Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Hanyadikán kell fizessen a...

Hanyadikán kell fizessen a munkáltató?

Figyelt kérdés

Törvényben meg van határozva? Azt hiszem, hogy szerződésemen nincs rajta, hogy adott hónap mely napján kell fizessen.

10-én szokott adni fizetést mindenkinek, de már másodjára jelentette be, hogy nem tud fizetni, ezért csak 1-2 nap múlva tudja megadni. Ilyet megtehet? Nincs törvényben meghatározva, hogy mikor kell fizessen, ha erre a szerződés nem tér ki? Mert emiatt nem tudok befizetni egy számlát, mert pont 11-én kell mindig, most meg csak 12-én fogja megadni. És ezzel nem lehet késni.



2020. márc. 10. 19:54
 1/7 anonim ***** válasza:
75%
Kereshetsz másik állást. Vagy befizetheted hó elején. Vagy félreteheted azt a pénzt hó elején. Esetleg tarthatnál ilyen esetre némi vésztartalékot.
2020. márc. 10. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Tudom, hogy kene félre tett pénz, de most engem a kérdésre érdekelne a válasz, mert biztosan van erre valami szabályozás, hisz ha nem lenne ezt bármelyik cég bárkivel eljátszhatná, ilyen meg nincs, tehát kell legyen valami szabályozás erre.
2020. márc. 10. 21:13
 3/7 anonim ***** válasza:
Van szabályozás, de 1-2 nap csúszás miatt egyszerűen nem éri meg a macerát az érvényesítése.
2020. márc. 10. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Jó egyáltalán lehetne? Mert mondom hogy nincs benne a szerződésbe, hogy 10-ig kell fizessen. Akkor mégis hogy tehetnék panaszt? Vagy törvényileg van meghatározva, hogy 10-ig kell fizetni? Konkrétan le van írva? És hol lehet ezért panaszt tenni? Milyen hatóságnál? Nyilván nem a 2 napért, de ha ebből rendszer lesz, vagy gondol egyet és egy hét múlva fizet csak, akkor már nekem igen is megéri, amúgy is egy szemet csaló!
2020. márc. 10. 21:51
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Jogszabályban - munka törvénykönyve - van meghatározva a bérfizetés legkésőbbi időpontja.
2020. márc. 11. 06:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Én még olyan munkaszerződést nem láttam, amiben nincs benne a fizetési nap. Bár eleve vacak egy cég lehet, amelyik többször sem tud időben fizetni, tuti felmondanék és keresnék másik céget. Voltak vacak munkahelyeim, de mindig időben utalták a fizut.

Amúgy ha nem kapod meg a pénzt időben, akkor perelhetsz és rendkívüli felmondás alapja is lehet.

2020. márc. 11. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Az mt 7. fejezet 26 os pontja, azon belül 46§ a szerint a munkáltatónak írásbeli kötelezettsége van tájékoztatni a munkabérről, bérfizetés gyakieiságáról, napjáról,legkésőbb a munkaviszony kezdek után 15 nappal.

Az egyszerűség kedvéért ezt bele szokták foglalni a munkaszerződésbe.

2020. márc. 11. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!