Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » A jó fizetés fogalmát a...

A jó fizetés fogalmát a mindenkori átlagfizetés határozza meg?

Figyelt kérdés

Sokan azt mondják itt ugye, hogy ha az átlagnál többet keresel, akkor jó fizetésed van.

Ha mondjuk fele ennyi lenne az átlagfizetés változatlan árak mellett, akkor is ugyanúgy azt mondanák arra, aki az átlag felett keres, hogy jó fizetése van?


Vagy hogy működik ez?



2020. márc. 29. 18:38
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
A jó fizetés tökéletesen szubjektív.
2020. márc. 29. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Sokmindentől függ. Attól is, hol, milyen melóért. Ha valaki azt mondja, hogy Ausztriában mosogatva havi 1400 eurót kap, arra valszeg itthon elég sokan azt mondják, hogy jó fizu. Én meg azt, hogy egy Váci utcai irodaházban is megkeresek ennyit, szal annyira nem jó fizu. A sajátomat mégis annak tartom.
2020. márc. 29. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Ha én Ukrajnában magyarországi bérminimumot keresek, az már nagyon jó fizetésnek számít. Ha havi 45e forintot keresek, az Ukrajnában átlag, Magyarországon a létszükségletre se elég.


Ha Magyarországon svájci minimálbért keresek, az már nagyon jónak számít. Ha viszont magyarországi minimálbért keresek Svájcban, az ott a létszükségletre se elég.

2020. márc. 29. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Ez az egyéni igényektől is függ. Van, aki 120-150ből elvan, nincsenek nagy igényei, nem akar utazni, amolyan beletörődő is egy kicsit.

Ha viszont valaki mindig az új dolgokat hajtja, jobb autó, utazások, gyereknek segge kinyalva, márkás cuccok... stb annak nem lesz elég a 150es fizetés. De annak se, aki albérletben él és ennyit kell fizetni a lakhatásra.

Én pl nettó 250es fizuval kiegyeznék, jelen igényeimnek megfelelne.

2020. márc. 29. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Ez a lokációtól, egyéni igényektől és a környezeti áraktól függ. Ahol 8-10 millió ft egy 120-150 m^2 ingatlan, ott a 3-400 eft kifejezetten jó fizetés. Ahol ugyan ez 50-70 millió ft, ott ez a fizetés édeskevés ugyan ahhoz az élet színvonalhoz. Én első sorban a helyi ingatlan négyzetméter árral vonnám párhuzamba, az "magába foglalja" a lokációt, környezeti árakat és a fizetéseket is.
2020. márc. 30. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Szerintem van igazság a kérdésben. Én szoktam hasonlítgatni a fizumat az átlaghoz.



Mondjuk az ilyen 'mi lenne ha fele annyi lenne az átlag' idétlen kérdésnek semmi értelme. Nyilván nem egy kismano dönti el egyik napról a másikra. Így nincs értelme ezen gondolkozni.

2020. márc. 30. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!