Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Home office-ban végezhető...

Home office-ban végezhető munkát keresek, szerintetek hol érdemes nézelődnöm?

Figyelt kérdés

Eddig is itthonról dolgoztam. Facebook/instagram/pinterest oldalakat és google térkép felületeket kezelek, ezen felül ha szükség van rá, weboldal szövegeket írok, képeket, kulcsszavakat keresek. Webáruházak termékeiért felelek, leírásokat készítek hozzájuk és képeket szerkesztek. Ezeket a munkákat a "főnökömtől" kapom, akivel havonta egyszer találkozok, általában csak azért, hogy kifizessen, minden mást viberen, vagy telefonon intézünk, amit rendkívül praktikus megoldásnak tartok.

Viszont sajnos a másik munkáltatóm a koronavírus miatt nem kap Kínából árut, ezért (ahogy ő fogalmaz) most a túlélésre hajtanak, így muszáj ideiglenesen szüneteltetniük a munkám (szintén webáruház termékek kezelése/facebookra posztolás volt). A másik munkaadómtól viszont nem kapok elég pénzt, a kettőből tevődött össze a keresetem. 3 éve, amióta befejeztem a főiskolát (kommunikáció és médiatudomány szakot végeztem) dolgozok mindkét cégnek, így most eléggé el vagyok keseredve, hogy még ha csak ideiglenesen is, megszűnt az egyik bevételi forrásom.


2020. febr. 28. 02:29
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
28%

FB, LinkedIn, Profession


Tényleg be kell mutatni ezeket az oldalakat?

2020. febr. 28. 04:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
74%
2020. febr. 28. 06:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
29%

"így most eléggé el vagyok keseredve, hogy még ha csak ideiglenesen is, megszűnt az egyik bevételi forrásom."


Bocs, de számomra adódik a dolog: ha megszűnik egy bevételi forrásom és nem elég a pénzem, nem tudok megélni belőle, akkor elmegyek dolgozni valahová, akár csak ideiglenesen is. Hacsak nem valami betegség az oka annak, hogy otthonról dolgozol.

2020. febr. 28. 07:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
11%

Hát leginkább azokon a felületeken keress, amiket munkád során is használsz.

De megmondom őszintén, engem meglep, hogy posztolgatásból meg lehet élni, és nem csodálkoznék, ha nem találnál már ilyet. :S Félre ne érts, én nem kívánom ezt, csak mondom, hogy nem garantálható, hogy lesz még cég, aki azért fizet egy embert, hogy üzeneteket írjon a nevében.

De lehet, hogy csak én vagyok tájékozatlan...

2020. febr. 28. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:

Facebookon konkrét csoportot is tudsz ajánlani? Vagy mi értelme a kommentednek? A másik kettőn home office-ban ilyen lehetőséget találni... Ritka, mint a fehér holló.

Második, köszönöm, pont ilyesmire gondoltam, bár ez valószínűleg valamennyire bejárós munka, ha jól értem, de egy próbát megér.

3-as, a másik munkám mellett nem nagyon tudnék megoldani egy "normál" munkahelyet is, és nem arról van szó, hogy éhen halok, ha kiesik 1-2 hónap a keresgélés miatt.

4-es, a social media managerek ebből élnek, leszámítva mondjuk a webáruház kezelést, de ugyanígy posztolgatás a feladatuk. Ha nagy forgalmat generálnak a bejegyzések, az megéri a munkáltatónak is. Bár én szövegírással is foglalkozom, így ez nem egészen ugyanaz.

2020. febr. 28. 10:41
 6/12 anonim ***** válasza:
Hát, akkor hajrá...
2020. febr. 28. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
31%

Nekem meg az a fura, hogy valaki az internetből él, és mégsem tudja, merre induljon.

Ez így nagyon hiteltelen... majd ossz ki engem is, hogy mi értelme van a kommentemnek. De inkább előre reagálok: ez egy vélemény, egy névtelen kérdezős-válaszolós oldalon.

Webáruházak, többes számban: akkor már eleve kéne lennie olyan kapcsolati tőkének, amit ilyenkor segítségül tudsz hívni. Tudod, így működik a munka világa! Nem csak pénzt gyűjtünk, hanem kapcsolatokat, mert azok sokszor többet érnek.

Ezer meg ezer webshop van, ha nem lenne kamu kérdés, már rég rájuk írtál volna, felajánlva a munkádat. De tényleg, ha ennyire nem megy, én nem is bíznék rád semmi komolyat, mert nagyon önállótlan vagy. Nem dicsekednék kommunikációs és mádiatudomány diplomával, ha egy ilyen kérdést írnék ki, mert neked kéne a legjobban otthon lenni az internet világában. Szóval ez így elég tré...

