Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Ti hogy vészelitek át ezt az...

Ti hogy vészelitek át ezt az időszakot munka nélkül?

Figyelt kérdés
Engemet és a páromat végleg elbocsájtottak a munkahelyünkről mivel a jelenlegi helyzet miatt, a vezetőség nem látta értelmét, hogy annyi embert fizessen. Így mi ketten is a süllyesztőbe kerültünk. Más lehetőséget meg jelenleg nem találunk sehol, sem ami gyári munkák megvannak hirdetve ott is azt mondják, hogy jelentkezhetünk, de minimum egy hónapig most semmi nem fog történni.
2020. márc. 26. 19:00
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
94%

Szerencsére nekem még megvan a munkám (élelmiszergyár) de ha bármi történne pár hónapig el tudnék lenni mivel inkább mindig túlságosan spórolós voltam.

Aki eddig is havi szinten elköltötte a pénzét az most eléggé rossz helyzetben lesz. Sajnos van olyan munkatársam akinek fizu előtt két nappal már nincs pénze.

2020. márc. 26. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
83%

Én éppen úgy dolgozok mint eddig.

Szerencsére elég sok spórolt pénzel rendelkezem, így ezt az évet akár munkanélküliként is problémák nélkül átvészelném. Bár az is tény nem éppen erre gyűjtögetek...

2020. márc. 26. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
74%

Jól értem, hogy ugyanott dolgoztatok? Nagy hiba.


Mi is kibirnank akár 1-2 évig is, de mi se erre spóroltuk azt a pár milliót. Szerencsére nálunk nem változott semmi. Eddig legalábbis.

2020. márc. 26. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
55%

Az én férjem is élelmiszeriparban dolgozik,így kevés az esélye,hogy megszűnik a munkája!

Az én munkám 100%,hogy nem szűnik meg,maximum attól kell félnem,hogy mást vesznek fel a helyemre,ha hibázok vagy rosszul nézek!

Megtakarításunk nincsen sok,de pár hónapot átvészelnénk (a kertet akanánk rendbe hozatni ebből a pénzből)!

Végszükség esetén van egy ingatlanunk,amit eladhatunk,de.......

Azért ezt nagyon nem akarjuk!Ha idáig eljutunk,akkor kutya durva világ lesz!

2020. márc. 26. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
65%
Asszonynak home office, nekem meg úgy ahogy volt... Nemzeti közmű+máv... Pedig mennyien röhögtek közalkalmazott.. A +20% ért elmentek mindenféle céghez, aztán mégis 0 megtakarítás, mi meg dolgozunk tovább.. Minimum egy háború kell hogy ne legyen munkánk.. Vagy még az sem elég
2020. márc. 26. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
82%
ha nagyon muszáj, akkor elegendő termék van a kertben, és az állatok is szaporítják egymást, plusz rengeteg a tojás. szóval lenne mit ennünk.
2020. márc. 26. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 Bak Norbert ***** válasza:
82%
Azzal foglalkozunk amire eddig kevesebb idő jutott a munka miatt. Tanulassal( külön eljárási dij mellett előre tervezem hozni az államvizsgát januárról, mivel pint a munka miatt nen tudtam eddig felkészülni rá ) kertrendezes, kerites építés , házban kisebb javitasok. vertikalis kerteszettel kiterjesztjük a termőterületet kb duplájára az eddiginek. Utána, ha lemegy a járvány vagy kezd lecsengeni, akkor visszanyitjuk az üzleteket. Pénzügyileg azokat aforrasokat kigasznaljuktamikkel eddig nem éltünk. Most visszamenőleg 3-5 éves távlatban pénzt hozhat igy a megtakaritàsokhoz időben elnyújtva csak nyár végén ősszel kell nyúlni, ha kell egyáltalán és addigra újra nem inkább a munka hozza majd a bevételt.
2020. márc. 27. 05:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
75%
Nekem minden ugyanúgy megy mint eddig. Nem élelmiszeripar
2020. márc. 27. 07:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
74%

Ugyanúgy, mint eddig. Màr fél éve álláskereső vagyok, a tartalékaimból élek.

Sajnos ez már csak hab volt a tortán, nehéz volt állást találni, de így még nehezebb lesz, plusz a tartalékaim egyre fogynak.


Nem értem, hogy sokan miért sírnak, hogy elvesztik a munkájukat, 3 hónapig jár az álláskeresési járadék.

Ha még nem volt félretett pénz, az elég nagy felelőtlenség szerintem, az alap lenne, hogy nem költjük el az egész fizetésüket, hanem teszünk félre amennyit csak lehet.

2020. márc. 27. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
89%

Szerintem a Kérdező - is - tudja, hogy a havit nem kell(ene) elkölteni. Nem tudjuk, hogy van-e megtakarítása a Kérdezőnek, ha van, ok. Ha nincs, akkor annak is megvan az oka, nem biztos, hogy elszórta, hanem el kellett "szórni". Ki mire költi a pénzét, nulla közünk van hozzá, ki mire "verte" el. Vagyis, nem kellene még most is az orra alá dörgölni, hogy miért nem tett félre...


A lényeg, kedves Kérdező, hogy ha azt mondják, hogy lehet jelentkezni, de még egy hónap, azért jelentkezzetek, mint lehetőség. NEm lehet tudni, hogy valóban 1 hónap lesz-e, de lehet, hogy kettő. De ha meg sem próbáljátok... Jelentkezni kell, amit meghirdetnek és megfelel, ha fontos a dolgozó, akkor lehet, netes lesz a jelentkezés. Ezt nem mindenki vállalja, így nem lesz annyi jelentkező, nekem is nehéz lenne, ha így kellene jelentkeznem.

A Tescoban is hirdettek, hogy várják a dolgozókat, hátha a sparban és a többiben is. Meg kell próbálni. Ok, van a 3 hónap, de az kell addig, amíg nem sikerül egy ideiglenest.

Sok szerencsét kívánok!

2020. márc. 27. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!