Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Határozott idejű munkaszerződé...

Határozott idejű munkaszerződésnél ez hogy van?

Figyelt kérdés
Teherbe estem, és azonnal ahogy pozitív lett a tesztem elmentem tappenzre. Veszélyeztet terhes is vagyok még más egyéb okból is. Júniusban fog lejarni a munkaszerzodesem, és novemberben fogok szülni. Ilyenkor automatic megszűnik a szerződésem?
2020. ápr. 6. 17:02
 1/8 anonim ***** válasza:
23%

terhesség alatt nem szüntethetik meg a munkaszerződésed.


Javaslom ha teheted maradj táppénzen amíg csak teheted, mert ha visszamész, nagy eséllyel el fognak küldeni.

2020. ápr. 6. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszod, akkor júniusban nem fog megszünni a szerződésem hanem meghoszzabítják mert terhes vagyok?
2020. ápr. 6. 17:22
 3/8 anonim ***** válasza:
0%
2020. ápr. 6. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
0%
de ettől függetlenül a munkáltatód kérdezd meg mire számíthatsz.
2020. ápr. 6. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
79%

Határozott idejű munkaviszonyt nem köteles terhesség esetén sem meghosszabbítani a munkáltató, lazán nem hosszabbítja meg a szerződésed, így meg fog szűnni. Ilyenkor nem védett egy terhes nő. Ha pedig nincs biztosítási jogviszonyod, táppénzre sem vagy jogosult.

Tehát vagy imádkozol, hogy hosszabbítanak, vagy éltek a párod fizetéséből. Ja, és ez esetben majd a TB-det is magad után kell fizetned, ha nem lesz munkaviszonyod.

2020. ápr. 6. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
Kedves 71 %-os, a kérdezőnek határozott idejű munkaviszonya van, nem próbaidőn van. A kettő nem egy és ugyanaz!
2020. ápr. 6. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
Nem megszüntetik a munkaviszonyodat, hanem egyszerűen lejár a szerződésed és nem kötnek veled újat.
2020. ápr. 6. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Attól nem aggódok hogy nem kapok gyedet meg nem lesz fizetve a tb m, mert két munkahelyem van. A másik az határozatlan idejű. szóval ha nem hosszabbítjak meg, nagyban nem karosítanak meg :D szerettem ott dolgozni és szívesen visszamennek gyed után
2020. ápr. 6. 18:48

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!