Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Miket javasoltok, ha valaki...

Miket javasoltok, ha valaki most ujrakezdené nullárol a karrierjét?   milyen szakmát érdemes most a nullárol megtanulni ami a közeljövőben a talpraállás idejében jövedelmező lesz?

Figyelt kérdés
2020. márc. 24. 11:00
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
79%

Én nem tudom, hogy most mit érdemes tanulni, de hogy igazam volt, az most bebizonyosodott: a gyerekem zenél, amit mindig is támogattam, d azt mondtam neki: az nem egy biztos jövedelem, legyen egy szakma a kezedben és akkor tőlem annyit zenélsz, amennyit akarsz. Kitanulta a kereskedőt és lám-lám, a legnagyobb baj esetén is tudja használni. Eddig nem volt meg a becsülete a szakmának - még a kisemberek körében sem - most talán legalább az emberek elkezdik értékelni.

Hányszor szálltam szembe itt is az ilyen-olyan diplomával fennhéjázó emberekkel, hogy ha nincs pék, nincs eladó, nincs kereskedő, nincs TAKARÍTÓ!, akkor mehet a sóhivatalba, mert diplomából nem lesz kenyér! természetesen kellenek a diplomás emberek is, csak nem kéne lenézni a "kicsiket". Hiszen, ha ők nincsenek (termelők, szállítók, eladók, ételfutárok, stb) ma nincs mit enni. Ha nincs takarító, nincs, aki fertőtlenítsen, stb.

2020. márc. 24. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
51%

Szerintem ma mar nem az a lenyeg, h becsulete legyen egy szakmanak, hanem az, h sokat penzt kapj erte.

Nezd meg mekkora inflacio volt most a maszkokra , kezfertotlenitokre meg mar az elelmiszerekre is.

Majka tudott venni 38ezer forintetert maszkot, h fb poszt legyen belole. Hidd el egy kereskedo nem fog tudni ennyit penzt kiadni maszkert.

Ugyhogy azt nezd, h mennyire fizetik meg az adott szakmat!

2020. márc. 24. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
25%

Szerintem a most kialakuló helyzetben (a járvány után) pedagógusra, tömegközlekedésben dolgozóra, egészségügyben dolgozóra, rendőrre és tűzoltóra lesz szükség.


Ezek hiányszakmák és nem fog azonnal telítődni.


A gyárak tele lesznek (már amennyi újraindul egyáltalán), árufeltöltői, eladó-tanácsadó, kasszás munkakörök is hamar fullon lesznek. Szerintem a takarító is.


Mérnök nem kell a csökkentett kereslet miatti csökkentett termelés következtében, szoftverfejlesztő nem kell, mert nem lesz megrendelése (eleve fizetőképes kereslet nem lesz szoftverre).



Én a tömegközlekedést tervezem megcélozni, kb amint megszűnik a munkahelyem.

2020. márc. 24. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
egy ismerősőm nemrég ment el eladonak a tescoba. most két muszakban belét kidolgozva keresi degeszre magát.
2020. márc. 24. 12:53
 5/13 anonim ***** válasza:
67%
Ha neked az a szint, ahol egy eladó műszakozva degeszre keresi magát, akkor nincs nagyon értelme képezni magad. Menj el te is eladónak, esetleg operátornak aztán kész.
2020. márc. 24. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:
Ez inkább neked lehet ez a szint ha más ötleted nincs, max. akkor lenne ha kérdezőként elötte a szádba rágnám.
2020. márc. 24. 13:06
 7/13 anonim ***** válasza:
100%

Azért keresi most degeszre magát, mert néhány idióta most felvásárolja a boltot, tippem szerint Pareto elv alapján, tehát az emberek 20%-a vásárolja fel a bolt 80%-át.

Emiatt szinte használhatatlan a Tesco online bevásárlás is.


Ha ennek vége lesz, nem lehet majd eladói állást találni, mert mindenki oda tolong majd, akinek piacképtelen a végzettsége, esetleg pályakezdő vagy szimplán a válság alatt nem talál mást.

2020. márc. 24. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:
"Azért keresi most degeszre magát, mert néhány idióta most felvásárolja a boltot," ki hitte volna...
2020. márc. 24. 13:09
 9/13 anonim ***** válasza:

2-es, Neked valami nagyon nem ment át az 1-es válaszomból...

Hiába van jól fizető munkád, ha most épp nem lesz rá szükség és elbocsátanak.

Kereskedő meg mindig kell - akár vállalkozni is lehet vele - ami meg ideális esetben akár több százezres - milliós keresetet is biztosít.

2020. márc. 24. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:
kereskedőnek milyen képzés kell?
2020. márc. 24. 13:36
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!