Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Mit csináljak, ki fognak...

Mit csináljak, ki fognak fizetni? Hogyan bizonyíthatom, ha nem akarnak kifizetni, hogy én ott dolgoztam?

Figyelt kérdés

Szóval röviden a sztori: két hete dolgozom egy gyàrban, éjszakai takarítàs, iszonyatosan nehéz fizikai meló... Egy külsős takarító cégen keresztül dolgozok, random neten talàltam a hirdetést. Nem volt munkaszerződés, ami tudom, hogy felelőtlenség volt az én részemről is, de elvileg ez olyan szar meló, sokan 1 nap utàn is ott hagyják, de mindenki azt mondta, hogy eddig itt mindenkit kifizettek, persze mondani sok mindent lehetet, de tényleg nem úgy tűnt, hogy nem fizetnek. A főnök kifejezetten szimpatikus, megbízhatónak tűnik, mondtàk, hogy ad előleget is bàrmikor, ha kérsz tőle, és valóban, egy utànam érkezőknek a szemem azelőtt adott is, talàn hülye vagyok, hogy én nem írtam. A bejelentés egy héttel azután történt meg, hogy odamentem. Viszont amiatt a helyzet miatt, ami most a jàrvàny miatt àllt be, úgy döntöttem, nem megyek (igazàból amúgy is ott akartam hagyni, az első fizu utàn) mert a szüleim idősek, betegesek is, nem akarom nekik hazahozni a betegséget. Felhívtam a főnököt, momdtam, mi a helyzet, és kérdeztem, hogy az eddigi béremet szeretném megkapni, azt mondta, csak 5.e körül, amikor fizetés lesz. Mondtam neki, hogy de lehet kijàràsi tilalom lesz, akkor hogy megyek el érte, meg én papírt sem kaptam, amit elvileg most kaptak a többiek, csak én azért nem, mert mondtam pénteken, hogy lehet hétfőn màr nem jövök. Azt mondta a főnök, attól a pénzt majd ő még kihozza. Nagyon félek, mert ez a helyzet,ami ràadàsul még kialakult, ha be fog zàrni a gyàr, hova megyek én reklamàlni? Gondoltam rà, hogy mégis bemegyek a héten, és megmondom,hogy dolgozok még tovàbb, de kérem az eddigi pénzemet, addig nem. Mivel nagyon szüksége van emberre, mert ez egy szar meló, talàn belemenne, mert szerintem az újnak is ezért adott előleget. Nem akarok fenyegetőzni, meg semmi, mert nem stîlusom, de rendőrségre is elmennék, ha kell,.csak lehet most nem nagyon foglalkoznànak ezzel,.plusz lehet én húznàm a rövidebbet, de elvileg be vagyok màr jelentve. Jelenléti sem volt, de kamera van a gyàrban, talàn az bizonyíték lehet, hogy ott voltam. Plusz tudom, hogy kiskorúakat is dolgoztat.

Előre is köszi!


2020. márc. 23. 01:03
1 2
 1/12 A kérdező kommentje:
*hülye vagyok, hogy én nem kértem előleget.*
2020. márc. 23. 01:04
 2/12 anonim ***** válasza:

Erősítsd meg Magad Lélekben, mert állítólag március 31.-től még a Közigazgatási és Munkaügyi Bíróságok IS BEZÁRNAK!!!


Kölcsönzött Munkaerő lettél volna? Diákmunka? Szüleid? Testvéreid? Egyéb rokonaid? Jóbarátod?


Hány éves vagy és Melyik Nemhez tartozol?

2020. márc. 23. 05:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
84%

" Azt mondta a főnök, attól a pénzt majd ő még kihozza."


Na most ezt nem értem, hogy azt mondta a főnököd, hogy 5.-e körül van fizetés - nyilván mások is akkor kapják, akkor számolnak el a TELJES hónapot dolgozó emberekkel, magad írod, hogy rendes ember, stb meg hogy kihozza - erre Te rendőrséget emlegetsz meg feljelentés, stb.


Nyugodjál le, segíts a szüleidnek, csináld a ház körüli munkákat, foglald el magad ne "filmezzél" olyan dolgokon, ami még meg sem történt. Nem kell rögtön feljelenteni mindenkit, mikor még nem is tudod, mi lesz. HIVATALOSAN is hónap vége után, köv. hó elején van fizetés - szóval béke.

Ha van bankszámlád, akkor meg ki se kell hoznia, csak átutalja, Te meg kiveszed a pénzt.