2020. febr. 28. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:

Miért, az, hogy "FB", az mitől segítség? Csillió oldal van, azért kérdeztem, hogy hátha ismer valaki olyat, amelyiket én nem. Virtuális asszisztens csoportban is vagyok, jófogást folyamatosan figyelem, de miért fura az, hogy szeretnék még több helyről infókat?..

Kapcsolatokat nehezen gyűjtenék így, ugyanis annak az egy cégnek van 10+ webáruháza, aki most szünetelteti a foglalkoztatásom. Nem 10 különböző cégről van szó, bár azt hittem, hogy ez egyértelmű a leírásból.

A semmiből elég kínos lenne szerintem felépített webáruházakra ráírni... Ha szükségük lenne feltöltőkre /szövegírókra gondolom meghirdetnék, akár facebookon, ahogy a 2. válaszoló kommentjében van. Szerintem az teljesen komolytalan, hogy a semmiből írjak rá random webáruházakra, nem is tudom, ez hogy jut eszébe valakinek. Szerintem nem önállótlanság...

Az meg nem hiszem, hogy dicsekvés, hogy leírtam a végzettségem. Ha téged ez bánt, ne haragudj... Általában végzettség nélkül csak a támadás szokott itt jönni, hogy "ha nem értesz semmihez meg papíros sincs, mit erőlködsz otthonról", gondoltam, hogy ezt megelőzöm, de látom, már ez is baj.

2020. febr. 28. 14:32
 9/12 anonim ***** válasza:
51%

Nem, nem bánt, és nem is ezt írtam. De te most megsértődtél.


Kommunikáció... huh...

Szóval ez nem önállótlanság, és ciki lenne ráírni idegen emberekre?

Akkor elmesélek valamit, bár ez is tök fura, hogy egy ilyen végzettségű ember ilyet nem tanult a főiskolán...

Egy nagyon okos, jófej közgáz-tanárom volt. Sok példát mesélt. Egyszer felírta a táblára, hogy milyen sorrendben alkalmazzák az emberek az álláskeresési lehetőségeket. Természetesen első helyen az állt, hogy böngészik a hirdetéseket, és azokra jelentkeznek. A sorban a legutolsó volt az, hogy ők gondolják ki, hol szeretnének dolgozni, és akár hirdetés nélkül is elküldik oda az önéletrajzukat, és hogy mi okból jelentkeznek. A lehetséges módozatok gyakoriságát tekintve húzott egy nyilat, fentről lefelé: az elsőt alkalmazzuk leggyakrabban, az utolsót a legritkábban.

Majd megkérdezte, hogy szerintünk melyek a legsikeresebb módszerek? Nagy csend... Majd húzott egy nyilat fentről lefelé!

Pontosan az ellenkező lehetőségekkel érhetünk el nagyobb sikereket, mint gondoltuk volna! Arányaiban tekintve sokkal nagyobb valószínűséggel lesz a tiéd a kívánt állás, ha a módszereket a másik irányból alkalmazod.

Nyilván ehhez hozzátartozik a nagy számok törvénye is: egy meghirdetett állásra több százan is jelentkezhetnek, és csak 1 embert vesznek fel. Tehát ha jelentkezik mondjuk 200 ember, akkor neked csak 0,5 % esélyed van, hogy nyerj.

Ellenben a cégek díjazzák azt, ha valaki önálló és határozott, és jelzi, hogy márpedig ő ott akar dolgozni, és ezért lépni is hajlandó, nem ijed meg attól, hogy épp nem hirdetnek.

Azóta már eltelt néhány év, de ez nagyon megmaradt bennem.


Azt kell mondjam - tudom, nem fogsz velem egyet érteni, sőt fikázni fogsz - hogy ha szerinted egy céghez jelentkezni hirdetés nélkül ciki és komolytalan, akkor te nem értesz a saját szakmádhoz, és ezért nincs munkád, ezért nincsenek kapcsolataid.

2020. febr. 28. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
Annyira nem hat meg a véleményed egy anonim oldalon, tekintve, hogy nem ismersz, így felesleges "fikázni", mint ahogy te teszed velem, hogy egy semmihez sem értőnek állítasz be. És amúgy jé, valóban nem tanultam ilyet, gondolom erről is én tehetek. Na sebaj, azért kösz, hogy leírtad ezt a sztorit, ez érdekes volt, ebből a szemszögből még nem gondoltam bele... A cég, ahol dolgozom, gyakran bonyolít le hideg hívásokat és közel sem szokott ilyen pozitív lenni az eredmény.
2020. febr. 28. 19:18
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!