Most 2 helyről várok visszajelzést, mindkettő pénzügyi pozíció..

2020. febr. 22. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Kezdj el pályázgatni oda, ahová diploma nem kell és pályakezdőket keresnek.

Viszont az ilyen helyeken a bérigényt is lejjebb kell vinni, kb nettó 170-200 között adnak max, esetleg SSC-be el tudsz menni többért is, viszont ott szakmailag 0 fejlődési lehetőség van.

2020. febr. 22. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

#3al apszolút nem értek egyet.


SSC pont jó kezdőpontnak mert bekerülni könnyű és sok irányba mozoghatsz gazdasági/pénzügyes diplomával és sok helyen a tréning programok is kivállóak.


Accounts Payable, Cash and Banking, Treasury, Accounts Receivable, Cash Collection, Controlling, Ledger Accounting, FP&A stb.


Attól függ mennyire érted azt amit csinálsz és hogy milyen nyelveket beszélsz. AP/AR-re az ember hiány miatt már nem feltétlen kérnek gazd diplomát, jó esélyekkel indulhatsz.

2020. febr. 22. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!