2020. márc. 23. 07:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
0%
Elkérte egyáltalán az adataidat? Lehet napi bejelentéssel voltál. Erre a nav tud választ adni, de az is lehet, hogy feketén dolgoztatott. Ha nincs bizonyíték a kezedben, hogy egyáltalán ott dolgoztál úgy nem igazán tudsz tenni semmit, mint vársz. A videót nem biztos, hogy kiadják. Viszont rákérdezhetsz a gyárban, hogy meddig őrzik a felvételeket. Amikor beléptetek a gyár területére ott se kellett semmit se aláírni? Amikor gyárba dolgoztam a külsősöket mindig adminisztrálták a portán mikor jönnek-mennek, ezen talán el lehetne indulni.
2020. márc. 23. 07:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
72%

4-esnek: azért figyelmesebben is olvashatnál:

"A bejelentés egy héttel azután történt meg, hogy odamentem." - tehát nem feketén foglalkoztatta és nem kell még jobban beletenni a frászt a kérdezőbe: várja meg az 5.-ét és utána beszélgethetünk a dologról. Sőt! hivatalos a munkahelyeknek 10.-éig kell kifizetniük a dolgozót.

2020. márc. 23. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
77%

És honnan olyan biztos, hogy bejelentették? Mert azt mondták? Aki munkaszerződést nem ad, annak nem kéne mindent elhinni.

Kérdező, ha van ügyfélkapud, ott meg tudod nézni, hogy van-e jogviszonyod. Amúgy felmondani írásban kell 2 példányban, egyet a munkáltatóval át kell vetetni, a te példányod alá kell íratni. Próbaidő alatt is így működik, ha egyáltalán megegyeztek próbaidőben, bár mivel nincs munkaszerződésed így ez sincs tisztázva. Szóval mondj fel hivatalosan, írásban, akkor van 5 napja rendezni a papírokat+ a bért kifizetni. Feltéve, ha tényleg volt jogviszonyod és be voltál jelentve. Ha nem találkoztok, akkor tértivevénnyel add fel a foglalkoztató cégnek a felmondásod.

2020. márc. 23. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat! Ez nagyon hasznos, köszi, ügyfélkapun keresztül megnézem! Közben annyi történt, hogy felhívott a csoportvezető, hogy akkor most nem jövök-e? Mondtam, hogy nem, jàrvàny miatt. Próbáltam, nàla is érdeklődni a bérről, mondta, hogy megfogom lapni, ha lesz kijàrási tilalom, nàla van a papírom, elhozza, vagy akàr a fizumat is majd...Csak most az a helyzet itt, hogy cégvàltàs lesz, és újra kellenek nekik a papírjaim, adataim,hogy az a màsik főnök is be tudjon jelenteni...Nem tudom, mit csinàljak, gondoltam, ezen a héten nem megyét, és jövőhéten újra, hogy fizura ott legyek, még elvileg az a hét lesz az utolsó, amíg megy a gyàr..bàr ő azt mondta nem àll le, de én màstól úgy tudom , hogy igen. Csak a jàrvàny jövő hétre gondolom, még rosszabb lesz...
2020. márc. 23. 22:12
 8/12 A kérdező kommentje:
Az a baj, hogy semmit se kellett kitölteni ott, akkor a portàn...:/
2020. márc. 23. 22:13
 9/12 A kérdező kommentje:
Most nem tudom, mit csinàljak, mondjak inkàbb fel ennél a cégnél, hogy úgyis cégvàltàs lesz? Tényleg köteles 5 napon belül kifizetni?
2020. márc. 23. 23:21
 10/12 anonim ***** válasza:
85%

Na ácsi, itt már senki se korrekt a másikkal. Úgy látszik itt a dolgozókat csak dobálják, nincs stabil környezet. Én dolgoztam olyan helyen, ahol az íróasztalom, feladatom ugyanaz volt, de 9 hónap alatt 4 munkáltatóm volt. Nem jó omen.

Viszont te se játszol tisztán. Mi az, hogy a járvány miatt nem jössz dolgozni? Ezt hogy kezelje a cég? Fel nem mondtál hivatalosan, rendes szabit nem kértél, se fizetés nélküli szabadságot. Csak annyit közöltél, hogy hétfőtől nem jössz. Ez minden, csak nem korrekt. Ha átvesznek se lesz másabb a helyzet. Ha felmondasz, akkor kész, otthagyod az egészet. Vagy várd meg az átjelentést, akkor kell kapj kilépő papírokat, fizut, béjegyzéket és az új cégtől munkaszerződést. Viszont addig is rendeznek kell a státuszod, mert ilyen nincs, hogy akkor én most bizonytalan ideig nem jövök, mert ez azonnali elbocsátással is járhat, mert megtagadod a munkát. Akkor mondd azt, hogy kiveszed a szabi át, vagy fizetés nélküli szabadságra mész, de akkor viseld a következményeit.

2020. márc. 24. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!