Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Elbizonytalanodtam a jövőmet...

Elbizonytalanodtam a jövőmet illetően. (? )

Figyelt kérdés

Elsőéves hallgató vagyok óvodapedagógus szakon és elbizonytalanodtam a jövőmet illetően.

A szakkal semmi problémám nincsen, élvezem, szeretem azokat a dolgokat, amiket ott tanulok, a gyakorlatot is imádom.

A probléma számomra a fizetésben akad. Úgy választottam ezt a szakot, hogy tisztában voltam vele, hogy az óvónők nem milliomosok. Mégis ezt választottam, mert úgy gondoltam, hogy a boldogságom fontosabb és az, hogy szeressem azt, amit csinálok, mint hogy mennyi a fizetés. Most mégis sok mindennel szembesülök, felnőtt problémákkal, pénzügyekkel.

Nagyon aggódom amiatt, hogy nem fogok tudni megélni ebből a pénzből.

A kérdésem az lenne, hogy van-e esetleg tanácsotok, hogy mi a megoldás. Gondoltam másodállásra, de lehet sok lenne. Angol specializáción tanulok, hogy majd kipróbáljak esetleg magánóvodát is, ahol lehet több picivel a fizetés. De ha úgy alakul, hogy az államiban jobban érzem magam, akkor nem tudom mi lesz.

Akkor az egyetlen megoldás a másodállás?


Köszönöm a válaszotokat előre is!



2020. márc. 18. 18:48
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Magánóvoda.
2020. márc. 18. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim válasza:
100%
"A szakkal semmi problémám nincsen, élvezem, szeretem azokat a dolgokat, amiket ott tanulok, a gyakorlatot is imádom." Ez alapján látszik, hogy jó helyen vagy. Eszedbe ne jusson mást tanulni, ami nem érdekel, csak megkeserít. A suliban építsd folyamatosan a kapcsolatokat, tanároktól érdeklődj milyen lehetőségek vannak, suli mellett szerezz gyakorlatot és lesz biztos helyed.
2020. márc. 19. 03:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
64%

Mire végzel, addigra lehet másik kormány lesz. Nüanszokon múlik majd. Elvileg ők felnyomják majd a pedagógus fizukat. Ebben lehet bízni akár. 50-50, hogy bejön.


Ha meg nem, akkor még mindig egy diplomás emberként lépsz a munkaerőpiacra, amivel máris jobb vagy az összes érettségisnél. Ilyen adminos irodai seggnövelő szir-szarokra leheg menni,vagy ha tudsz idegennyelvet (nagyon ajánlom, hogy kezdj bele!), akkor bármilyen SSC vagy ügyfélkapcsolatos munkád is lehet, ami már mégjobb fizuban, és előrelépési lehetőség is van.

2020. márc. 19. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim válasza:
100%
Szerintem meg hamar elmegy a kedved az óvónő munkától, amikor azt látod majd, hogy hónap végén kis lábon élve is alig jössz ki a fizudból, és hogy saját erőből esélytelen saját ingatlant venned. Ha saját családod lesz a helyzet nem lesz könnyebb, kénytelen leszel a párodra támaszkodni anyagilag. Előrelepesi lehetőséged sincs, hiába dolgoztál 5,6,15 évet, nem kerülsz magasabb pozícióba, a fizud sem fog emelkedni. Ez a palya nem egy aranybánya, nem is volt soha, és nem is lesz. Optimális esetben pályaválasztás előtt mérlegeli a várható lehetőségeket az ember, nem csak a szívére hallgat, gondold át még egyszer szerintem. Persze az ember nem mindig látja előre hogy fogja érezni magát bizonyos helyzetekben, az alacsony eletszinvonalat nem kárpótolja a sok aranyos kisgyerek.
2020. márc. 19. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
9%

Gazdag pasi. Te adod a punc.it, o adja a zsozsot.


Problem solved.

2020. márc. 23. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Valóban színvonalas magánóvodában minden szempontból jobb körülmények vannak, de megfelelő tapasztalattal felvértezve nem csak alkalmazottként lehet gondolkodni.


Ha készen állsz rá, akkor alapíts egy (vagy több) jó magánóvodát angol vagy német anyanyelvű óvónőkkel (is), sok szülő szeretné ebben a korban a gyermekét ilyen irányba fejleszteni, de alig van rá lehetőség. Természetesen olyan helyen kell lennie az óvodának, ahol erre van kereslet.

2020. ápr. 4. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!