Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Ha szinte minden álláshirdetés...

Ha szinte minden álláshirdetésnél ott figyel, hogy: "min. X év releváns szakmai tapasztalat", akkor mégis honnan lehet szakmai tapasztalatot szerezni?

Figyelt kérdés
És nem csak diplomás állásoknál jellemző ez (ahol az egyetemi gyakornokoskodás miatt még indokolható is lehetne), hanem tök átlagos nem diplomás melóknál is írják, hogy elvárás: x év munkatapasztalat. És tényleg nem túlzok, gyakorlatilag minden álláshirdetésnél ez szerepel. Kérdezem én: egy pályakezdő akárki mégis akkor hogy tud szakmai tapasztalatot szerezni, ha zöldfülűként a kutya sem alkalmazza?

2020. febr. 24. 19:32
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
30%
Én is testvérem is el tudott helyezkedni pályakezdőként. Lehet hogy velünk van a baj?
2020. febr. 24. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
Ahova néhány (1-3) év tapasztalatot várnak, oda általában felvesznek pályakezdőként is, ha látnak benned fantáziát.
2020. febr. 24. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
Ahova 1-3 évet kérnek, oda nyugodtan pályázhatsz. Diákmunkákat is bele lehet írni az önéletrajzba.
2020. febr. 24. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
#1: Nem lehet, hogy inkább ti vagytok az átlagtól okosabbak és kvalifikáltabbak? MSc-s villamosmérnökként meg germanisztikán végzettként én is már holnap el tudnék helyezkedni.
2020. febr. 24. 20:18
 5/12 anonim ***** válasza:
26%

Igazad van, sajnos pályakezdőként nem lehet elhelyezkedni, ezért is van 20% körül a munkanélküliség.

Jah, NEM!!! :D

Meglehetősen alacsony a munkanélküliség, aki akar az simán tud dolgozni, szóval nem lehet, hogy inkább veled van a baj?

2020. febr. 24. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
18%
Engem is felvettek azonnal, pedig még csak akkor kezdtem az msc-t levelezőn, sőt, vezetői posztba. Pedig a sokak által semmire nem való biológia szakon végeztem, s amivel sokak szerint nem lehet munkát találni. Fura...
2020. febr. 24. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:

#5: Gondolom te is tudod, hogy teljesen más dologról beszélsz.

Egyrészt árufeltöltőként vagy szalagmunkásként vszeg én is bármikor elhelyezkednék (de diplomásként egyelőre nem ez az opció), másrészt az általam a kérdésben nem részletezett munkaköröket, hogy lehet releváns szakmai tapasztalat birtokában betöltetni, ha ugyanilyen pozíciókat sose látom meghirdetve elvárt tapasztalat nélkül?

Érted? Leírom pontosabban: Adott "A nevű" pontosan definiált munkakör, amihez kell 3 év pontosan definiált szakmai tapasztalat. Az "A nevű" jól behatárolt munkakört - ha sosincs meghirdetve elvárt tapasztalat nélkül - akkor mégis ki lesz az aki megfelelő tapasztalat birtokában alkalmas lehet rá?

Tyúk és a tojás esete.

2020. febr. 24. 20:37
 8/12 A kérdező kommentje:

#6: Költői kérdés, de nem lehetséges, hogy az a folyamatban lévő Msc ennyit számított? (főleg ha nappali képzésben még hallgatói jogviszonyod is volt gyakornokként).

Meg persze adódik a kérdés: milyen pozíció milyen követelményekkel?

2020. febr. 24. 20:40
 9/12 anonim ***** válasza:
18%

"Adott "A nevű" pontosan definiált munkakör, amihez kell 3 év pontosan definiált szakmai tapasztalat. Az "A nevű" jól behatárolt munkakört - ha sosincs meghirdetve elvárt tapasztalat nélkül - akkor mégis ki lesz az aki megfelelő tapasztalat birtokában alkalmas lehet rá?"

Nézd, ameddig az "A nevű" munkakörre találnak embert 3 év tapasztalattal, addig őket fogják felvenni. Amikor már nem fognak találni embert, akkor majd nyilván kénytelen lesznek csökkenteni a felvételi követelményeket.

De ahogy előttem is írták, általában az 1-3 év tapasztalatot igénylő helyekre azért alkalmanként felvesznek pályakezdőket is, téged nyilván nem, de másokat azért jó eséllyel igen. Végül is, ha belegondolunk, az "A nevű" munkakört elvégző emberek is voltak valaha 0 tapasztalattal rendelkezők, és őket is felvette valaki.

2020. febr. 24. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
69%

"(főleg ha nappali képzésben még hallgatói jogviszonyod is volt gyakornokként)."


Sosem voltam gyakornok és sosem dolgoztam a szakmámban azelőtt, azaz 0 szakmai tapasztalatom volt. A folyamatban lévő tanulmány inkább hátrány a munkaadónak, hiszen 2 hetente pénteken mindig szabadságon voltam. Jah és egy középkorú nő és köztem dőlt el a munka, mégis engem választottak.


Ez a "min. X év releváns szakmai tapasztalat" olyan sablon duma, mint "versenyképes fizetés" és a társai.

2020. febr. 24. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!