Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Mennyit keres ténylegesen egy...

Mennyit keres ténylegesen egy repülőmérnök (diplomás hivatásos pilóta)?

Figyelt kérdés

Egy teljesen kezdő, friss diplomás...

Ha jól tudom, akkor Ő másodpilótaként kezd.



2020. febr. 25. 13:25
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
65%

Akkor most pilóta vagy mérnök.

Egyébként van alapbére, meg különböző extrák, attól függ mennyit dolgozik.

2020. febr. 25. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:

#2.

Engem az alapbére érdekelne, hogy mi a legkevesebb amit egy kezdő kereshet...

2020. febr. 25. 13:31
 3/13 A kérdező kommentje:

"Akkor most pilóta vagy mérnök."


Pilóta. De a szak neve repülőmérnöki (régebben hivatásos repülőgép-vezető)...

Tulajdonképpen találó is, mert soka a matek és fizika, illetve a tanterv bizonyos pontokon hasonló a járműmérnöki és közlekedésmérnöki szakok tanterveihez... De nyílván egy (esetlegesen) 18 éves jelentkezőnek félrevezető lehet az elnevezés.

Nem repülőgépek, vagy repülőterek tervezésére készítfel a szak, hanem egy bizonyos típus vezetésére.

2020. febr. 25. 13:46
 4/13 anonim ***** válasza:
86%
Ahhoz,hogy pilóta legyél manapság nem feltétel a diploma több helyen. El kell végezni privátban a sokféle kisgépes tanfolyamot, ami a képzés végére a 20 milliót súrolja. Kezdő fizu alap repült órákkal, elsőtisztként (te másodpilótának nevezed) 800 ezer körül van Magyarországon. Ha jól tudom ez pár év alatt megy fel 1.5 körülre. Egy kapitány, aki oktat is már 3 millió körül keres.
2020. febr. 25. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:

Köszi! Tudom hogy nem feltétlenül követelmény a diploma, de ha az ember a Nyíregyházi Egyetemen megszerzi az említett diplomát, az csak 3.5 év, vagy ha szerez egy akármilyen diplomát, majd a BME továbbképzésében lesz pilóta, az összesen 5 év.

És így "csak" 14-18 millió forint, aminek egy része, vagy az egész állható diákhitelből is akár...

Ha jól tudom, ezek az egyetemek szerződésben állapodtak meg valamelyik légitársasággal, hogy a végzetteket alkalmazzák...

Talán a Wizzairrel.

Illetve szerintem az csak előny, ha az ember rendelkezik egy egyetemi diplomával...

Talán nem teljes kreditérték beszámításával még más piacképes MSc-t is lehet szerezni, ha valamiért kell.

2020. febr. 25. 15:01
 6/13 A kérdező kommentje:
Amúgy amit írtál alapbért, az bruttó vagy nettó?
2020. febr. 25. 15:02
 7/13 anonim ***** válasza:
100%
Nettó.
2020. febr. 25. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 Vodafonelive ***** válasza:
57%

Tavaly beszeltem egy a suliban tanulo emberrel.

Mondta, hogy csak fizetoson van es mivel draga a kepzes a tanarok sokkal engedekenyebbek igy olyan is elvegzi aki nem oda valo, illetve akik nem diakhitelt vesznek fel azok vagy sajat zsebbol vagy amugy a wizzairrel kotnek X evig szerzodest.:)

2020. febr. 25. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:

Szerintem ez csak legenda, hogy olyan is elvégzi aki nem odavaló...

Illetve milyen az ha valaki nem odavaló?

Eü alkalmasságin, illetve vizsgákon az oktatók nem fognak csalni...

Persze alapvetően sem teljesíthetetlen egyik sem.


A kommented második felét sajnos nem igazán tudom értelmezni, megtennéd, hogy kifejted? :)

2020. febr. 25. 18:36
 10/13 A kérdező kommentje:

Amúgy (ha nem tévedek), akkor a NYE-n a legtöbb, vagy talán az összes szak fizetős, egyik sem indul államin...

Ennek nem tudom, a pontos okait, de alapvetően egy egyetem szempontjából mindegy, hogy honnan kapja a pénzt, ugyanúgy megkapja.

2020. febr. 25. 18:38
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!