Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Félig legális bejelentéssel...

Félig legális bejelentéssel kinek van tapasztalata?

Figyelt kérdés
Papíron minimálbér, a fizu több,mint a fele meg borítékban. Jöhetnek a tapasztalatok, nagyon nem állok ehhez hozzá bizalommal, mert rengeteg horrorsztorit hallottam már. Főleg a táppénzes része érdekelne...

2020. febr. 29. 08:40
 1/7 anonim ***** válasza:
82%
Most ezen mi érdekel, amit még kell kérdezni? Tp a bevallott bér alapján jár, egyéb kérdés?
2020. febr. 29. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Tehát ha valakit műtenek és kell 1 hónap táppénz,akkor felejtheti a borítékos pénz táppénzét és számoljon a minimálbér táppénzével?

A másik meg hogy tapasztalatok érdekelnének, rossz vagy jó értelemben is.

2020. febr. 29. 08:51
 3/7 anonim ***** válasza:
94%

A válság alatt dolgoztam így.

Igen, táppénz alatt el lehet felejteni a borítékos részt.


Akkor fejeztem be, amikor már a minimálbér bejelentés sem volt elég, hanem 4 órába akartak átjelenteni.

És nekem még elég "korrekt" volt az akkor munkaadóm, mert mindig megkaptam a borítékos részt. Simán van olyan hely ahol nem kapod, nem annyit ilyen olyan indokkal aztán ha felmondasz akkor lófax a popódba...

2020. febr. 29. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
68%

Szinte mindenütt így van. A feleségeméknél táppénz esetén a borítékban lévő összeg is arányosan kisebb, de azt nem meri bekockáztatni a tulaj, hogy ne fizessen, mert ha valaki felnyomja, akkor nagyon megszívhatja.

Viszont arra senki sem gondol, hogy emiatt majd nyugdíja sem lesz rendesen, aztán meg majd sírni fognak, hogy milyen szemét az állam, hogy ilyen kevés nyugdíjat ad.

2020. febr. 29. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
67%

"Szinte mindenütt így van"



Dehogy van mindenütt így! Sokan teljesen legálisan kapjuk a fizetésünk.

Dolgoztam kisebb magyar cégnél is, és nagy részt még ott is legálisan fizettek. Egyetlen kivétel az évi jutalom volt (kb egy havi fizu).

Most meg nagyobb cégnél vagyok (ahol amúgy az átlag nettó 500 körül van), mégis minden legálisan megy.

2020. febr. 29. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Én eddig kizárólag olyan helyen dolgoztam, ahol minden hivatalos volt még akkor is, ha adott esetben minimálbéren voltam. Onnan idővel léptem egy magasabb bér miatt. Megértették...


A hivatalos béred lesz az alapja mindennek. Keresőképtelenséghez, nyugdíjhoz, különböző ellátásokhoz, hitelhez stb.


Az már csak szerencse kérdése, hogy keresőképtelenség alatt teljesen vagy csak részlegesen felejtheted el a borítékos részét.

2020. márc. 1. 07:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%

Én most kis magyar cégnél dolgozom, egyéni vállalkozóként foglalkoztatnak, de úgy látom, a kis magyar cégek 99%-ánál vagy szintén az egyéni vállalkozóként foglalkoztatás megy, vagy a borítékozás.

Állami, részben állami cégek fehérek, meg talán a multik egy része. De ahova most ki vagyok helyezve multihoz, ott is van egyéni vállalkozóként dolgozó. Bár tény, azt nem tudom, hogy ő is külsős-e.

Borítékozásról ezer helyről hallok.



Én amúgy összeteszem a 2 kezemet, hogy egyáltalán pályakezdőként esélyt kaptam valahol, plusz mivel a cégnek kevesebbe kerülök, több fizut kapok. Nekik még ezzel együtt is kevesebbe kerülök és ha évi 20 nap fizetetlen szabim is lesz, még mindig többet kapok kézhez.

Plusz szeretnék megpróbálni mütyürökkel is pénzt keresni, ahhoz meg fog kelleni a vállalkozói igazolvány.

Illetőleg pár év múlva a freelancer-ség se lenne rossz.


Szóval gyakori ez a felállás, hogy minimálbér + boríték vagy EV.

2020. márc. 1. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!