Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Gyárban dolgozókról miért van...

Gyárban dolgozókról miért van az a sztereotípia hogy vesztesek?

Figyelt kérdés

Vesztesek, tanulatlanok, buták stb.


Gyakran ugyanígy emlegetik a gyorséttermi dolgozókat is. Persze csak azokat akik fizikai munkát végeznek ott.


Mondjuk a minimálbért kereső múzeumi közalkalmazottat nem vesztesezik le, de pl. jól fizető betanított gyári munkást nettó 300.000 körüli alapfizetéssel igen:


[link]



2020. márc. 30. 15:43
 1/9 anonim ***** válasza:
25%

A fidesz megmondta, "akinek nincs semmije, az annyit is ér". Nem értem miért kell ezen rugózni itt folyton, havi 1 millió alatt mindenki egy senki.


#szarkazmus

2020. márc. 30. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Úgy tűnik a kérdésedből, mintha párhuzamot vonnál a fizetés és a tanulatlanság között.

Ha valaki tanulatlan, buta, akkor tökmindegy mennyit keres, attól még tanulatlan, buta.

2020. márc. 30. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
90%
Én dolgoztam gyárban, igen erős motiváció volt, hogy továbbképezzem magam és soha többet ne kelljen. Ellenben ottlétem alatt sok megkeseredett embert láttam, aki a saját döntései miatt is mást hibáztatott, és persze a pohár mindíg félig ûres volt. Nem hívnám őket veszteseknek, de egy percig nem szánom azt, aki nem tesz magáért semmit.
2020. márc. 30. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
81%

Számomra azért, mert egy gondolkodás nélküli robotmunka ahol nincs fejlődési lehetőség és nem kíváncsiak a véleményedre sem.


voltam ilyen helyen, hiába volt termelést meggyorsító ötletem, pl a szerszámok elrendezésére, hogy jobban kézre álljanak.. nem érdekelte a kutyát sem.


Az is igazolt tény, hogy az éjszakai munkavégzés káros az egészségre!


Szóval sokra mész a 300e-eddel, ha 10 év múlva tropa lesz az egészséged.


És a 300e ért se kell hanyatt esni, angol nyelvtudással simán megadja egy ssc nappali munkakörre, alap diplomát is pattintasz mellé, akkor meg főleg.

2020. márc. 30. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Én gyárban dolgozom. A nagyja emberre igaz az, amit leírtál, ezért ez a sztereotípia. A kivétel pedig erősíti a szabályt
2020. márc. 30. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Mert mindenki más rettentően okos .
2020. márc. 30. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Mert a legtöbbjük tényleg istentelenül buta. A fizetés meg teljesen irreleváns ilyen szempontból. Dolgoztam gyárban egy ideig és együtt volt a munkavédelmi oktatás az összeszerelő operátorokkal. Hát ne tudjátok meg milyen véglények voltak ott.
2020. márc. 31. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

# 7


Ennyire rossz már a helyzet? Én még diákként dolgoztam Boschnal betanított munkát 2006-ban, de akkor érettségi nélkül összeszerelő operátornak sem lehetett menni.


Mostanra ekkorát zuhant a színvonal?

2020. márc. 31. 20:09
 9/9 anonim ***** válasza:

Érettségit?


8 általánost kértek tőlük VAGY operátori tapasztalatot.

2020. márc. 31. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!