Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » A korona vírus miatt úgy néz...

A korona vírus miatt úgy néz ki hogy ki vagyok rugva. A munkáltatóm "KÖZÖS MEGEGYEZÉS ALAPJÁN" akár tőlem megvalni. Mindenkitől azt a tanácsot kapom hogy ne írjam alá. Mit tudok tenni?

Figyelt kérdés

Elvileg ha közös megegyezés alapján bocsátanak el nem kapok munkanélkülit.(amit még valószínűleg igényelnem kell mivel épp nem nagyon van munkalehetoseg)

(4-5 hónapja dolgoztam ott)

Köszönöm előre is.



2020. márc. 20. 23:06
 1/9 anonim ***** válasza:
80%
Miert irnad ala? Mit mond, miert jobb ez neked mintha felmondana? Elmondom, semmiert, ez neki jobb, mert a kozos megegyezes soran o diktalhatja a felteteleket...
2020. márc. 20. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
87%

Nem függ a munkakeresési járadék attól, hogy miként szűnik meg a munkaviszony. Közös megegyezés után is kapsz.


Viszont közös megegyezés esetén az van, amiben közösen megegyeztek. Vélhetően azért szeretné a munkaadód, hogy ne kelljen kifizetnie a felmondási idődet, hanem azonnal elküldhessen. Ez jó neked?

2020. márc. 20. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
50%

Ahogy az utolsó is irja.Akkor ird alá ha egyet is értesz azzal amiben megállapodtok és azzal amit aláírsz.

Álláskeresésire meg nincs hatással az , hogy közös megegyezéssel szűnik meg.

2020. márc. 21. 06:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
51%

Közös megegyezéssel váltam meg a munkáltatómtól:


-Elmentem 1 hónap betegszabira, amire szintén kaptam pénzt.

-Nekem kifizették a felmondási időt és nem kellett ledolgoznom sem.

-Kifizették időarányosan a maradék szabadnapjaimat.

-Kaptam 3 hónapnyi végkielégítést.

-Megbeszéltük, hogy 1 havi fizetésért távmunkában a rendelkezésükre álok, heti 1 napban fixen és további 1 napban, ha előtte 3 nappal bejelentik.


Fél évi bért fizettek ki :)


Nem értem miért ez a nagy félelem a közös megegyezéssel kapcsolatban, elolvasod amit írnak és annak fényében döntesz, ennyi!

2020. márc. 21. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
67%
#4: a kerdest is elolvastad? A kerdezo 4-5 honapja van az adott helyen, szerinted mennyi eselye van hogy elkuldik meg welnesselni is a ceg penzen miutan a fonok szemelyesen nyalta fenyesre a s**get?
2020. márc. 21. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
28%

Önmagában a köz9s megegyezés nem baj. Látod, van, aki még jól is jár vele. Csak olvasd el, mi van a felmondásban. Ha közös megegyezéssel azonnali hatállyal megszűnik a munkaviszonyod, az nyilván nem jó neked.

Az álláskeresésit viszont nem befolyásolja. Viszont ahhoz kell az elmúlt 3 évben legalább 360 nap munkaviszony.

2020. márc. 21. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
38%
Ne ird ala. Mond h nem akarsz elmenni es kesz. En.alairtam banom. Allaskeresesit kapsz de ebben az idoben uj munkat nemnagyon fogsz talalni
2020. márc. 21. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
20%

4-5 hónapra nem jár neki álláskeresési,meg végkielégítés sem,felmondási egy hónapot nem tudom.

Igazából alá is írhatja.

2020. márc. 22. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
79%

Az álláskeresési járadék nem attól függ, hogy mióta dolgozik azon a munkahelyen! Hanem attól, hogy az elmúlt 3 évben volt-e 360 nap jogviszonya (akárhol).


Továbbá ha felmondanak neki akkor kap 1 havi bért még a felmondási időre. Most az sem mindegy...

2020. márc. 22. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!