Ki ért ezzel egyet?

Figyelt kérdés
Azt vettem észre hogy hiába tanul az ember akkor sem tud elhelyezkedni. Állashoz jutni kapcsolatok utján lehet illetve kell hozza szerencse meg pénz. Most hiaba tanulunk hogyha minimalis gyakorlat van csak az iskolában. Ugy kene hogy ha valaki jelentkezik egy poziciora de nincs vegzettsege hozza de felvenni es betanitani ugyanis tobbre megy vele az ember mint 2 evig szenvedni okj kepzesen es meg csak gyakorlat sem lesz. Ellenben ha elesben tanulja meg az ember egy felev is eleg ra aztan valami gyorstalpalon megszerzi a papirt hozza. Peldaul az osszes ketkezi szakma ilyen alapon kene hogy mukodjon sokkal jobbak a betanitott szobafestok peldaul mint azok akik 2 evig vagy 3evig tanuljak es utana dolgoznak benne.
2020. ápr. 2. 23:43
 1/7 anonim ***** válasza:
87%
Már a kiinduló tételed is baromság.
2020. ápr. 3. 00:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
76%

Egyáltalán nem értek egyet.


A probléma ott kezdődik, amikor valaki mindenki mástól várja a megoldást és a csodát. Tanulni nem úgy kell, hogy beülsz a padba és várod, hogy adjanak készen mindent. A gyakorlatot sem úgy kell megszerezni, hogy beiratkozol egy iskolába és elvárod, hogy fogják a kezed, hogy gyere, gyere, ezen az ajtón menj be és fel fognak venni.


Munkája annak van, aki aktívan tesz érte, élelmes, megy utána és elintézi magának. Gyakorlatod is így lesz, megfelelő tudásod is, amit otthon szerzel meg, és nyilván a későbbiekben kapcsolataid is így lesznek. Nem beleszületni kell, hanem rohadt sokat tenni érte!

2020. ápr. 3. 00:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
86%

Egyetértek abban, h álláshoz jutni pénz.

Pénz kell a jelentkezéshez (gép, amin cv-t írsz, internet ahhoz, h elkuldd a cv-t vagy fizetni a postaköltséget)

Aztán fel kell öltözni az interjúra (mégsem mehetsz oda a régi macinaciban)

Útiköltséget is fizetni kell az interjúra.


Ezek nem tűnnek jelentős kiadásának, de amikor hónapig van az ember munkahelykeresesben már igen-igen komoly összegre rúghat ez a sokminden fizetnivalo.

2020. ápr. 3. 02:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
68%

Én nem értek veled egyet.

Nekem se volt se kapcsolatom se pénzem, anno 9 éve 74 ezer forintért dolgoztam.

De azóta (18 éves) korom óta 1 napot se voltam munkanélküli, levelezőn diplomáztam, jó munkám van jelenleg is 400e+ keresek.

Nyelvet is tanultam, gyakorlatilag magamtól fejlesztettem az iskolás szintű angol tudásom felsőfokra.

2020. ápr. 3. 06:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

megnézném az arcod, amikor beállít hozzád egy szobafestő egy olyan tanítvánnyal, akinek most fog ilyet először csinálni, és közli, hogy ne lepődj meg, de a te faladon fogja neki megtanítani a technikákat...és mindezért fizetsz is. a festéket is majd ott fogja megtanulni kikeverni, aztán ha nem olyan lesz, akkor majd kifizettetnek veled még egy vödör festéket, hátha másodjára majd sikerül.


vagy a másik véglet, hogy a tanítvány költségén a saját ingatlanán fogja majd össze-vissza festeni a falat, ameddig bele nem jön...mert hát szerinted melyik mester fogja azt mondani, hogy elmehetne dolgozni, egy munkával megkeres többszázezer Ft-ot, helyette inkább tök ingyen tanítgat nulláról valakit teljesen ingyen, vagy esetleg valami állami támogatásért cserébe, ami nyilván töredéke lenne...

2020. ápr. 3. 07:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
Nekem egyik állásomhoz sem volt soha, semmi kapcsolatom.
2020. ápr. 3. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Egyáltalán nincs igazad, sőt az ellentéte a helyes.

Jó tanulmányi alapra építve lehet valós, hasznos szakmai gyakorlatot nyújtani. Épkézláb végzettséggel 3 héttel ezelőttig nem is volt komoly gond az elhelyezkedéssel általában

2020. ápr. 3. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!