Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Mennyi jelenleg a garantált...

Mennyi jelenleg a garantált bérminimum összege egyszerűsített foglalkoztatásban alkalmi munkavállalóként?

Figyelt kérdés
Jelenleg naponta nettó 7410 Ft- ot kapok, elvileg bérminimumra vagyok jogosult. Ez kevés, sok, vagy ennyinek kell lenni (minimálbérre és bérminimumra vagyok kíváncsi)? Havi 15 napban vagyok bejelentve.

2020. márc. 31. 19:08
 1/4 Koplárovics Béci ***** válasza:
A 7410Ft a minimálbér napi össege (napi 8 órás munkavégzéssel). A garantált bérminimum nem arra jár, ami a te végzettséged, hanem akkor jár, ha a bejelentett(!) foglalkozáshoz előírták. Azzal lehet példálózni, hogy ha "ruáhzati eladó" a bejelentett foglalkozás, akkor jár. Ha "betanított eladó", akkor nem.
2020. márc. 31. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

"Minimálisan kifizetendő bérek az egyszerűsített foglalkoztatás kapcsán 2020-ban:

- minimálbér (926 Ft/óra) 85%-a, azaz 787 Ft/óra, vagy

- a szakképzettséget igénylő munkakörökben garantált bérminimum (1 211 Ft/óra) 87%-a, azaz 1 054 Ft/óra."

[link]

A munkaközi szünetre EFOnál sem kötelező bért fizetni.

2020. márc. 31. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
11%

"Havi 15 napban vagyok bejelentve."


Mivel a kérdésedre már kaptál választ, így csak megkérdezem, nehogy pórul járj: azt ugye tudod, hogy az egyszerűsített foglalkoztatásnál NEKED kell a TB-t fizetned havonta (7.710 ft), nincs szabadság, nincs táppénz és nincs felmondási idő: egyik pillanatról a másikra megszűnhet a munka.

2020. márc. 31. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Nem szűnhet meg mert IGR ben vagyok és csak én mondhatok fel, de köszi a jóindulatot és a válaszokat. Azzal is tisztában vagyok, hogy nekem kell fizetnem a TB-t :D
2020. márc. 31. 21:27

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!