Weboldalunk cookie-kat használhat, hogy megjegyezze a belépési adatokat, egyedi beállításokat, továbbá statisztikai célokra és hogy a személyes érdeklődéshez igazítsa hirdetéseit. További információ

Főoldal Belépés/Regisztráció Egy véletlen kérdés Facebook

Kategória: Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés

A kérdés

Mért kéri tőlem a munkáltató hogy a hétköznapi plusz 2 óra túlóráimat szombatra írjam be egy napra?

Ausztriában dolgozom, nemrég kezdtem a cégnél és a héten délutános vagyok, és be akartak hívni szombatra, helyette inkább mondtam nekik hogy minden nap maradok éjfélig ami napi két túlórát jelent (keddtől péntekig) és így meglesz a plussz 8 óra, viszont a munkáltató azt mondta hogy ezeket az órákat szombatra írjam. Azt mondták pénzbe ugyanannyi.

Kevesebbet fogok így kapni?

Én úgy gondolom az éjszakás pótlékomat akarják megspórolni, viszont sajnos semmit nem találtam a szerződésemben ezzel kapcsolatban.

márc. 26. 02:08  Privát üzenet  

A válasz
Nézd meg újra a szerzodesedet. Lehet hogy napi munkaido korlat van benne.

A válaszíró 67%-ban hasznos válaszokat ad.
# 1/1Időpont márc. 26. 06:53 Privát üzenet

Értesítsünk róla, ha új válasz érkezik? Válasz küldése

Kapcsolódó kérdések
Hogyan tudja bizonyítani a munkáltató, hogy kifizetett?
Veszélyes üzemnek számít-e az, hogy home officeból berendelnek irodára mondván nincs gyerekem, nem vagyok veszélyeztetett menjek be dolgozni? Később egy esetleges...
Ha a jelenlegi munkahelyemen én mint munkavállaló felmondok viszont a munkáltató 30 nap kikötést kér addig a másik munkáltató hogy írja meg nekem a szerződést ahová megyek?
Kérhet munkáltató adatokat arra vonatkozóan munkavállalói vagy azok rokonai/ismerősei közül ki hol merre járt, kivel találkozott február eleje óta a koronavírus miatt?
Hanyadikán kell fizessen a munkáltató?
Mit lehet tenni, ha a munkáltató a cég megszűnésére hivatkozva felmond, de kifizetni semmit nem akar?

Kérdések az Üzlet és pénzügyek rovatbólKérdések a Karrier, fizetés rovatból

Minden jog fenntartva © 2020, www.gyakorikerdesek.hu | GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | WebMinute Kft. | Kapcsolat: info (kukac) gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!