Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » A munkáltató megtagadhatja-e...

A munkáltató megtagadhatja-e a felmondási időre járó bér kifizetését?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Jelenlegi munkahelyem /határozatlan szerződés/ fel szeretnék mondani, mivel sokkal jobb állást találtam, ahol április 1-el kezdenék.

Munkavállalói "rendes" felmondással élnék, a felmondási idő leteltével. Természetesen indoklás nélkül.

Még nem adtam be a felmondást, de a közvetlen főnökömnek jeleztem. Ő azt mondta nekem, hogy a "vezér", nem fogja kérni a felmondás ledolgozását, és bért sem fog fizetni, volt már rá precedens.


Azt kérdezném, hogy ezt jogilag megteheti-e a munkáltató?


Előre is köszönöm!



2020. febr. 24. 10:38
1 2 3
 1/21 A kérdező kommentje:
felmondási idő leteltével* letöltésével
2020. febr. 24. 10:40
 2/21 anonim ***** válasza:
94%
Jogilag ilyen esetben közös megegyezést szoktak aláíratni, amiben módosítják a munkavégzés végének a dátumát, azt viszont nem tudom, hogy ennek alá nem írása esetén milyen egyéb lehetőségek vannak. A másik helyen nem tudsz esetleg hamarabb kezdeni?
2020. febr. 24. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 A kérdező kommentje:

Szia!

Nem, április 1-el nyílik erre lehetőség.

Csak azt nem értem, hogy a munkaszerződésemben szerepel a 30 nap felmondási idő, ami mind két félre kötelező lenne.

Olvasgattam a dolog után, és nem értem, hogy ezt egyoldalúan, mi alapján tehetné meg a munkáltató.

Én egy békés mv. megszűnést szeretnék, ledolgozott felmondással...


Nem vagyok jogértő ember, de ezt találtam a Törvényben:


"Ha a felmondási időben történik munkavégzés, arra rendes munkabér jár. A munkavégzés alóli felmentés időtartamára a munkavállalót átlagkeresete illeti meg (akkor is, ha a munkáltató önkéntesen mentesíti a munkavégzés alól)."

2020. febr. 24. 10:54
 4/21 anonim ***** válasza:
55%
Ne írd alá a közös megegyezést, ha abba az irányba akarnak tolni és ragaszkodj a munkaszerződésedben aláírt feltételekhez.
2020. febr. 24. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
41%
Ha nem kéri a felmondási idő letöltését, nyilván nem is fogja kifizetni, de te se ragaszkodj hozzá, hogy letöltsd, inkább arra figyelj, hogy az erre az évre arányosan járó szabad és ünnep napokat amik még nem lettek kiadva, azokat kifizesse!
2020. febr. 24. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
46%

# 4


De okos vagy.


Akkro mégis mit csináljon? Ő akarja otthagnia munkahelyét, rugassa ki magát?

Majd ragaszkodjon a felmondási idő letöltéséhez?


Fuck Logic...

2020. febr. 24. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
78%

Ha felmondasz, 30 nap (altalanos esetben) a felmondasi ido. Ez alatt dolgozni kotelezo, bar a ceg felmentHET a munkavegzes alol, de attol a munkaszerzodesed 30 napig el, es addig kotelezo kifizetni is.

Ha kozos megegyezest kottok (ami kozos akaratbol kell legyen), akkor alairjattok olyat, hogy hamarabb szunjon meg a munkaviszony, ekkor nyilvan csak addig fizetnek. Ez akkor jo neked, ha tudsz hamarabb kezdeni. Ha nem tudsz, akkor miert is irnad ala, amikor az rosszabb neked? (Hisz sem a kirugassal nem tudnak fenyegetni, sem olyannal, hogy amugy nem fizetnek ki.)


Tehat: rendes felmondas, 30 napos hataridovel, utolso munkanap megnevezese, ket peldanyban, irasd ala a sajat pedanyodat.

Az a vicces, hogyha nem fizet ki megsem, ahhoz meg birosagi per sem kell, hisz van egy meg elo szerzodesed, annak vegeig kotelesek kifizetni, sima fizetesi meghagyas, aztan meg kapnak melle egy nagyobb buntit is.

2020. febr. 24. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
13%

# 7/


Téged sem értelek miről beszélsz...


Ha nem jelenik mega munkahelyén, mert felmentették, és nem tölti le a kötelező felmondását, azaz a MUNKAIDEJÉT, akkro mi alapján fizessenek neki? Hogyan bérszámfejtsék a munkaidejét? Hogyan írja alá a jelenléti ívet?


Honnan szeditek ezeket? Álmodjátok?

2020. febr. 24. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
13%

"Fizetés nélküli szabadságként" fogja kezelni a munkáltató, mert nincs más opció.

Lehet követelőzni, csak nncs értelme, ki fognak röhögni mindenhol...

2020. febr. 24. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
80%

(Hetes vagyok.)


8. Úgy bérszámfejtik, hogy felmondási időre munkavégzés alól felmentve. Konkrétan így kell, ez a törvényi megfelelője. És mivel fel van mentve, így nincs aznapi munkaideje sem a jelenléti íven sem. (Pont, mint szabinál, ami szintén fizetett, de nincs munkaidőd.)


9. Fizetés nélküli szabadság csak a munkavállaló kérésére küldhet a munkáltató. Ilyet meg miért is írna alá az az ember, aki már kirúgni sem tudnak? Ha nem ír alá semmit, kötelesek fizetni a felmondási időt.


Azért nyugtassatok meg, hogy ti nem vezettek semmiféle céget, nem vagytok (közép)vezetők valós beosztottakkal vagy bérszámfejtők/HR-esek.

2020. febr. 24. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!