Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Még mindig megéri gépészmérnök...

Még mindig megéri gépészmérnöknek lenni?

Figyelt kérdés
Gondolkodtam a munkahely váltáson 1 hónapja Budapesten de az utóbbi 3 hétben pl. a profession oldalát nézve a 400 hirdetés jelenleg 207-re csökkent. Inkább jobb megbecsülni ami mostani munkahelyem van fix jövedelemmel (bércsökkenés megeshet) de jobb nem ugrálni? Többi mérnöki szakon is ilyen rózsás a munkahelyek esése?

2020. ápr. 5. 08:33
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
27%
Gépésznek eddig sem érte már meg elmenni, az a világ már elmúlt. IT területeken a leggagyibb kóklerek kapnak már olyan pénzeket mint egy gépész tervezőmérnök...
2020. ápr. 5. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
100%

Az a baj, hogy itthon leginkább az autóipar foglalkoztat gépészeket és itt is a legmagasabbak a bérek. Most az ipar éppen megbicsaklott, erre jött még a koronavírus is, ami rátett egy lapáttal. Én úgy látom, hogy egy időre megáll a béremelkedés és a cégek sem keresnek perpillanat új embereket.

Megéri annak lenni? Viszonyítás kérdése. Szoftverfejlesztőnek lenni jobban megéri, ha szereted csinálni, de ott is lesznek szektorok, ahol lassul az élet, ami kihatással lesz a bérek növekedésére. Csak kisebb mértékben. Kőműveshez, gyártósori operátorhoz képest továbbra is megéri gépésznek lenni. De említhetném az építészmérnököket is.

2020. ápr. 5. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
100%

Azért egy építész vagy agrár mérnök most is hálát adna az égnek ha olyan fizetési kilátásai lennének mint egy gépésznek.


Oké, hogy az IT nagyon megy, de azért még most is az egyik legjobb mérnök szak a gépészmérnök.

2020. ápr. 5. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
41%

"Oké, hogy az IT nagyon megy, de azért még most is az egyik legjobb mérnök szak a gépészmérnök."


Tévedés, a villamosmérnök a legjobban keresett mérnöki szak.


A gépészmérnök kb annyira keresett, mint egy jobb közgazdász.


Ellehet vele helyezkedni, lehet vele jól keresni.De, nincsen az a "bőség", mint az IT területen.

2020. ápr. 5. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
100%

Mikor én elkezdtem a gépészmérnökit szinte mindeni "istenként" nézett rájuk. Mire 2012-ben diplomáztam, már csak jól fizetett szakik voltak. Most ahogy látom a programozás és ipari automatizálás fut. Hogy ez most villamos vagy mérnök infós csinálja meg nem mondom, mert azokkal akikkel dolgozok néha, megvan mindkettő általában.

Viszont a programozás sosem érdekelt, nem is volt az erősségem. Ha most választanék egyetemi szakot, tuti házakat terveznék, kiegészítve a statikus végzettséggel. Utóbbit mindig is szerettem meg érdekelt is. És ezzel gyakorlatilag otthonról is dolgozhatnék egy vagyonért. 5000 ft/ bruttó m2 alatt nem igen terveznek, egy statikai tervezésért még elkérnek simán 150000, és a felelős műszaki vezetés is havi szinten 100000-es tétel. Szóval igen jó soruk van.

2020. ápr. 5. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:

Én értem, hogy vannak kevésbé megfizetett meg jól megfizetett mérnöki területek, de igazából a mostani helyzetről van szó, nem arról, hogy vidéken alapból sokkal-sokkal kevesebbet lehet keresni, lehetsz akármilyen mérnök, mint Budapesten alkalmazotti státuszban.

A válság idején még nem voltam jelen, alig 3 éve van meg a diplomám és az lenne a fontos, hogy ilyen körülmények között is lesz-e munkám, ha beütne a krach?

2020. ápr. 6. 08:24
 7/15 anonim ***** válasza:
100%
Itt a krach, majd most kiderül.
2020. ápr. 6. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
100%

5 vagyok, ahhoz, hogy neked megmaradjon a munkád az csak a személyes kompetenciáidon múlik. Valamint kiegészítve a munkához való hozzáállásoddal.

Én soha nem nyaliztam senkinek amióta dolgozom, de mégis minden munkahelyen minden évben én kaptam a legtöbb béremelést. Szóval leépítés esetén valószínűtlen, hogy tőlem válnának meg.

2020. ápr. 6. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
Rosszabb esetben jön egy egységnyi sugarú manager, aki kiválasztja a legdrágább embert a csapatból és neki intenek búcsút. Sajnos a legtöbb helyen a headcount az headcount felülről nézve. Tisztelet a kivételnek.
2020. ápr. 6. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:
Persze, több minden megeshet. Mostanra már 200 mrghirdetett pozíció sincsen, sajnos és ez nagyon gyorsan esik lefele.
2020. ápr. 8. 11:04
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!