Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Magyarországon hány embernek...

Magyarországon hány embernek lehet minimum 10 millió forint megtakarítása?

Figyelt kérdés

Nem feltétlen készpénzre gondolok, lehet értéktárgy is. Ingatlan, auto, festmény, luxus óra.


Tehát amit azonnal eltudna adni és ér minimum 5 milliót.


(ingatlan nyilván azon kívűl amiben jelenleg él)



2020. márc. 23. 20:46
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
69%
Szerintem valahol olyan 200 ezres nagyságrendben. (20 ezer körül van azok száma, akik tudnak 100 milliót mozgósítani relatív rövid időn belül).
2020. márc. 23. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
85%
5-10% korulre tippelem, nem olyan sok ez, hogy csak egy nagyon elitnek legyen. (Viszont rengeteg embernek felfoghatatlan.)
2020. márc. 23. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
47%
2020. márc. 23. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
29%

Mivel az ingatlan is beleszámít, tulajdonképpen az összes fővárosi lakástulajdonos már alapból benne van, ehhez csatlakozik a megyeszékhelyek és nagyobb városok lakosságának java része, és akkor még ott vannak azok a falusiak, akiknek nagyobb értékű autójuk van, ami kompenzálja az esetleges alacsonyabb ingatlanárat.


Szóval elég sok.


Más kérdés, hogy ezt nehéz megtakarításnak nevezni.

2020. márc. 23. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
59%
3as: neked 10millió forint megtakarítás = milliárdos??
2020. márc. 23. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
58%
Nekem van, szóval számolj bele a statisztikába
2020. márc. 23. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
48%
#5 neked a kötekedésen kívül nincs jobb szórakozásod?
2020. márc. 23. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
59%

"Tehát amit azonnal eltudna adni..."


ennek a kitételnek nem mindig lehet eleget tenni. A műtárgypiac sok rétegű, a Vatera a legolcsóbb szint, ugyanaz a műtárgy aukción többszörös áron mehet el, de aukciók évente csak pár alkalommal vannak. Az arany talán jobb, mert törtaranyként szinte bármikor el lehet adni, de az többnyire nagy veszteséget jelent az eladónak.

2020. márc. 23. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim válasza:
70%

“(ingatlan nyilván azon kívűl amiben jelenleg él)”


Gondoltam kiemelem, mert sokan nem jutottak el idáig.


Amúgy én is 5-10%-t tartok reálisnak, talán inkább az öthöz közelítve.

De ez is egy olyan statisztika lenne, amit úgy hamisíthatna az ember ahogy akar. Pl. ha 20 millió értékben van egy plusz ingatlan a nevemen, akkor a feleségemet beleszámítod a statisztikádba? Lehet, hogy közös, -házasság alatt vettük- de csak az én vagyok feltüntetve tulajdonosként. Elvileg 10-10 millióval mindketten szerepelhetnénk a statisztikádban. Vagy nem, ahogy neked tetszik.

2020. márc. 23. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
54%
Ingatlan amiben él - cserélheti kisebbre/olcsóbbra, ha muszáj. Szerintem nem kéne kizárni a körből.
2020. márc. 23. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!