Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Miért beszélnek gazadási...

Miért beszélnek gazadási válságról? Ha elmúlik a vírus (2-3 hónap), akkor minden visszatér az eredeti kerékvágásba, és újra kinyit minden, nem lesz munkanélküliség.

Figyelt kérdés

Mindenki ezt a válságot emlegeti, hogy bezárt minden, mindenki csődbe megy, stb.


Ha lecseng a járvány, és nincs egészségügyi kockázat (2-3 hónap), utána minden kinyit és újraindul, ugyan úgy lesz étterem, jönnek a turisták, újraindulnak a gyárak.


Akkor mégis miről beszélnek, hogy rosszabb lesz mint a 2008-as? (Az vagy 5-6 évig elhúzódott.)


2020. márc. 22. 14:54
 1/8 anonim ***** válasza:

Azért, mert vannak, akiket most elküldenek. Ők már munkanélkülinek számítanak, értelemszerűen.

Többeket meg fizetés nélkülire küldik.

Ha kevesebb pénz jön be, akkor az ember (feltehetőleg) előbb vesz kaját (kenyér pl), mint pl ruhát. nem mennek üdülni,stb, mert nincs rá pénz.

Nincs pénz, nincs vásárlás, nincs az üzleteknek bevétel...

2020. márc. 22. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Ha gyorsan veget er, amire egyre kisebb az esely, akkor pikk-pakk minden visszaallhat. De az is lehet hogy hiaba mulik el addigra tul sok domino dol ossze, vagy a bizonytalansag bedonti a rendszert.

Pl veget er a jarvany, de az emberek felnek iden mar nem akarnak utazni, legitarsasagok, turizmus csokkeno bevetele csodoket okoz. Az is lehet, hogy az emberek visszafogjak egyeb fogyasztasaikat, ujabb csodok. A bankok megijednek sok vallalat nem kap hitelt ujabb csodok. Erett mar egy recesszio, lehet, hogy ez a virus elorehozza. Lehet, hogy a gazdasag visszapattan. Nem lehet tudni melyik forgatokonyv fog megvalosulni.

2020. márc. 22. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
0%
2008 szinte csak itt vert le mindent es a hiteleseket , reszint a csicska mszp miatt . De ez globál az is rábaxik aki semmi hitelt nem vett , erintett a szektora a kiesesben , troger a vezetőség és elzavarja a melóst a maradék hajt .De nem kell agódni majd a politikai elit es a hazai krém Palacsik T vel karöltve ingyenkonyhán töltött káposztát osztogatnak ....
2020. márc. 22. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
53%
barcsak csak 2 3 hónapról lenne szó, sajnos tovább fog tartani, mert mindig lesz új fertőzött mindenhol, ha visszaindul a mozgolódás akkor megint sokkal több fertőzött lesz, a 2 3 hónap alatt akkor lenne vege, hogy most rögtön mindenki megfertozodne es 6 8 het mulva a legutolsó ember is kigyógyulna, mondjuk ez nagyon sok halottal jarna, az itthoni eü helyzet miatt meg az is eselyes, hogy evvegeig is ez a helyzet lesz
2020. márc. 22. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Egyrészt nem lesz ennek vége 2-3 hónap alatt, másrészt a gazdaság nem indul újra egy gombnyomásra, mint egy laptop
2020. márc. 22. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim válasza:

Azért ez nem így működik hogy elmegy a vírus és pikk pakk mindenkit vissza vesznek munkába, vállalkozóknak ott terem a zsebükben ez a 2-3 hónap bevétel kiesés. Ehhez nem kell szerintem közgazdász diploma hogy át lehessen látni.

Csak gondolj bele hogy akik most elvesztették a munkájukat azoknak mi lesz a fontos. Elmenni pénteken szórakozni és hétköznap étterembe járni és új műszaki cikkeket vásárolni vagy ételre és lakhatásra költeni? Nem fognak mindenkit egyből visszavenni a munkahelyére mert eleinte nem lesz rá szükség mert nincs annyi ember aki igénybe venné a szolgáltatást mint a vírus előtt. Nyilván rengetegen vannak akik most is és a válság alatt is tudják költeni a pénzüket de sajnos a többség nem.

2020. márc. 23. 06:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

"vállalkozóknak ott terem a zsebükben ez a 2-3 hónap bevétel kiesés"

És ez olyan sokat számítana? (Ha a karácsony maradna ki, azt még megérteném.)


Nekem is volt vállalkozásom, és néha szüneteltetni kellett pár hónapot (helységbérlet, engedélyek miatt), persze nem volt nyereség, de nem is volt semmi probléma.

2020. márc. 23. 14:32
 8/8 anonim ***** válasza:

Pedig úgy van, ahogy a 6. mondja. Én is ezt gondoltam, amit Te, de átgondoltam a jövőt, ami őszig tartott. Láttam utazási irodában négy működő asztalt. Most nem fog kelleni 4 ügyintéző jó pár hónapig. A színházak kinyitnak, de én sem fogok a 2. sorba jegyet venni, holott eddig simán megvettem, borsodi vok, nem bp-i. Itt olcsóbb a jegy a 2. sorban. Van munkám, melózok, de mi is bevásároltunk.

Fitnesz terembe is mentem volna, még pár hónapig kimarad. Marad a bicikli és a séta. Bérletet nem veszek a járvány miatt. Ajándékbolt a Balatonnál? A külföldiek nem jönnek, ha igen, vagy vesznek egy kis mütyürt vagy inkább nem. A magyarok meg amúgy sem annyira ajándékboltosak. Múzeumba menni? Hol már? Még a színházak is jobb helyzetbe vannak. Olvastam, hogy a hádából is százasával küldték el a dolgozót. Ha már a turi sem megy... Akkor a márkás ruhabolt a Váci utcában mit szóljon? A külföldiek most nem jönnek ruhát venni, a magyarok befektették élelmiszerboltba. A ruhabolt lehet, hogy kinyit, 1-2 dolgozóval.

És a lényeg, hogy ok, hogy nem kell fizetni a hitelt, de pár hónap múlva el kell kezdeni. Abból a fizuból, ami van. Addig lehet tartalékolni, de kétlem, hogy az emberek a hitelre tartalékolnak. Esetleg elmennek egy hosszú hétvégére a szomszédos megye fürdőjébe. A balatoni kifőzdék ha ki is nyitnak, meg kell, hogy emeljék az árakat, mert hát ilyenkor 1 hónap alatt akarják behozni a 2 hónap + a téli kiesést.

Gondolj magadra! Te indulnál ruhát, új cipőt, stb. venni? Amit egyébként is megvennél?

2020. márc. 24. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!