Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Védőnőként Ausztriában?

Védőnőként Ausztriában?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Pályaválasztás előtt állok,vedőnő szakra jelentkeztem az egyetemen, levelezőn mivel nyáron Ausztriába költözöm. A kérdésem az lenne, hogy mennyi esélyem van kint elhelyezhedni... Olvastam cikkeket ahol azt írták maximum takarítónak😅 mivel védőnő csak Magyarországon létezik. Tudom, hogy Ausztriában Hebamme van ami a szülésznőt is magába foglalja(nem áll egyenlőre túl közel hozzám)

Valakinek van esetleg tapasztalata ebben? Nagyon elbizonytalanodtam :(



2020. márc. 3. 13:51
 1/3 anonim ***** válasza:

Valóban nincs védőnői hálózat Ausztriában.

Esetleg valami olyan szak nem jöhet szóba, hogy orvosi asszisztens, v. vmi használhatóbb szakma?

2020. márc. 3. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Már lezárult a jelentkezés az egyetemre, asszisztens tudtommal csak okjs képzésen van:(
2020. márc. 3. 19:41
 3/3 anonim ***** válasza:

Vedono hungarikum. Angliaba koltoztem vedono diplomaval, elvileg itt van olyan, h health visitor, ami kb amit a vedono csinal szules utan (csak itt kevesebbet csinalnak) De az otthoni diplomat nem fogadjak el. Ausztriaval nemtom, h mi a helyzet. Ott kell utananezni.

Amugy melyik egyetem indit levelezon vedono szakot? Az 'en idomben' meg nem volt ilyen opcio a rengeteg gyakorlati ora miatt.

2020. márc. 10. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!