Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Kereshetek már más munkahelyet...

Kereshetek már más munkahelyet? Adhatnak nekem felmondást?

Figyelt kérdés

Szlovákiából származom.


Anyukám tegnap azt mondta, hogy azt mondták a hírekben, hogy elfognak ereszteni munkásokat a munkahelyekről. Mert, hogy a cégek nem tudnak dönteni, hogy fizetni fogják az adót, vagy a munkásokat. (nálunk DPH van, nálatok ÁFA, és HÉA van).

Ma lesz a gyűlés a kormánynak, hogy mennyit fog kelleni nekik fizetni (a cégeknek), és hogy mennyit elengednek a munkahelyekről.

Én nekem április 30-án jár le a szerződésem.


Munkahelyemen 3 hetes szabadságot adtak koronavírus vegett. Szüleim azt mondták, hogy inkább táppénzre mehettem volna, mert mi van akkor, ha kirúgnak. Ma fog eldőlni, hogy kirúgnak, és hogy mennyit.


Nagyon félek. Mert most a nyakamon van a lízing fizetés is. Mit tegyek? Tényleg keressek magamnak más munkát? 5,14€ az órabérem, (700-750€ keresek). Ilyen jól fizető munkát nehezen találok.


2020. márc. 29. 09:17
 1/1 anonim ***** válasza:
Ha április 30-án lejár a szerződésed, simán benne van, hogy nem hosszabbítanak. De várd ki, mi lesz a vége, ugyanis attól, hogy országszerte csomó embert elküldenek, nem jelenti automatikusan azt, hogy téged is. De aggódj előre olyan problémán, ami még nincs is.
2020. márc. 29. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!