Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Pedagógiai asszisztens az...

Pedagógiai asszisztens az általános iskolákban hogyan végzi a munkáját? Az órán a tanárokkal/tanítókkal párhuzamosan segít, vagy külön teremben foglalkozik azokkal, akiknek segítség szükséges?

Figyelt kérdés
Milyen feladatai vannak?

2020. márc. 10. 10:28
 1/2 anonim ***** válasza:
Délutáni napközis, gyerekvigyázó :-)
2020. márc. 10. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
100%

Dolgoztam ped.asszisztensként iskolában.

Volt, hogy helyettesíteni kellett tanárt,olyan is előfordult, hogy együtt tartottam órát másik kollégával.


A nehezebben kezelhető gyerekeket volt, hogy óráról ki kellett vinnem és külön teremben foglalkoztam vele/velük.


Napköziben segítettem a nehezebben haladó tanulóknak.


Reggelente ügyeltem, vittem a gyerekeket reggelizni. Ebédeltetésnél is segédkeztem, gyümölcsprogramban részt vettem -leginkább pakoltam azokat létszám szerint az osztályoknak, meg készíteni kellett statisztikát. :D


Fénymásolás, gyerekekről különböző hivatalos feljegyzések gépelése, postázás is szerepelt a tennivalók között.


Ünnepi műsoroknál segédkezés a díszlettel kapcsolatban is előfordul.


Igazából "jolly joker" a legtöbb ped.asszisztens; viszont ha belegondolik, ez sok pedagógusról is elmondható.


Remélem segített a válaszom! :)

2020. márc. 10. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!