Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Bécsben lehet csupán angol...

Bécsben lehet csupán angol nyelvtudással boldogulni? (szellemi munka)

Figyelt kérdés

Multinál dolgozom itt, Magyarországon. Mint minden multinál, itt is alap feltétel, hogy minimum kommunikációs szinten tudj angolul beszélni. Végzettséget illetően gépészmérnök vagyok, szerintem jól megállom a helyem mindenféle kihívásban. Több helyzetben is angolul kell kommunikálni munkatársakkal, vagy külsősökkel.


Arra gondoltam, hogy megpróbálnék hasonló munkakörben dolgozni kint Bécsben, a jelenlegi bérem több, mint kétszereséért. Viszont csak angolul beszélek, németül csak a nagyon alapokat.


Mennyi esélyem lenne így munkát találni? Illetve szokás alkalmazni ilyen munkakörbe olyasvalakit, aki nem beszélni a helyi nyelvet? (kezdetben)



2020. febr. 26. 17:28
 1/9 anonim ***** válasza:

Úgyis azt fogják írni hogy felejtős.

Érdemes megpróbálni, keresni kell olyan cégeket ahol kell az angol nyelvtudás.

Én is találtam, fel is vettek volna (csak angol, 0 német), igaz aztán mégsem mentem oda dolgozni.

2020. febr. 26. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Némi mázlival előfordulhat, hogy találsz ilyet. Nem mondom, hogy lehetetlen, de nehéz lesz. A németajkúak általában szeretik, ha németül beszélnek velük.
2020. febr. 26. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Egy ismerősöm villamosmérnökként dolgozik odakinn évek óta és nem beszél németül még most sem.
2020. febr. 26. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Dolgozni lehet.


Viszont, a mindennapi életben kell a német, a szociális élethez is.

2020. febr. 26. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
75%
Én voltam kiküldetéssel Ausztriában több hónapot. Tele volt a cég olyan emberekkel, akik nem beszélnek németül. (pedig nem Bécs volt, ott sztem még jobb a helyzet) de előbb utóbb érdemes magadra szedni egy kis német tudást, hogy könnyebben boldogulj a hétköznapokban
2020. febr. 26. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
Én anno olyan cégnél dolgoztam kinn, ami arra építette a stratégiáját, hogy összekukázott Kelet-Europából egy rakás embert jó olcsón. (aztán ezek úgyis továbbáltak egy év után magasabb fizus állásokba, de addig jól ki lehetett használni őket.) Na, itt angol volt a munkanyelv, a cég kétharmada keleti volt. (volt vagy husz magyar is, akikkel elég jól összehaverkodtunk.) Mindezzel azt akarom mondani, hogy vannak angolos helyek Bécsben, de ha igazán jól akarsz keresni, akkor ezek maximum ugródeszkának jók. A jobb állásokhoz kelleni fog a német.
2020. febr. 27. 06:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Persze, meg is lenne a hajlam arra, hogy megtanuljak németül. De inkább ott tanulnék meg hamarabb, ahol a környezetemben is használják a nyelvet.


Tehát akkor lehetséges ilyen munkát találni? Akár "ugródeszkának" is olyan melót, ami szellemi?

2020. febr. 27. 17:08
 8/9 anonim ***** válasza:
Talán a tapasztalt IT-sek esetében hajlandóak eltekinteni a némettől. De amúgy a gépész még a keresettebb mérnök szakok között van, ugródeszkának találhatsz valamit. Persze már most állj neki a nyelvnek, tudj rá hivatkozni, hogy már most foglalkozol vele és nem nulláról kezded kint.
2020. febr. 28. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:

Nem gondolom, hogy reménytelen, főleg ha a szaknyelvből nagyon jó vagy. esetleg ezt demonstrálandó, érdemes lenne letenned egy szakmai nyelvvizsgát.

Viszont ha a béred a duplája mint az itthoni, az nem biztos, hogy anyagilag nagy előrelépés lenne, a lakhatás és a rezsi valószínűleg elvinné a különbözetet. Viszont szakmailag, nyelvtudásban hosszútávon lehet, még így is megérné. Sok sikert!

2020. márc. 1. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!