Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Ha céges célra használom a...

Ha céges célra használom a saját netemet (home office) a cégnek nem illenék beszállnia a havidíjba?

Figyelt kérdés

Ismerősöm jó ideje évek óta van néha home officeban heti 1 napokat. És azt mondja noha csak heti 1 nap (4 nap meg bent) mégis evidens hogy a cég állja a netet hiszen hát céges célra is használja.


Én új vagyok ezen a téren nálunk eddig sose volt h office, de az elmúlt 1 hónapban (lassan) nem heti heti hanem full heti 5 napot a céges dolgokkal ügyködök a saját netemen.

Ezek után nem lenne evidens hogy ezt a cég állja? De legalábbis beszáll a haviba?


2020. ápr. 3. 20:33
1 2 3 4 5
 1/46 anonim ***** válasza:
52%
Menj be dolgozni
2020. ápr. 3. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/46 anonim ***** válasza:
64%
még annyit se kéne kapnod mint amennyit amúgy kapsz
2020. ápr. 3. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/46 anonim ***** válasza:
76%
Szerintem inkább örülj neki, hogy tudsz otthonról dolgozni, nagyon sokan ugyanis a munkájukat is elvesztették. Egyrészről így több időd marad, mert nem kell utazgatnod, másrészről az internet havi előfizetési díja nem annyira magas, hogy abból érdemes lenne ügyet csinálni. De egyébként céges használat miatt köttetted be vagy magánhasználat miatt? Benne van a munkaszerződésedben, hogy a cég állja a havi internet-előfizetést? Ha van esetleg céges mobilod, arról tudsz megosztani internetet a gépedre és akkor ők fizetik. De ha nem állapodtatok meg ilyen juttatásban, ezt nem hiszem, hogy keresztül tudnád vinni.
2020. ápr. 3. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/46 anonim ***** válasza:
100%
Ha kimondottan az otthoni munka miatt kellett jobb, drágább netre váltanod, akkor esetleg. Ha ugyanazt használod, mint eddig, akkor nincs többletköltséged vele, tehát indokolatlan.
2020. ápr. 3. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/46 anonim ***** válasza:
87%

Ha nem kellene otthonról dolgoznod, akkor nem lenne neted?

Csak azért fizettél elő, mert kellett az otthonról dolgozáshoz?

Ha egyébként is lenne, akkor miért is kellene bármennyit is fizetnie a cégnek?

Komolyan az a havi kb. 2ezer forint annyira megterhelő? Szerintem kérd meg a céget, hogy szálljon bele az áram költségbe is, a fűtésbe, a víz- és csatornadíjba, a lakás amortizációjába, mert otthon vagy és használod.

2020. ápr. 3. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/46 anonim ***** válasza:
86%
Én közel 3 évig dolgoztam állandó home office-ban, és nem fizette a cég a netemet. Ne legyél telhetetlen, megspórolsz egy csomót az utazással, nem kell bérletet venned/tankolnod (nekem 3 napja volt meg a bérletem, mikor elrendelték a home office-t, szóval ha úgy vesszük, még azt is buktam), meg gondolom, nem betárcsázós neted van, így nem magasabb internetszámlád most, mint mikor egy percet sem dolgoztál otthon.
2020. ápr. 3. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/46 anonim ***** válasza:
71%
Ha adok 5 forintot, megbaxol egy kutyát?
2020. ápr. 3. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/46 anonim ***** válasza:
54%

nálunk eleve előre közölték, hogy fizetik a netünket.

mi pedig lemondtunk erről, és megkértük őket, hogy utalják a munkanélküliek támogatására.

2020. ápr. 3. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/46 anonim ***** válasza:
34%
Én még a fizud felét is levenném, és azoknak adnám, akik a céghez bejárnak dolgozni, ezáltal még az ÉLETÜKET is kockára teszik, hogy neked is meglegyen a béred.
2020. ápr. 3. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/46 anonim ***** válasza:
52%
Nekem leégne a pofámról a bőr ilyennel odaállni a főnökhöz...
2020. ápr. 3. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!