Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Ilyen jellegű kutatásokhoz...

Ilyen jellegű kutatásokhoz gyógypedagógus phd megfelel?

Figyelt kérdés

Magatartás problémák kialakulásának, kezelésének neurobiológiai hátterét szeretném kutatni. Lesz erre lehetőségem, ha elvégzem a doktorit (vagy ehhez orvosi végzettségre lenne szükség)?

Pszichopedagógia szakirányon vagyok btw. :)



2020. márc. 4. 01:58
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

Ez úgy működik, hogy találsz egy kutatócsoportot, amiben ezzel foglalkoznak. Akármilyen egyetemről van szó, a lényeg maga a kutatás.


Ezt követően a professzornak ki kell írnia a témát, és az adott doktori iskolába felvételizel a kutatási tervvel. Aztán innentől kezdve már attól függ, hogy a kutatócsoportban mit teszel.


Ha kicsit mélyebb in vivo kutatás érdekel, akkor in vivo állatkísérletes vonalon kell elindulni. Egerekben, patkányokon stb elég jól vizsgálható többféle magatartászavar, mivel az agyukba lehet elektródákat ültetni, optogenetikailag manipulálhatóak teljes agyterületek, megállapíthatóak mi miért felelőe (pl kikapcsolod az agresszió pályákat), drogokkal befolyásolhatóak... vagy változatos térfogat és sejt szintű képalkotás áll rendelkezésre (kisállat fMRI, kétfoton mikroszkóp, agyi funkciós ultrahang)

Ez inkább funkcionális neurobiológia.

...

Vagy mehetsz humán vonalra, itt pszichológiai módszerekkel igazolhatod a problémát, több alanyos tanulmányokban, majd megpróbálod műszeresen megközelíteni. Pl fMRI-vel vizsgálod anatómiailag és funkciósan egyes területek aktivitását.


Egy biztos, ha neurobiológiai szempontból is szeretnél közelíteni, akkor nem elég a pszichológia, meg kikérdezés vagy empirikus módszerek. Egzakt neurobiológiai mérésekre és modellekre van szükség.

2020. márc. 4. 02:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszodat, így egy picit jobban el tudom képzelni, hogyan is működik ez. :)

Igazából az van bennem, hogy szeretném valahogyan kamatoztatni a biológiai érdeklődésemet. A szakomon csak felszínesen foglalkozunk a magatartásproblémák biológiai, neurobiológiai hátterével, ezért önszorgalomból tanulok. Arra gondoltam, hogy talán úgy tudnám megépíteni a hidat az érdeklődésem és a szakom között, hogy kutatásokban veszek részt + az is motivál, hogy részt vehetnék a jövő megalapozásában és sok saját ötletemen is van, hogy mit lenne még jó feltérképezni.

De nem tudom érdemes-e bevállalni ennyi plusz időbefektetést és stresszt, ha csak az érdeklődés van meg, tapasztalat az 0?

2020. márc. 4. 12:57

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!