Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Pályakezdő jogászok, mennyi a...

Pályakezdő jogászok, mennyi a nettó fizetésetek?

Figyelt kérdés

Aki nemrég szerzett jogi diplomát vagy ismer ilyet, érdekelne, hogy lehet-e többet keresni frissdiplomásként a garantált bérminimumnál? Legfőképp Budapest érdekelne, valamint, hogy milyen területen (ügyvédi iroda/cég/közig...).

Gondolom a járvány miatt sok helyen voltak bércsökkentések, elbocsátások, leépítések, ezért inkább úgy kérdezem, hogy a vírus előtt mennyi volt a fizetés.



2020. ápr. 3. 21:31
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
100%

Vegyes nagyon. Ügyvédi iroda ismeretség nélkül nehéz. Közigazgatás éhbér, közjegyzői irodák egy tesco árufeltöltő fizetését sem adják meg.

Legjobb opció a multik, elmenni egy big4-hoz adótanácsadásra, vagy akár egy compliance jellegú pozíció egy multinál, még ha csak adminisztráció jellegű is. Sokkal jobb körülmény, lehetőségek és fizetés, mint a közigazgatásban.

2020. ápr. 4. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
62%
összes jogász ismerősöm minimálbéren dolgozik
2020. ápr. 5. 00:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
84%

Huh, figyelj jogászként olyan, hogy jó fizetés álom Magyarországon. Minimálbér, de tényleg... sajnos ez szomorú de nem éri meg az 5 év egyetem a fizetésért amit majd kapni fogsz ezzel a diplomával.

Üdv egy jogász

2020. ápr. 5. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
42%
minden hülye jogot végez az országban szóval nem csoda a rossz fizetés
2020. ápr. 5. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
43%

4-es

Sajnos mindenki jogra jár már lassan az országban ez igaz, nem véletlen hígult fel a szakma rendesen, a fizetés pedig ezt leképezi.

2020. ápr. 5. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 A kérdező kommentje:
Hát ez elég elkeserítő...reménykedtem legalább egy 200-ban. Nyilván nem kis irodákban, de azért egy nagyobb cég igazán adhatna ennyit is. Té yleg nem éri meg ez a szakma, hiába érdekel meg foglalkoznék vele.
2020. ápr. 6. 15:50
 7/20 anonim ***** válasza:
85%
Én ha újra választanék biztos nem jogra mennék, olyan sok más szakmában több lehetőség van itthon, külföldről meg nem is beszélve.
2020. ápr. 6. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
76%

Attól is függ, mikorról beszélsz. Ügyvédjelöltként én is csak a legminimálisabbat kaptam.

De most már ügyvéd vagyok, és azért sokkal jobb a helyzet. Persze nem sztárügyvéd szinten kezdi senki, ezt is fel kell építeni szépen, fokozatosan. Meg nem is mindenkinek a puccos belvárosi iroda a cél. Viszont szépen meg lehet élni belőle.


Ez a járvány most amúgy minket is érint, szóval ezt úgy általánosságban mondtam. Hogy most mi lesz, az majd kiderül... nyilván nekünk is visszaesik az ügyfélforgalom, illetve a bírósági ügyek is.

2020. ápr. 6. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
56%
fodrász kb 4-5 ször annyit keres mint egy ügyvéd, pályakezdő jogászról nem is beszélve...
2020. ápr. 6. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
73%
Ja igen, csak már minden 20 éves pitsa fodrász meg műkörmös, ott is lesz majd egy emberes túlkínálat előbb-utóbb.
2020. ápr. 6. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!