Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Egy átlag szoftverfejlesztőnek...

Egy átlag szoftverfejlesztőnek miért kell ennyire jól tudnia angolul? (részletesen lent)

Figyelt kérdés
Pályakezdő informatikus vagyok, bár nem fenyeget az a veszély, hogy ilyen állást kapok, mert nem proginfón végeztem, de feltűnt az álláshirdetések között, hogy szinte mindegyik megkövetelte az erős angol nyelvtudást (szóban és írásban ahogy szokták írni), de rengeteg állás alapból angolul is van meghirdetve. Nos kérdezem én, hogy egy programozónak miért kell annyira jól tudnia angolul kommunikálnia, miért nem elég csak a szakmai írott szöveg megértése és a programnyelvek ismerete? Alapból programozóhiány van, de még ezzel is szelektálják az embereket. Nevetséges.

2020. febr. 23. 21:41
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
100%
IT-s munkakörökben félig angolul félig magyarul beszélnek a kollégák, akkor is, ha kizárólag csak magyarokkal dolgozol együtt. Előfordulhat olyan is, hogy dokumentációkat is kell tudni olvasni/értelmezni, de a szakmai újdonságokról is valószínűbb, hogy csak angolul lesz elérhető videó stb. stb.
2020. febr. 23. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
75%
Nem elvárás mindenhol az angol, illetve sok helyen elég ha írásban megy. Keress másik helyet vagy tanulj angolul.
2020. febr. 23. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
84%

Palyakezdo informatikuskent pontosan tudnod kellene, hogy a legtobb helyen egy nemzetkozi csapat reszekent dolgoznal. Reszt kellene venned telefon-, adott esetben videokonferenciakon, ahol a kozos nyelv az angol. Adott esetben a fonokod sem helyi, hanem valaki a vilag tulvegerol.


A sokadik ilyen kerdes, ugyhogy lehet nekiallni megbaratkozni a gondolattal hogy angoltudas nelkul ebben a szakmaban semmire nem mesz, hiaba is lazadozol ellene. Vagy megtanulsz engolul, vagy keresel masik szakmat.

2020. febr. 23. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
84%
En annk egy kis magyar cegnel voltam palyakezdo, de foleg multik voltak az ugyfeleink. Rendszeresen kellett telco-kban reszt venni mindenfele nemzetkozi arcokkal, egyszeruen nem lehetett meglenni angol nelkul. Es ez egy pici, 150 fos ceg volt videken.
2020. febr. 24. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
49%

Készülj fel arra, hogy mindenki úgy fog beszélni mint az előző. Pl telco (magyarul telefonkonferencia, de telco-ként kúlabb), meg "nemzetközi arcok" (magyarul külföldiek, de nemzetközi arcokként kúlabb)


Amúgy a többiek már leírták. Szoftverfejlesztőként nagyon kicsi az esélyed, hogy megúszd az angolt.

2020. febr. 24. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
100%
#5-ös, nem a "cool"-ság a lényeg, viszont muszáj alkalmazkodni a környezethez. A legutolsó helyemen középfokú angollal 2 hétig meg sem szólaltam, a 3. hét elejére sikerült magamra szedni a munkakörre jellemző linuxos szaknyelvet.
2020. febr. 24. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
70%

Szerintem ha valaki úgy beszél másoknak, hogy "telco" meg "nemzetközi arcok" az valójában csak arcoskodik. Eleve mi az isten az, hogy valaki nemzetközi. Erre akartam ironikusan utalni


Én villamosmérnök vagyok, nálunk is SOKKAL nehezebben jut előre az aki nem beszél angolul, szerintem ez a szoftverfejlesztőknél még hatványozottabban így lehet.

2020. febr. 24. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
100%

A programozás (és úgy általában az IT) nyelve az angol.

Bárki, aki valóban IT területen dolgozik, abba az irányba tanul, úgyis felszed egy normális angol tudást, mert anélkül nem lehet boldogulni.

Azon kívül sok cégnél nemzetközi fejlesztőcsapat van, ahol evidens, hogy angol a kommunikáció nyelve.


Én nem érzem nevetségesnek. A jó programozó tud angolul. Ha nem is feltétlenül felsőfokon, de ahhoz elég jól, hogy egy meetingen elő tudja adni magát. Akinek ez nem megy, azt szelektálják is ki szerintem!

2020. febr. 24. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
40%
Attól még lehet jó programozó, hogy nem tud jól angolul...
2020. febr. 24. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
80%
62%-os, ne vezesd már félre a Kérdezőt, légy szíves. A kiválasztási folyamatban olyan jelöltekkel fog versenyezni, akik elfogadják az IT terület ezen elvárását is és legalább középfokon tudnak angolul. Ha egyébként is írják az angol nyelvtudást feltételként, két pályázat közül, ahol az egyik jelölt nem tud angolul, szerinted ki fogja megkapni a munkát?
2020. febr. 24. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!