Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Állásinterjún ha rákérdeznek...

Állásinterjún ha rákérdeznek a bérigényre?

Figyelt kérdés

22 éves vagyok egyetemista és ez lesz a 2.gyakornoki helyem,az elsőnél ők mondták meg mennyi az órabér.

Itt a 2.nál megkérdezte a hres a telefonos interjún, hogy mondjak egy összeget,hogy pl mennyit szeretnék kapni. Én egy elég alacsony összeget mondtam, hallottam hogy is lepődött a hres ,bozros vagyok benne hogy igazából ők többre gondoltak.

Csak nem mertem többet mondani, és nem számítottam erre a kérdésre,azt hittek ők dzabják meg,mint az előzönél.

Holnap lesz a személyes i terjúm.

Szerintetek annyit fogok kapni fizetésnek amennyit mondtam,vagy ez cssak iránymutatás és kíváncsiságból kérdezték, és annyit fogok kapni annyit amennyit eredetileg ők akartak adni,ez hogy szokott lenni?

Utána nagyon kegbántam hogy ilyen keveset mondtam,de tapasztalatlan vagyok még és soha nem kérdeztek még tőlem ilyet.

Köszi a segítséget!



2020. febr. 25. 16:17
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Nem fogják erőltetni, hogy többet adhassanak. Mennyit mondtál?
2020. febr. 25. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Azért remélem nem mondtál kevesebbet mint amit az előző helyen kaptál.
2020. febr. 25. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
A jövőben érdemes előre felkészülnöd erre a kérdésre, és soha ne egy fix összeget mondj, hanem egy intervallumot, aminek az alsó része az az összeg, amit kapni szeretnél, a felső pedig +30%. Így jó eséllyel a lehető legrosszabb esetben sem jársz rosszul. Kényes kérdés valóban, és ha nincs tapasztalatod, könnyű elszúrni, de minden ilyen kör után tanulsz belőle, és egyre könnyebb lesz. Még egy gondolat: amit mondtál, az elszáll. Addig, amíg nem írtál alá semmit, addig változtathatsz. Akár már holnap az interjún! Gondolkodj a sávon és képviseld a saját érdekeidet!
2020. febr. 25. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Igazából még annál is kevesebbez kértem,mitn amit az előző helyen adtak :/

Jó nagy hülye vagyok! De tanultam belőle .

Úgy tudom felírogatta magának a telefonos interjún amiket mondtam...

2020. febr. 25. 18:33
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Igen, biztosan felírta. Ettől függetlenül továbbra is él az, hogy csak azt vagy köteles elfogadni, ami a szerződésedben áll és te aláírtad. Asszertív jogod bármikor megváltoztatni a korábban mondottakat. Olvass utána, ha nem tudod, ez mit jelent és tényleg, készülj és tanulj! :) Nincs semmi baj, bárkivel előfordul ám ez a szituáció, nem egyszer láttak már ilyet!
2020. febr. 25. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
78%

Minek mondani intervallumot? Ha többet kínálnak, mint a maximum, amit mondtál, akkor nem fogadod el? :D

A minimum összeget amennyiért hajlandó vagy elfogadni bőven elég mondani.

2020. febr. 25. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
@6 Az intervallum arra kiváló, hogy azt mutatja, nem feltétlenül lennél húdehepi az aljával, de már elvállalnád. Ha épp jól megy egy adott cégnek, simán dobnak rá inkább még az intervallumon belülről.
2020. febr. 26. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%
Az intervallum teret ad az alkunak, ezért kell felfelé megadni ahhoz képest, mint amit kapni szeretne. A cég jól érzi magát, mert "olcsóbban" kapta meg, mivel közelít az intervallum aljához, ő is boldog, mert afelett kapott, mint amire vágyott. Így a tárgyalásból mindkét fél elégedett lép ki. Ha a minimumot mondja és kapja meg, akkor igazán senki se elégedett, max. semleges. Ez egyfajta trükk arra, hogy mindkét fél azt érezze, jó üzletet kötött. És igen, ha maximumot is mond, azzal érezteti, hogy reálisan látja a saját értékét, és meg is tudja ezt fogalmazni. Ebben semmi rossz nincs, nem igaz az, hogy minél több, annál jobb. Az, hogy ő a fizetése dupláját is megérdemli a jelenlegi tudásszintjével pont annyira ferdítés, mint az, hogy nincsenek hibái, vagy rutinos csapatjátékos már pályakezdőként is. Senki se hiszi el, nyilván.
2020. febr. 26. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!