Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Most akik külföldön a vendéglá...

Most akik külföldön a vendéglátásban dolgoztak magyarok velük mi lett?

Figyelt kérdés
Gondolok itt az Angliában vagy Németországban, Ausztriában mosogatókra. A többség elveszítette a munkáját?
2020. ápr. 5. 05:22
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
62%
Igen, hazaküldték őket, és itthon fertőznek
2020. ápr. 5. 05:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
79%
Hazajottek az itthoni egészségügyet terhelni. Ott adót fizettek, adtak az ottani államnak pénzt hogy fizessék az orvosokat kórházakat mentősöket és hazajöttek tőlünk elvenni még azt is ami maradt.
2020. ápr. 5. 06:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
85%
becsben szakacs az ismerosom. most itthon van, mert az etterem bezart, de a dolgozokat nem rugtak ki. az alapfizetesenek a 90%-at kapja, kb 350ezer forintot.
2020. ápr. 5. 06:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 A kérdező kommentje:
De ő szakács, tulajdonképpen komolyabb munkát végez. De mi van a szobalányokkal, mosogatókkal? Őket sem küldték el?
2020. ápr. 5. 06:36
 5/21 anonim ***** válasza:
92%
nemetorszagbol pl elhuzott a gcibe az osszes vendegmunkas, pedig a mezogazdasagba nagyon kellene... uk detto
2020. ápr. 5. 07:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 A kérdező kommentje:
Úgy gondolom most ezek az emberek eléggé bajban vannak, Mi lesz most velük? Munka sincs és így a tartalékukat élik fel.
2020. ápr. 5. 07:56
 7/21 anonim ***** válasza:
100%

"Úgy gondolom most ezek az emberek eléggé bajban vannak, Mi lesz most velük? Munka sincs és így a tartalékukat élik fel."

Szerintem azért az itthon dolgozó mosogatólány nagyobb bajban van, akinek még tartaléka sincs, amit feléljen.

2020. ápr. 5. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
87%

Bizonyára a kinti fizetésükből, ahol kolbászból van a kerítés is, félretettek némi pénzt és abból élnek egy jó darabig. Én csak azt nem értem, hogyha valaki kiköltözött és most beüt a krach, akkor miért kell rögtön hazaszaladni anyuci szoknyája alá? Annyira még sincs kolbászból a kerítés, hogy kint kibekkeljék ezt a kis időt? Aki békeidőben jampizott, hogy kint mennyivel jobb az élet, az miért nem maradt kint háború idejére is?

Én jobban örültem volna, ha lezárják a határokat, és nem engedik haza azokat, akik kint élnek. Most égetjük a kapacitást, hogy őrizgessük őket otthon, nem-e méltóztatnak elhagyni a karantént, meg addig is, ki tudja mennyi embernek adták át a vírust.

Nem értem azt a kétszínűséget. És nem, nem a szőlő savanyú, mert én itthon is képest voltam fiatalon önerőből annyi tartalékot összehozni, hogy abból évekig eléljek probléma nélkül. Cserébe igaz, hogy nincs csillivilli prémium autóm, meg Tájföldös nyaralós képeim, pedig lehetett volna. De most nyugodtan alszom.

2020. ápr. 5. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
16%

Akkor újra megkérdezem, nem értem miért kellett töröltetni az előzőt, egy kérdés volt a 2eshez:

"hazajöttek tőlünk elvenni még azt is ami maradt" - mit vesznek el és hogyan?

8as: "miért kell rögtön hazaszaladni anyuci szoknyája alá"

Szóval ha valaki munkanélküli lett és hazajön segíteni azoknak, akik nem olyan szerencsések, hogy milliókat keressenek havonta, az már hazaszalad anyuci szoknyája alá? Komolyan gondolod, hogy aki annyira önálló, hogy külföldön dolgozott, annak pont az "anyucija" nyugdíjára van szüksége? Ezt a hülyeséget már megkérdezte más (vagy azon se csodálkoznék, ha te lettél volna az aki csak ezért képes volt egy kérdést feltenni a gyk-n). Ha te olyan ügyes vagy, hogy "fiatalon önerőből annyi tartalékot" összehoztál, akkor miért is fogalalkozol azzal, hogy más mit csinál? Miért is lett neked rosszabb azzal, hogy aki munkanélküli lett, az legalább itthon költi el a megtakarításait és nem külföldön? Milyen karantént hagytak el? Olaszországban meg franciország egyes részein volt karantén amikor lezárták a magyar határokat. Mindenki onnan jött? Aki ennyire irigy, arról nehéz elhinni, hogy "fiatalon önerőből annyi tartalékot" hozott össze... Inkább mégis savanyú a szőlőre tippelnék, mert - mint az a már töröltetett kérdésemben is írtam - aki ennyire irigy és másoknak rosszat akaró, az általános iskolánál sokkal többet nem tanulhatott.

2020. ápr. 5. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
75%

Én még mindig nem értem hogy miért lennénk irigyek vagy miért lenne savanyú a szőlő…

Esetleg személyeskedés helyett ezt el tudnád magyarázni utolsó?

Elhiszem hogy most rossz helyzetben vagytok, de erről nem mi tehetünk, akik itthon is megállják a helyüket.

2020. ápr. 5. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!